LÜTFEN ACİL YARDIM..YAZDIRMA BİRİKTİRİCİSİ!!!!

enuma
13-02-2007, 08:39   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

arkdaşlar kolay gelsin herkese
elimde HP laserjet 1018 yazıcı var..ama serverda yazdırmıyor..uygulamayı yolluyorum "yazdırılıyor-biriktiriliyor" yazıyor. hizmetlerden yazdırma biriktiricisini yeniden başlatıyorum ama nafileÜzgünÜzgün
başka ne yapılması gerek?? (bu arada yazıcıyı serverdan bağımsız bilgisayara kurduğumda çalıştı)

enuma
13-02-2007, 08:50   |  #2  
OP Yeni Üye
21 mesaj

arkadaşlar birde sadece bu yazıcıda böle bişe oldu..servera bağlı diğer yazıcılarda böle bi sorun yok. bu yazıcıda yazdırırken birden durmuş ve o zamn bı zamndır bir daha çıktı alamadıkkKızgın

root1907
13-02-2007, 09:38   |  #3  
root1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

yazıcı sorunu genelde yazıcının kendisinden kaynaklanır, mesela kablosu bozuktur,driver doğru tanımamıştır,bilgisayarın portlarında bir sorun vardır, normal bir pc olsa evire çevire ayarlarsın ancak server olduğu için belli biryerde kitlenirsin bence yazıcıyı normalbir pc ye tak server a network yazıcı olarak öle tanıt ve çıktı al,ve bir tavsiye server olarak kullandığın makinayı elinden geldiği kadar az harici donanım tak.kolay gelsin.

black_flood
13-02-2007, 12:53   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

hp nin belkide meşhur virüs kazığıda olabilir çok denk geldim orjinal cdsinde virüs kaynıyor ama antivirüsler görmüyor ancak panda serisi yazılımların trupreven özelliği açılınca yakalanıyor.bu tip bir sorunda gidip üreticinin sitesinden sürücüyü tekrar indirip kurmak sorunu tam olarak çözmektedir.gerçi sitesindeki driverlerin çoğundada bug yapmışlar özelliklen ama idare edin işte dünya devinin kod yazıcısıları  üşütmüş biraz bu aralar.

enuma
13-02-2007, 14:08   |  #5  
OP Yeni Üye
21 mesaj

walla virüs müdür nedirse deli etti beni..ama notebook'a aynı CD den kurulum yaptım oradan çalıştı!!!!!!Kızgın