lütfen yardım edinnnn

gsm2008
05-06-2009, 01:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

arkadaşlar yeni bir laptop aldım ancak içinde sadece c diski mevcut ve recovry orada kurulu.başka bir driver cdside vermediler.sonuç olarak pcye format atmadan c den bir d diski nasıl oluşturabilirim?vista hakkında hiç bir bilgim yok detaylı yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Banned
05-06-2009, 01:30   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bilgisayarım simgesini sağ tıklayıp Yönet seçeneğnden Disk yönetimini seçin. Disk yönetiminden C ye sağ tıklayıp Birimi küçült seçeneğinden ayırmak istediğiniz miktarda alan seçin ve küçültme işlemin yapın. Oluşan boş alana sağ tıklayıp yeni birim seçeneğinden biçimlendirin, hayırlı olsun.

Bu arada recovery ayrı bir bölüm olmalı nasıl C de oluyor anlamadım. Bir diğeri her zaman her ihtimale karşı sistem temiz ve boyutu küçükken ghost 12 veya 14 boot cdyazılımını netten indirip cdye yazdırıp sisteme kurup higt sıkıştırmada sistemin yedeğini flaşh diskealmanızı sonra bu yedeği dvd ye yazdırmanızı öneririm. Böylece sistemi garantiye almış olursunuz.

ECHELON_
05-06-2009, 01:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

format atmadan en sağlam şekilde hdd ye bölen lınux tabanlı bir yazılım vardı şimdi adını unuttum biraz karışıktı ama hatasız bölüyordu

khrman adlı arkadaşı dediği yöntemle ben d yi bölmeye çalışmıştım ama bir çok kez başaramadım

gsm2008
07-06-2009, 21:37   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

saolasın hocam yaptım oldu