Lütfen Bi Bakın Acill

26ismail26
12-09-2012, 12:45   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 3
68 mesaj

Beyler Şimdi Bende Çift İşletim Sistemi var.Biri Win7 Diğeri Win8 .Win7 de Explorer.exe hatası verip açılmıyodu bnde başlangıç onarma yaptım bu sefer hiç açılmamaya başladı şu anda ikinci işletim sisteminden yazıyorum format at demeyin win7 de önemli bilgiler var lütfen yardım edin

trucks_one
12-09-2012, 13:26   |  #2  
trucks_one avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
102 mesaj

Windows 8'den Windows 7'ki dosyalara erişemiyormusun?

Eğer erişemiyorsan bir kaç yöntem önerebilirim.

Hirrens Boot Cd'yi internetten indirip herhangi bir aygıta (cd/dvd/usb bellek) kalıp dosyası olarak yaz. Yazılımı hangi aygıta yazdıysan 

pc yi Biostan o aygıt ile başlat. Cd'den ön yükleme için bir tuşa basınız yazısı gelirse eğer herhangi bir tuşa basınız. Bu yazı ingilinzce 

veya farklı bir dilde olabilir. Karşınıza seçenekler çıkacaktır. Seçenekler menüsünden mini windows xp'yi seçip bekleyiniz. Sonra 

bilgisayarımı açıp hardisk bölümlerine erişebilirsiniz. Win 7 deki dosyları başka bir bölüme taşımayı yada kopyalamayı deneyiniz. İşiniz 

bittikten sonra Bios'u eski haline getiriniiz.

Eğer ben hirrens boot cd'den yapmak istemiyorum derseniz. Ubuntu yu indirebilir. Kalıp dosyasını herhangi bir aygıta yazıp 

bilgisayarınızı o aygıttan başlatabilirsiniz. Burda da seçenekler menüsünden try ubuntu yu seçerek ubnutunun başloamasını bekleyiniz 

masaüstünde sol köşede harddiskiniz de oluşturduğunuz klasörleri görebilirsiniz. Burda da kopyalama ve taşıma  yapabilirsiniz

Ben ubuntuyu da istemiyorum dersen kaspersky rescue diski indir herhangi bir aygıta kalıp dosyası olarak yaz. Pc yi o aygıttan başlat. 

Graphic modu seç. Yine masaüstünden Harddisk bölümlerine erişebilirsin.

Sana taysiyem Hirrens Boot Cd'yi kullanman çünkü işlemleri windows xp üzerinden yapacaksın. Ubuntu veya kaspersky rescue disk 

Linux tabanlı olduğundan(eğer linux kullanmadıysan) Biraz zorlanabilirsin.

Hem Hirrens'in boyutu küçük Ubuntudan

Not:İndirdiğiniz iso dosyasını kalıp olarak yazdırmanız gerekmektedir.

Bir de her anakart usb den başlatmayı desteklemez tavsiyem iso yu cd veya dvd ye yazdır.

Son Düzenleme: trucks_one ~ 12 Eylül 2012 13:34
26ismail26
12-09-2012, 16:53   |  #3  
OP Üye
68 mesaj

Win8 den windows 7 dosyalarına erişiyorumda şimdi yan yana ama win8 sanal harddiskte ondan win8e kopyalayamıyorum

trucks_one
12-09-2012, 17:40   |  #4  
trucks_one avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
102 mesaj

windows 7 dvd si varsa eğer takıp onarmayı dene

26ismail26
12-09-2012, 17:49   |  #5  
OP Üye
68 mesaj