LÜTFEN ÇOK ACİL YARDIM EN KISA ZAMANDA

burhankorkmaz
24-04-2006, 15:17   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
61 mesaj

MASA ÜSTÜNDEKİ HİÇ BİR PROGRRAMI KULLANAMIYORUM İ.E VS..AMA FARKLI ÇALIŞTIR DEDİĞİM ZAMAN AÇABİLİYORUM DENETİM MASASINDAKİ HİÇ BİR ÖĞEYİ AÇAMIYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ?KULLANICI İLE İLGİLİ PROBLEM VAR ADMİN ŞİFRESİ İLE GİRDİĞİMDE HEPSİNİ KULLANABİLİYORUM AMA SINIRLI KULLANICI İLE HİÇBİRİNİ AÇAMIYORUM?

viking20
24-04-2006, 16:09   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Sınırlı kullanıcı YETKİ ALANININ değiştirilmesi:: (CHİP/Forum/üye Cihan Topuz'dan alıntıdır):[denetim masasında hizmetler içinde bulunan yerel güvenlik ilkesini aç oradan yerel ilkelere oradan da kullanıcı hakları atamasını seç
oradan sınırlı kullanıcıya eklemek istediğin hizmete çift tıkla kullanıcı veya grup ekleyi seç oradan gelişmişe geç ve oradan da şimdi bul a tıkla orada bilgisayarının tüm kullanıcıları listelenir izin vermek istediğin sınırlı kullanıcıyı seç ve tamama tıkla şimdi o kullanıcı adı eklendi ve ekrandaki listede görünüyor.
uygula ve tamam a tıkla.
İŞLEM TAMAM..]sanırım çare olacaktır,kolay gele.

Son Düzenleme: viking20 ~ 24 Nisan 2006 16:21
burhankorkmaz
25-04-2006, 13:05   |  #3  
OP Üye
61 mesaj

olmadı hepsini denedim olmadı ya lütfen yardımcı olun bana napcamı bilmiyorum...

viking20
25-04-2006, 13:41   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

Yukarıda anlatılanı doğru uyguladınmı?Halbuki tam da senin aradığın yöntem idi.Bilemiyorum?Bir ara heveslenip bende sınırlı kullanıcıya geçmiştim,birçok uygulama yasaklanınca sinir olup hızla çıkmış , kurtulmuştum.Sende sanırım şimdi bu durumdasın.Windows yardıma da bak,arkadaşlarda yanıt verirler..   

bunlara da bak.Ayrıca: başlat/ windows yardım ve destek/ YARDIM VE DESTEK MERKEZİ penceresinin''Ara'' kısmına (sınırlı kullanıcı hesabı) yaz(Dizin' den de bakabilirsin) ,gelen sonuçları incele ,oku(29 sonuç verdi).(buradan yapılan  alıntı:)(Sınırlı hesap, belirli programları çalıştırmanıza kısıtlama getirebilir ve program yüklemenize veya yazıcı eklemenize izin vermeyebilir. Bir program yüklemeniz, yazıcı eklemeniz, sistem ayarlarını değiştirmeniz veya Sınırlı hesap oturumunda çalışmayan belirli bir programı çalıştırmanız gerektiğinde, oturumu kapatıp Bilgisayar yöneticisi hesabıyla yeniden oturum açabilirsiniz.

Sık sık yönetici olarak oturum açmanız gerekiyorsa, programları yönetici olarak başlatmak için runas komutunu kullanabilirsiniz. Runas komutunun kullanımı hakkında daha fazla bilgi için, İlgili Konular'ı tıklatın.)bu bahsettiği ilgili konular sayfanın altında yer almakta,devamı sana kalıyor.Kolay gele.

Son Düzenleme: viking20 ~ 28 Nisan 2006 10:43
viking20
28-04-2006, 02:16   |  #5  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/ku ... il-durum_t8838.html  (30.06.2005 tarihli) bana gelen cevap,forumda buldum(EYÜP Bey'e buvesile tekrar teşekkür ederim.)
Ayrıca:CHİP/Aralık/2005 Sayfa:184/madde:8 Kullanıcı izinlerinin değiştirilmesi(Komut:runas,Kaynak:Windows)burayıda oku,runas komutunun uygulaması(sınırlı hesapdan yönetici hesabına geçiş) anlatılıyor,kolay gele.Saygılarımla.(hangi yöntemi uyguladığını ve sonucunu buraya yaz).(küçük harfleri kullan,konubaşlığı da fikir içermeli).

Son Düzenleme: viking20 ~ 29 Nisan 2006 12:18
cihantopuz
11-12-2006, 20:46   |  #6  
cihantopuz avatarı
Taze Üye
14 mesaj
burhankorkmaz
MASA ÜSTÜNDEKİ HİÇ BİR PROGRRAMI KULLANAMIYORUM İ.E VS..AMA FARKLI ÇALIŞTIR DEDİĞİM ZAMAN AÇABİLİYORUM DENETİM MASASINDAKİ HİÇ BİR ÖĞEYİ AÇAMIYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ?KULLANICI İLE İLGİLİ PROBLEM VAR ADMİN ŞİFRESİ İLE GİRDİĞİMDE HEPSİNİ KULLANABİLİYORUM AMA SINIRLI KULLANICI İLE HİÇBİRİNİ AÇAMIYORUM?