lütfen yardım edin dizüstü tavsiyesi

vetstek
20-01-2009, 13:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Arkadaslar yenı bır dızustu bilgisayar almak istiyorum suan packard bell dizustu pc var ama sağolsun ekranı sızlere omur tavsiye edebileceğiniz dizustu bilgisayar linklerini ve goruslerınızı bekliyorum. gorduğum kadarıyla benım gıbı o kadar urun ve fıyat arasında karasız kalan bırcok dizustu sahıbı olmak ısteyen arkadaslar var eğer yazacağınız onerıler ya kullanıcı olarak deneyımlerınıze yada gereklı teknık bılgınız doğrultusunda olursa cok sevınırım.

ilk once benım arastırmalarım doğrultusunda kendısınden soğuduğum datrondan baslamak ıstıyorum :

1- bu cıhaz hakkında bırcok yerde gerek kullanıs gerekse dıs yuzey olarak hıc ıyı bahsetmıyorlar...

2-bu cıhaz marka olarak ıyı ama bellek ve ekran belleği olarak yetersız

Sıralamaya devam edersem daha bırcok urun ve fıyat ortaya cıkıyor ve bunların arasında resmen boğuldum sızden rıcam hem fıyat hem performans konusunda orta sevıyede bır cıhaz.

benım olmazsa olmaz dediğim ozellıkleri soylemek ıstıyorum cunku pıyasada cok bılgısayar var sızınde bana yardımcı olmanızı kolaylastırmıs olurum..

İşlemci : Intel® Core 2 Duo

bellek (enaz) : 2 gb

ekran boyutu : 15,4" veya 14''

sabıt dısk (cok onemlı değil ama enaz) : 160 gb

ekran belleği : paylasımsız olursa ıyı olur

geldık en onemlısıne; fiyat aralığı !!! sanırım alt sınıra gerek yok

max: 1300-1400 ytl tabı ucuz olursa o daha guzel olur

bunlar dısında en onemlısı packard bell ın bana yaptığını yapmasın

Hepinize şimdiden ilginiz için '' Teşekkür Ediyorum''....

SAİNT
20-01-2009, 13:44   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

tavsiyem marka olarak vereceğim hp ve asus.

elyakubi
20-01-2009, 14:09   |  #3  
Yeni Üye
34 mesaj

Datron alma bence özellikle bu kasa Datronlar çok ısınıyor fanı deli gibi çalışıyor
kullanım olarak da iyi değil
touchpadi çok kullanışsız
öneri istersen
ben bunu öneririm
Beğendim

biraz senin fiyat aralığını geçiyor
ama bence biraz daha fazla vermeye değer bir cihaz

orhan6894
21-01-2009, 10:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
267 mesaj

bence Datron güzel marka yani tw8a modeli güzel mesela ama diğer laptopları nasıldır bilemiyorum...

vetstek
22-01-2009, 23:12   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

datron için iflas ettiğine dair soylentıler var doğrumu acaba?

mayel
25-01-2009, 21:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
201 mesaj

ARkadaşım şuna dikkat et alacağın dizüstü ASUS,MSI,HP,DELL,TOSHİBA,SONY WAİO olsun.Ama dediğin fiyat aralığına güzel ve kullanışlı ve de performanslı bir dizüstü sunan MSI var sanırım.Tabi diğer markalardanda sunduğun fiyata dizüstüler var ama çeşit ve performans bakımından o fiyat aralığına MSI uygun düşer.Alacağın dizüstünün ekran katı NVDİA nın 8600 lük modeli olursa o fiyat  aralığında ekran kartı güzül bir dizüstü almış olursun.Tavsiye mi dinle

vetstek
26-01-2009, 00:15   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj

arkadasım verdığın onerı ıcın cok tesekkur ederım halen dizüstü almıs değilim arastırma safhası benım karasızlığım ve bırazda korkum nedıyle uzadı soyledğın markalar konusunda senınle hem fıkırım sadece bırı dısında asusda sanırım genel bır mentese sorunu mevcut dığerlerıne soyleyecek bırseyım yok. bazı yerlerde marka değilde ozellığe dıkkat edılmesı gerektığı soylenıyor acıkcası ben buna katılmıyorum marka dizüstünde değil herseyde gecerlı bır krıter yanlız ısın ıcıne marka gırdığınde ozellıkler fıyatla hıcbır zaman uyusmuyor buradakı asıl sorun herzaman olduğu gıbı butce:( yazdığın yorum cok mantıklı bu nedenle senden bır rıcam olacak bana maksımum 1700 cıvarında ekran kartı ve ıslemcısı ıyı olan bırkac tane model marka onereblırmısın lınklerı ıle ve senın herbırı ıcın bır yorumun da olursa cok sevınırım bılıyorum ıstedığım cok tefarrutlı bır ıstek en azından benım ıcın oyle:)saatlerce ınternette pc arayıpta herzaman basa donen ve hatta kafasındakı fıkırlerde bır okadar karmasıklasan bırı olarak:) yaptığın yorum ıcın tekrar tesekkurler en kısa zamanda cevabını beklıyor olacağım...