Lütfen Yardım Edin !!!

nazif_bahar
18-01-2007, 02:38   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj

Merhabalar, bi konuda çok acil yardıma ihtiyacım var!!

Yeni aldığım laptop ta windows kurulumu tamamen otomatik HDD üzerinden oluyor. Malesef Dosya sistemi FAT32 olarak ayarlanmış.Disk Birleştiricisinin hızı beni öldürüyor(80 gb bitene kadar...) [V]

SORUM ŞU: Windows un bu ayarını değiştirebilir miyim kalıcı olarak(yani birsonraki kurulumda otomatik olarak NTFS olsun)veya şu anda BİLGİLERİM SİLİNMEDEN, ZARAR GÖRMEDEN FAT32 DEN NTFS DOSYA SİSTEMİ dönüşümünü gerçekleştirebilir miyim?

Şimdiden çok teşekkür ederim...

sakko3
18-01-2007, 02:56   |  #2  
Üye
62 mesaj

Partition Magic 8 programının full surumunu bulmaya calıs.Demo olmasın yanlız.Cevirmesi lazım

viking20
18-01-2007, 03:05   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

"fat32 den ntfs ye"

,DEN,NTFS,DOSYA
Not: Dönüştürme işlemi sırasında herhangi bir bozulma veya veri kaybı olasılığı son derece düşük olsa da, dönüştürme işlemine başlamadan önce dönüştürmek istediğiniz birim üzerindeki verileri yedeklemeniz önerilir.
Varolan FAT veya FAT32 birimleri NTFS'ye dönüştürmek için şu adımları izleyin: 1. Başlat'ı tıklatın, Tüm Programlar'ın üzerine gelin, Donatılar'ın üzerine gelin ve sonra Komut İstemi'ni tıklatın.
2. Komut isteminde şunları yazın, burada sürücü harfi dönüştürmek istediğiniz sürücüyü temsil eder:
convert sürücü harfi: /fs:ntfs
Örneğin, E sürücüsünü NTFS'ye dönüştürmek için aşağıdaki komutu yazın:
convert e: /fs:ntfs
Not İşletim sistemi çalışırken dönüştürme işlemi tamamlanamaz. Bu nedenle, işletim sistemi dönüştürmekte olduğunuz sürücü üzerindeyse, bilgisayar yeniden başlatıldığında çalıştırılmak üzere görev zamanlanması istenir. İstendiğinde, EVET'i tıklatın.
3. Komut isteminde aşağıdaki iletiyi aldığınızda, dönüştürmekte olduğunuz sürücünün birim etiketini yazın ve ENTER tuşuna basın:
Dosya sistemi türü FAT.
Sürücü harfi sürücüsü için geçerli birim etiketini girin.
4. NTFS'ye dönüştürme tamamlandığında komut isteminde şu iletiyi alırsınız:
Dönüştürme tamamlandı
5. Komut isteminden çıkın.

Son Düzenleme: viking20 ~ 18 Ocak 2007 03:14
nazif_bahar
18-01-2007, 03:14   |  #4  
OP Üye
55 mesaj

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM AMA Bİ SORUM DAHA OLACAK!!

cONVERT olayını ben yeni öğrendim , asıl sormak istediğim ben bu komutu kullanırsam veri kaybı olur mu? Ya da ben bu işi en temiz baştan format atarak nasıl yaparım, Otomatik kurulumdan başka bi yol var mı şole eski tip XP kurulumu gibi en başta seçenek tanısın dosya sistemi için ...

Çok saol arkadaşım.

nazif_bahar
18-01-2007, 03:18   |  #5  
OP Üye
55 mesaj

Çok üzgünüm msj ın tamamını göremedim ilk başta.

Çok Çok teşekkür ederim..

root1907
18-01-2007, 09:09   |  #6  
root1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

fat sistmeini değiştirmen için windows u kurman gerekir normal xp pac2 cd takarak yeniden yükleye bilirsin dosya sisteminide istediğin gibi ayarlasın.