Lütfen yardım edin... Bilg. yöneticisini sildim..

ermansr
27-12-2006, 08:02   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
170 mesaj

Xp kullanıyordum. okulumun bilgisayarında yönetimsel araçlardan kullanıcı hesabımı sildim.tek kullanıcıymış.. ve bilgisayar yöneticisiydi. ne yapsamda "hesabınız devre dışı" dediği için bilgisayarım açılmıyor. formatta attım, güvenli kipte bile açılmıyor.. bilgisayar bana ait bile değil.. lütfen yardımlarınızı bekliyorum..

mesbalik
27-12-2006, 12:22   |  #2  
Taze Üye
9 mesaj

kardeş en kolay çözüm anakartın üzerinden pili çıkarıp 45 dakika bekleyip sonra tekrar takman.bilgisayar fabrika ayarlarına geri döner.
kolay gelsin

ermansr
27-12-2006, 15:09   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
170 mesaj

yanlız şöyle bi sorun var.. ben bilgisayar öğretmeniyim ilk yılım ve pcler garantili. garantinin bozulmaması için kasayı açma yetkim yok :(

lazrailefsanesi
27-12-2006, 19:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Pili çıkarmak bios şifresini sıfırlar.Bu soruna bir çözüm olcagını sanmıyorum.Bunun haricinde bilgisayar kapagının yanında kagıt ile bir mühür yoksa bilgisayarın içine müdahale etme hakkınız vardır.

Arkadasların F8 ile guvenli kipte acmanızı istedigi kendi pasif hesabiniz degil direk adminstor diye ikinci hesaptır.Sifre olarak bu kısımda windows kurulurken birsey girilmediyse direk enter a basarak girmeniz gerekiyor.

Bu çözüm degilse format atmak en kesin çözümdür.Ama bunu yaparken (windows  c: de kurulu ise) c' yi (sanırsam)L tusuna basarak bu bolumu silip yeniden disk bolumu olusturmalı ve hızlı bicimlendir ile yeniden bicimlendirmeniz gerekmektedir.

Öbür türlü c yi secerek yeniden kur demeniz eski ayarlarınızın korunması ve windows'un sadece yeniden kurulmasından ibarettir ve bu sorunu yasamanızın sebebide budur.