Lütfen Bir Yardım edin Allah Rızası İçin !

TeknoEA
03-09-2012, 21:21   |  #1  
TeknoEA avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

sayın arkadaşlar öncelikle nasılsınız sonracığıma sistemimden biraz bahsedeyim
benim bilgisayarım 'ın tek farkı 95P değil 65P ve farkı şudurki İ7 2600K değil 2600 sağdece
ve ekran kartıda ATİ HD6510 1GB farkları budur şimdi size istirhamım sorum şu değildirki casper iyimi
kimine göre çok iyi (ben gibi) kimine göre rezalet şimdi arkadaşlar ben bu bahsetmiş olduğum bilgisayarıma
Mac Os Lion X kurmak istiyorum sizce iyi olurmu sebebide şudur daha hızlı bir işletim sistemi

yanlız bu işletim sistemiyle ilgili 3-4 nacizhane sorum olacak
1.bu işletim sistemi bu sisteme yakışırmı yani mac performansı alırmıyım ?
2.benim proğramlarım çok fazla acaba hepsini mac versyonlarını indirmelimiyim yoksa bir şekilde
windows da çalışan proğramlar çalışırmı
3.no virüs no işlerin yavaşlaması bana göre uygun bir işletim sistemi olduğunu düşünüyorum
sizce haklımıyım cevaplarınızı bekliyoorum arkadaşlar şimdiden allah razı olsun sizden.....

Ürün Kodu         :         Casper Nirvana NSP.260K-8T95P
        İşlemci Cinsi         :         İntel® Core™ i7-2600K İşlemci
        İşlemcı Hızı         :         İşlemci hızı 3.40 GHz, İntel® Turbo Boost Teknolojisi ile 3.80 GHz'e kadar, 8 MB İntel® Akıllı Bellek Overclock
        İşletim Sistemi         :         Orijinal Windows7® Home Premium (64 Bit)
        Anakart         :         İntel® H61 Chipset
        Bellek         :         8 GB DDR3 Bellek
        Sabit Disk         :         1 TB SATA Harddisk
        Ekran         :         21.5" Wide Casper LED DVI Monitör
        Ekran Kartı         :         2 GB NVİDİA GTX550 Ti DDR3 E.K. (1 GB Ayrılmış Bellek)
        Optik Sürücü         :         DVD±RW DUAL
        Kart Reader         :         All-in-one Card Reader
        Klavye         :         Casper Türkçe Q Klavye
        Mouse         :         Casper Optik Mouse
        Network Kartı         :         10/100 Onboard Ethernet Kartı
        Ses Kartı         :         Onboard HD Audio
        Usb 2.0         :         6X USB 2.0 Port
        Dvi         :         Var

Son Düzenleme: TeknoEA ~ 03 Eylül 2012 21:21
Banned
03-09-2012, 22:12   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 9
219 mesaj

Çoğu pc'de çalışmıyor os x Lion ve Windows programlarını çalıştıramazsın bu yüzden os x lion'da bootcamp var ama önermem pc'de yüklemeni.pc ile rahat kullanamazsın os x'i

Banned
03-09-2012, 22:49   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 23
939 mesaj

Neden Mac Os Lion kurmak istiyorsunuz ?

TeknoEA
04-09-2012, 00:22   |  #4  
TeknoEA avatarı
OP Yeni Üye
30 mesaj
Alıntı: Greatness  
Neden Mac Os Lion kurmak istiyorsunuz ?

başka mac os sürümleride ola bilir nedeninide şöyle açıklayayım ben oyundan çok internet grafik işlemleri video düzenlemek fotoğraf düzenlemek gibi grafik ağırlıklı işlemler yaptığım için mac os tercih ettim ubuntu düşündüm ama ubuntudada HDD yi 2 ye bölüp win 7 + ubuntu kurmam gerekiyorki proğramlarımı kulana bileyim yani mac os işletim sistemini seviyorum görünümü için olsa onun için elimde makyaj var o başka birşey

TeknoEA
04-09-2012, 00:26   |  #5  
TeknoEA avatarı
OP Yeni Üye
30 mesaj

he bu arada 120 GB SSD alamyı düşünüyorum

Banned
04-09-2012, 00:58   |  #6  
Banlandı
939 mesaj
Alıntı: TeknoEA  

başka mac os sürümleride ola bilir nedeninide şöyle açıklayayım ben oyundan çok internet grafik işlemleri video düzenlemek fotoğraf düzenlemek gibi grafik ağırlıklı işlemler yaptığım için mac os tercih ettim ubuntu düşündüm ama ubuntudada HDD yi 2 ye bölüp win 7 + ubuntu kurmam gerekiyorki proğramlarımı kulana bileyim yani mac os işletim sistemini seviyorum görünümü için olsa onun için elimde makyaj var o başka birş

Yanlız Mac satın almadıkça sorunlarla karşışacaksınız. Hiç bir zaman Apple'dan güncelleme alamayacaksınız alsanız da Apple desteği keser. Sorunla boğuşursunuz.

bosluk
04-09-2012, 00:58   |  #7  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Neticede artık mac donanımıyla pc donanımları arasında fark kalmadı pek. Mac de aynı ekran kartı işlemci hafıza modülü vs.. kullanıyor pc de. O yüzden 1. sorunuza yanıt evet. 2. nasıl ki linux'taki emulatorle windows programı çalıştırılıyorsa mac'de de çalıştırılabilir. Ama yine aynı linux'ta olduğu gibi performans namına windows'ta çalışıyormuş tadı yakalanamaz ve 3. soruya yanıt da 2 senedir (daha da fazla belki) ne bilgisayarlarımda ne de dizüstlerimde koruma programım yok. Dosya da çekiyorum, film de izlediğim oluyor. Kişi abidik gubidik sitelerden onu bunu indirip açmayı çok seviyorsa virüslenmesi için ne windowsa gerek duyar, ne de linux ya da macos'ta güvenli olabilir. Tamamen kişisel bilgisayarı virüslendirebilme becerisidir bu iş :)

TeknoEA
04-09-2012, 10:40   |  #8  
TeknoEA avatarı
OP Yeni Üye
30 mesaj
Alıntı: bosluk  
Neticede artık mac donanımıyla pc donanımları arasında fark kalmadı pek. Mac de aynı ekran kartı işlemci hafıza modülü vs.. kullanıyor pc de. O yüzden 1. sorunuza yanıt evet. 2. nasıl ki linux'taki emulatorle windows programı çalıştırılıyorsa mac'de de çalıştırılabilir. Ama yine aynı linux'ta olduğu gibi performans namına windows'ta çalışıyormuş tadı yakalanamaz ve 3. soruya yanıt da 2 senedir (daha da fazla belki) ne bilgisayarlarımda ne de dizüstlerimde koruma programım yok. Dosya da çekiyorum, film de izlediğim oluyor. Kişi abidik gubidik sitelerden onu bunu indirip açmayı çok seviyorsa virüslenmesi için ne windowsa gerek duyar, ne de linux ya da macos'ta güvenli olabilir. Tamamen kişisel bilgisayarı virüslendirebilme becerisidir bu iş :)

yani yükle sorun olmaz diyorsun
pc ye yüklenen versyonu buymuş doğrumudur

Mac OS X 10.6 Snow Leopard Install DVD Retail

TeknoEA
04-09-2012, 13:44   |  #9  
TeknoEA avatarı
OP Yeni Üye
30 mesaj

bu arada arkadaşlar bu forumda bir arkadaş behsetmiş işlemci SSE2 SSE3 olayından falan 4.2 e kadar destekliyor yani pc im Mac Osx e hazır ama işte kura bilmek önemli

Banned
04-09-2012, 20:38   |  #10  
Banlandı
939 mesaj

Bence yüklemeyin. Max os Snowleopard eski bir işletim sistemi ve Apple artık işletim sistemini retail olarak satmıyor. Sadece digital olarak Mac'ler de bunun yerine mac alsanız daha az uğraşırsınız.

bosluk
06-09-2012, 00:38   |  #11  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Evet sürüm o, daha yenileri de çıktı diye biliyorum tam emin olmasam da. Ama en azından denenip macos'un nasıl birşey olduğuna bakılabilir böylece tabi. Herkes herşeyden verim alamayabiliyor. Misal ben Windows 7 ve 8'den zerre keyif alamadım ve hala Xp'deyim sistemim 8'de bile epey iyi olmasına rağmen. Tercih meselesine geliyoruz hep sonunda. İndirip kurun ama. Kişisel deneyim olmadan 1000 kişi öneri de sunsa pek bir anlam ifade etmiyor aslında.

Banned
08-09-2012, 06:16   |  #12  
Banlandı
939 mesaj

Mac ile windows arasinda daglar kadar fark var. Mac isletim sistemi birbirine benzer bir mimariye sahip. Snow leopard ile mountain lion arasinda fark var ama gorunus acisindan fark yoktur windows da oldugu gibi