Lütfen girip bi yardım edin Lütfen aciL !

eLdiabLo
07-01-2013, 20:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Öncelikle konuyu yanls yere actıysam özür dilerim.

1- Elimde İntel Core i3 540 işlemci var bunun içinde entegre grafik denen bişe varmıs bnm anladıgım ( kendinden ekran kartı var ) eger öyleyse bunun ıcınde kac mb ekran kartı ( entegre grafik vardır )

2- Buna göre ucuz yollu 8 gb ram 1 gb ekran kartı destekleyecek bir anakart önerebilrmsnz ramları 1333 mhz de calıstıracak ve i3 ü destekleyecek.

3-Bu işlemcide olan entegre grafik ile ben kendım ekran kartı alıp takabılırmıyım takarsam 2 sini bir kullanabilirmyim yada 1 inim kullanmak zorundayım.

4-Ve bunların calısması ıcın guc kaynagının degişmesimi lazım veya kac watt guc kaynagı lazım kasa garantili acamıyorumda bant yapıstırmıslar acmayalım diye birde bu güc  kaynagımın kac watt oldugunu bi programla fılan ogrenme ımkanımız yokmu acaba ?

5-eLimde 2 tane kingston 2gb ddr3 1333 mhz ram var birde elixir 4 gb ddr3 1333 mhz var ben ramımı 8 gb yapmak ıstıyorum yola kingstonlamı devam edim elixir ilemi aralarında ne gibi farklar var birde şu sorun var anakartta 2 slot var  1 slot  kullanılmakta onda 4 gb ddr 1333 mhz var 2.slotada aynısından almak ıstıyom 2 tane kıngston 1333 2 gb ddr3 ram verıp 4gb tek slot 1333 mhz ddr3 elixirmi alayım bi akıl verin lutfen

6-Birde İntel core i3 350m mi daha iyi intel core i3 540 mı ( hangisi kaç çekirdektir ayrı ayrı anlayacagım sekılde yazacak yardım edecek abiler ablalar kardeşler arıyorum lütfen konuyu kıtlemeden bı cvp bulmam lazım tekrar özür diliyorum bugun actım daha ılk forum konum bu simdiden tskler..

Son Düzenleme: eLdiabLo ~ 07 Ocak 2013 20:47
murat5038
07-01-2013, 20:43   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

heralde sen sistemini yükseltmek istiyorsun o sorunun cevabını almak istiyorsan Bütün sisteminin özelliklerini yazman lazım ve anladığım kadarıyla Anakartını değiştirmek istiyorsun hangi sebeple değiştirmek istiyorsun onuda yaz.

Alacağın donanım parçalarını ve bütçeni yaz.

1.işlemcideki ekran kartı grafik desteğidir ve onboard olarak adlandırılan şeydir.

2.Harici bir ekran kartı alıp Pcıe veya AGp slotlarından hangiis uyumlu ise ona göre ekran kartı alıp takabilirisn eğer Aldığın harici ekran kartını kullanmak istersen takarsın sadece onu kullanırsın(işlemcideki grafik desteğini kullanamazsın)

3.Ekran kartını çıkarırsan İşlemciden yani onboard kullanırsın.

i3 540 2 çekirdektir 

i3 350 2 çekirdektir.

İşlemci dediklerinden alcaksan modeli yüksek olan yani 540 olan iyi.

eLdiabLo
07-01-2013, 20:52   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

kardeş yani bende i3 var suan ama anakartıma uymuyo ana kartım pegatron içini acamıyorum pc cok ezık casperden aldık mal gibi 4 gb ram var 512 mb ekran kartı 2.93 sanal cıft cekırdek işlemci pentium dual core e6500 ben i3 takıp 8 gb ram 1 gb ekran kartı yapmak ıstıyorum ıstedıgım oyun ıcın aldık alırken 1 gb ekran kartı dedıler 512 lk yollamıslar pezolar  bi yerde okuduguma göre adam demiş entegre ile harici ekran kartı birleşiyo filan demişti daha iyi oluyomus veya sn dedigin gibi yapıp tek haiciyi kullansam hızında bi azalma olurmu i3 ün birde i3 oyun için güzel degilmi ?

DiamondMines
07-01-2013, 21:55   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Onboard ekran kartı işlemcinin içindedir ve genelde HD2000, HD3000 ve devam eder bu şekilde. Intel'in işlemcisine entegre edilmiş ekran kartları ile oyun oynamak mantıklı değil çünkü çok yavaş fakat render işlemini fena yapmıyorlar Quick Sync ile. Sen bütün bilgisayarının özelliklerini yaz lütfen: özellikle anakartı, güç kaynağını, elinde mevcut ekran kartı varsa, vb. İşlemcilerin içindeki ekran kartları Megabyte olarak değil, model olarak belirleniyor.

Son Düzenleme: DiamondMines ~ 07 Ocak 2013 21:58
black_flood
07-01-2013, 23:34   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

nfs 2013' ün 6970 ekran kartında bile kastığına göre yeri geldiğinde entegre grafik kartı intelin görüntüyü bile getirmeyi başaramaz. artık hd 7xxxx serisi nvidiada 6xx altı kartlar fena zorlanıyor gerçek dx 11 oyunlarda.