LÜTFEN ilgilenin cok büyük bir problemim var ?

RoyaLDeciL
19-10-2013, 06:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba,

Bundan haftalar önce veya aylar önce diyelim, Müzik dinlerken müzikte donmalar ve cızırtılar meydana geliyordu ve baya bi araştırdım saatlerce ve bilgisayarda 2 driver varsa ondan olur denildi ve mikrafon acık olabilir denildi Mikrafonu kapattım devre dışı bıraktım, 2 tane driver varmış birini sildim herşeyi yaptım ses kartımı güncelledim herşeyimi yaptım ve sorunsuz kullanmaya devam ettim, Ve bugun bilgisayarımı açtıktan sonra şarkı açtım ve tekrar cızırdamaya başladı, DriverScanner var bilgisayarımda lisansım var tarattım bilgisayarı tüm eksik drvier ne var ne yok hepsini yükledim, sorun devam ediyor Gece 12 Den beri uğraşıyorum saat 06.15 halimden anlayın 2 tane Majezik içtim kafam çatlıyor, uykusuzum sinirliyim yapamıyorum. Sesi kısıyorum cızırdadığı zaman Ses nekadarsa okadar çızırdıyor yani müzik dinliyorum Ses %70 deyse o seviyede cızırtı veya takılmalar meydana geliyor ve ne kadar kısarsam o tonda geliyor, Kısaca müziklerden veya farklı sesler bana bozularak geliyor. Sesi %10 a bile indirsem cızırtı en yüksek seviyede gelseydi kulaklıktan veya farklı bir problem olduğunu düşünücektim fakat, şarkının sesi ne kadar kısık ise o ses tonunda cızırdıyor, bana şarkıları cızırtılı takılmalı donmalı bir şekilde iletiyor, Slow şarkılar Hızlı Dubstep aklınıza gelicek her türlü şarkılarda hep cızırdıyor lütfen yardım edin bana ?

quiescence
19-10-2013, 11:03   |  #2  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
588 mesaj

sisteminin özellikleri nelerdir? bzen işlemci fazla yük altında olduğu zamanda böyle sorunlar olabiliyor...

RoyaLDeciL
19-10-2013, 11:21   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

İşlemci: AMD Athlon(tm) II X3 Processor 2.90 GHz
Ram: 4,00 GB

Sadece yerel disk olarak C kurdum ve 500 GB disk'im var ve 350 GB'si (BOŞ) bilgisayarda bir zorlama veya kasma gibi bir durum yok, bilgisayarım gayet sağlam. Sıkıntım bilgisayardan aldığım tüm sesleri bana cızırtılı veya takılmalı veriyor.

Ses kartım, ve diğer tüm parçaların driverleri hepsi yüklü, Mikrafon devre dışı mikrafon basları falan hepsi kapalı. Ses yerinde normal ses'in altında 3 tane daha ses var onlarında hepsi Blocklu. Yardım edin lütfen ?

Bugun saat gece 1'de avast virüs programı indirdim ve saat şu anda 11:28 ve halen tarıyor Bilgisayarda 12 Virüs buldu ve %53 Te şu anda belliki baya sürücek, ve bilirsiniz ki virüs tarama yaparken (Tüm dosyaları taratıyorum bilgisayardan kendim hepsini işaretledim) çok kasar ve bende kasma ile ilgili hiç bir problem yok, virüs programı tarama yaparken bile jilet gibi bilgisayarım sadece ses alırken sorun yaşıyorum. Virüs taraması yapmadan önce aynı cızırtı alıyordum yani ne arka arkaya cok ne de daha hızlı veya daha alcak ses tonunda. Kısaca bilgisayarı zorlasamda cızırtı seviyesi hep aynı virüs taraması bittikten sonra umarım düzelir. Speed Fan Programı kullanıyorum kırmızı ile işaretlediğim yerler bilgisayarda virüs taraması yaparken ve nette gezinirken ki parçaların sıcaklığı, bence gayet iyi diye düşünüyorum ?

Son Düzenleme: RoyaLDeciL ~ 19 Ekim 2013 11:32
quiescence
19-10-2013, 12:25   |  #4  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj

bilgisayarın kaç saatten beri açık ?

virüs taramasının tamamlanmasını bekle... virüslerden bozulmuş olma ihtimali yüksek... tarama bittikten sonra virüsleri sil... eğer değişmezse format at... yine değişmezse ses kartın bozulmuş olabilir... birde işletim sistemini ve kaç bit olduğunu vede ses kartının marka-modelini yazarsan birde ben bakayım...

murat5038
19-10-2013, 13:20   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Format at, Driverleri yanlış yerlerden kuruyorsun program kullanılmaz driver için acemilerin baştan savma yaptığı birşey bu. Aida64 ile formattan Sonra Rapor yazan butona basıp HTML raporu çıkar ve bizle paylaş.

RoyaLDeciL
19-10-2013, 14:40   |  #6  
OP Taze Üye
6 mesaj

Şöyle cevap veriyim, Son günler hiç dışarıya çıkamadım ve dün yaklaşık 12 saat bilgisayarı kesintisiz kullandım Yattım ve bu gece Saat 11.30 da uyandım ve gece 12de bilgisayara geçtim ve saat şu anda 14:35 ve halen bu problem ile uğraşmaktayım Toplam olarak 26.35 saat'tir bilgisayar açık fakat 6 saat kapalı kaldı 12 saat kullandıktan sonra :) Genelde ben paramı bilgisayardan kazandığım için uzun süre kullanırım ve günlerce acık kaldığı olmuştur o yüzden bu tür problemler ile hiç karşılaşmadım daha.

Windows 7 Kullanıyorum 64 bit işletim sistemine sahibim.

Ses kart modelim : hoparlör özelliklerine girdim GENEL kısmında Denetleyici Bilgisinde şunlar yazıyor:

VIA high Definition Audio

VIA technologies, Inc.

Bu kadar :)

RoyaLDeciL
19-10-2013, 14:44   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj

Bilgisayarıma format atamam çünkü bir kaç sebebim var:

1. Format atmayı bilmiyorum ve cd falan ne gerekli, kurulumda ing birşey anlamıyorum.

2. Benim yaşadığım yerde Bilgisayarcı veya İnternet Cafe vs olmadığı için götürüpte format attıramıyorum En yakın 50 60 KM yakınımızda.

virüs taraması şu anda %70'de çok zor doluyor anlamış değilim Daha önceden de Avast ile bir kaç kez indirip tüm bilgisayarı taramıştım 2 3 saate oluyordu bu 12 saaten fazla sürdü anlamadım gitti :)

mhmt06
19-10-2013, 15:11   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

bu kadar saat tarama olmaz. ben olsam durdururdum.
sistem geri yükleme biliyorsan uygun bir zamana al. düzelirse elini pc den çek.
gereksiz driver yükleme hele o driverscanneri çöpe at. 
aygıt yöneticisinde sorun görünüyorsa kendin yükler düzeltirsin. 
tüm sesle ilgili sürücüleri kaldır kendin kur. 
win 7 yedek almak çok kolaydır. biraz netten araştırıp öğren ve yedek al. 
sonrada bırak noluyorsa olsun. 20 dakikada sorununu çözersin.

RoyaLDeciL
19-10-2013, 17:03   |  #9  
OP Taze Üye
6 mesaj

Dediklerinden şunu anlamadım, Windows 7 yedekleme al ve ondan sonra bırak 20 dakikaya düzelir. Bu ne demek oluyor ? Windowsun yedeklemesini alınca ne olucak bilgisayar fabrika ayarlarınamı dönücem :) Bu arada 10 dakika önce bitti taramam yaklaış 17 saat falan sürdü ve 78 adet virüs buldu Çoğu trojen vs vs. Hepsini başarı ile sildim daha bilgisayarı kapatmadım ve kapatıcam şimdi bu mesajı yazdıktan sonra ve biraz dinlensin açıcam bakalım neler olcak :D bu arada bu benim aygıt yöneticisi yerim:

quiescence
19-10-2013, 18:22   |  #10  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj

150 GB verinin virüs taraması 20 saat sürmemesi gerekir en fazla 2 saatte tamamlaması gerekir normal bir bilgisayarın. bence senin işlemcinin arkaplanında çalışan bir kaç uygulama var... işinle ilgili ne tür programlar kullanıyorsun?  ayrıca format atması özellikle win8'de çok kolaydır... imkanın varsa windows 8 yada windows 7'nin original cd'sini alman gerekir... ayrıca format ingilizce değil türkçe dil seçeneğide vardır... daha detaylı bilgi istersen yardımcı oluruz...

RoyaLDeciL
20-10-2013, 04:45   |  #11  
OP Taze Üye
6 mesaj

Merhabalar...

Arka tarafta çalışan hiç bir programım yok sadece avast çalışıyor ve ekran kartı programlarım AMD'nin bir kaç programı çalışıyor fakat onlar böyle yapmaz yani cok ufak programlar.

Bu arada ben League of legends için çalışıyorum RP alımdaki teknik hatalar ile uğraşmaktayım işter evimden ister şirketten.

Riot'un teknik desteksiyenleri var bilgisayar için ve ona sordum bana bilgisayarı çok açık bıraktığından ve bir kaç program indirdiğinden böyle olduğunu söyledi ve bende bilgisayarı kapattım şu anda gece 4:44 ve şu anda ses ile hiç bir problemim kalmadı :) Yardımlarınız için teşekkür ederim iyi geceler yeni kalkanlarada günaydınlar...