lütfen yardım edin

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ll_col_j
23-07-2004, 09:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

bilgisayarımda win98'in yüklü olduğı c sürücüsüne format attım. sistem disketi ile yeniden açma esnasında kasadan kesif bir yanık kokusu hissettim ancak bilgisayarı açma işlemine devam ettim. sistem disketi ile açma işlemi bittikten sonra sys c komutu ile dosya transferinide gerçekleştirdim. ancak daha sonra winxp yada win98'i yükletemedim. her ne olduysa bilgisayarı sistem disketi ile yeniden açmaya karar verdim ve olanlar oldu. ilk bir kaç denemede del tuşuna basın aşamasına kadar işlem devam ediyor ve ondan sonra hiç bir işlem yapmıyordu. daha sonra bios ayarlarına girerek bazı değişiklikler yaptım ve açılış işlemlerine devam etti. ancak bu seferde sistem disketi ile açılış esnasında MSCD001 device'nı bulamıyor açılış iptal ediliyor ikazı verdi ancak işlemlere devam etti. son olarak win98 c sürücüsünde geçerli fat veya fat32 dosyası bulamadı, sürücünün parçalanması için dos bölümünde fdisk komutunu çalıştırın, cdrom sürücüsü bulunamadı ve virüs taraması yaptırın ikazlarını vererek a sürücüsüne geçti. şu anda bios ayarlarında harddiski ve cdrom sürücüsünü de tanımlatamıyorum. seçeneklerde sadece none, auto ve user seçenekleri çıkıyor. sorunu daha kısa ve açık tanımlamak isterdim ama yinede bana kendi başıma yapabileceğim herhangi bir çözüm önerisinde bulunursanız minnettar olurum. şimdiden teşekkür ederim.

Banned
23-07-2004, 15:51   |  #2  
Banlandı
1,133 mesaj

Harddisk Plakası üzerinde sorun oluşmuş...
Sebep : Isı

Banned
01-08-2004, 18:26   |  #3  
Banlandı
1,157 mesaj

Eğer keskin bir yanık kokusu geldiyse büyük ihtimal Harddiskin yanmıştır.Bu olay bir arkadaşımın da başına geldi.Küçük bir parça yandı ve Harddiski bir daha çalışmadı.Herkese Harddik Fanı öneririm.Belki Garanti Kapsamında olabilir.Denemelisin.