lütfen yardım.. linux açılmıyor..

psycho_xxxx
06-06-2009, 00:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar bende vestel taraftar serisi laptop war.. ubuntu 9.04 dvd si ile çalıştırmaya çalışınca menü geliyor. değişiklik yapmadan çalıştır, ubuntu kur gibi.. ilk seçeneği seçince bi süre sonra ekran ms-dos ekranı gibi siyah oluyor ve ekranın başında bir imleç yanıp sönüyor, orda kalıyor ekran.. bu neden kaynaklanabiir ve çözümü nedir? uzman arkadaşlar lütfen yardım.. dvd de sorun yok dergien aldım ve başka laptopta çalıştırdım..

ECHELON_
06-06-2009, 12:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj
psycho_xxxx
arkadaşlar bende vestel taraftar serisi laptop war.. ubuntu 9.04 dvd si ile çalıştırmaya çalışınca menü geliyor. değişiklik yapmadan çalıştır, ubuntu kur gibi.. ilk seçeneği seçince bi süre sonra ekran ms-dos ekranı gibi siyah oluyor ve ekranın başında bir imleç yanıp sönüyor, orda kalıyor ekran.. bu neden kaynaklanabiir ve çözümü nedir? uzman arkadaşlar lütfen yardım.. dvd de sorun yok dergien aldım ve başka laptopta çalıştırdım..
birader ubuntu lıve cd yi sanırım pcnetten aldım aynı sayıyı bende aldım bende de benzer bir sorun yaşadım lıve cd çalışıyor kurmaya kalktığında bir yerden sonra takılıyor çalışmıyor bende e-mail attım dergiye doganburdayı aradım cd nin bozuk olduğunu söledim adresimi gönderdim ve yeni ubuntu lıve cd geldi AMA yeni gelen cd de çalışmıyor tam olarak ya benim cd room bozuk okuyamıyor ya da o dergide dvd olarak verilen ubuntu 9.04 serisi komple sorunlu

şunu sorucağım başka pc de çalıştı derken başka pc de lıve cd mi çalıştı yoksa baka pcde rahatça kurulum yapılabiliyor mu... lıve cd özelliğinde sorun yok ama kurulamıyor işte

psycho_xxxx
06-06-2009, 18:36   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

dvd de sorun yok başka laptopta çalıştırdım kurulumda yapılıyor.. sorun benim laptopta yani..

ECHELON_
06-06-2009, 18:43   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj
psycho_xxxx
dvd de sorun yok başka laptopta çalıştırdım kurulumda yapılıyor.. sorun benim laptopta yani..
dvd lerımız sorunsuzsa eğer sorunumuz vısta olabilir ben vısta kullanıcısıyım başka pclerde denedim demişin denediğin pcler xp miydi sorunumuz hdd uyum sorunu olabilir sata hikayesi