LÜTFEN YARDIM EDİN

enes1111
25-03-2007, 17:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

ARKADAŞLAR SÜRÜCÜ YAZILIMLARI HAKKINDA BİLGİYE İHTİYACIM VAR. İŞTE NEDİR NE İŞE YARIYOR TARİHİ GELİŞMESİ ARTIK NE KADAR BİLİYORSANIZ LÜTFEN YAZIN ÜÇ GÜN SONRA ÖDEVİMİ TESLİM ETMEM GEREKİYOR ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER

yesilirmak
29-03-2007, 11:48   |  #2  
Yeni Üye
38 mesaj

Sürücü yazılımları bilgisayara donanımın ne işe yaradığını anımsatan yazsılımlardır. Örneğin görüntü kartı ile ilgili sürücü driverini yüklemezseniz ekranda hareketler arası kopukluk oluşur veya formatlanan pcde ses dosyaları siz ses kartı sürücüsünü tanıtana kadar çalışmaz bunun gibi dışardan ek olarak alınan cihazlarından sürücüleri vardır örneğin yazıcı gibi bunlarıda tanıtmanız gerekir. Yapmanız gereken cd sürücüye cd sini takıp normal bir şekilde install yapmaktır.

idemci
07-04-2007, 12:37   |  #3  
Taze Üye
4 mesaj

Sürücü (Driver) Nedir?

Sürücüler işletim sistemi ve kartlar arasındaki iletişimi sağlayan yazılımlardır. Örneğin bir ekran kartını örnek alalım.

Sürücü sayesinde işletim sistemi değişik ekran çözünürlükleri, renkleri destekler.
Bilgisayarınızı aldığınız zaman genelde satıcı firma veya kişi size tüm sürücüler kurulmuş olarak gelir. Peki o zaman sürücüyle ne işimiz olabilir?

1- Öncelikle bilgisayarın hassas bir yapısı vardır. Her an bilgisayarınızdaki sürücü yapılandırması bozulabilir.
2- Yeni bir parça aldığınız zaman sürücü kurmaya ihtiyacınız olacaktır.
3- Bilgisayarınızdan daha iyi performans almak için en son sürücüleri çekmeniz her zaman yararınızadır.
4- Bilgisayarı kendiniz de topluyor olabilirsiniz. O zaman kuracağınız işletim sistemine göre sürücülerle epey işiniz olacaktır.

Eğer bilgisayarım düzgün çalışıyor ve acemiyim diyorsanız sürücülerle çok fazla oynamanıza gerek yok.
Ama ben bilgisayara o kadar para verdim, daha iyi performans, sorunsuzluk istiyorum diyorsanız, kartlarınıza en son sürücüleri çekebilirsiniz.