lütfen yardım ve yorum

neconec
29-11-2008, 14:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

2 hafta önce hp pavillion dv5-1110et markalı bit notebook aldım sistem özellikleri gereği aklımı çeldi. amd turion 64*2 2,10 ghz işlemci 512mb. paylaşımsız atı 3470 ekran kartı 3gb ram 160 gb harddisk var bilgisayarımda benim sorunum şu birincisi bilgisayar ilk aldığımda bana 120gb boş alan sunuyorken şimdi 90 gb. boş alana kadar vista güncelleştirmeleri nedeniyle düştü disk birleştiricisi yaptım yer açılsın diye ancak o da 4 gb. yerimi götürdü vista güncelleştirmeleri için ne yapmalıyım. ikincisi özellik olarak birçok bilgisyaardan iyi görünmesine rağmen hatta sony ns11'den bile sony kadar performanslı gelmedi ayrıca ekran kartı o kadar iyi olmasına rağmen hitman blood money oyununu yüksek konfigrasyonda bayağı kastı. bilgisayarım hakkında görüşleriniz nedir vista güncelleştirmeleri hakkında ne diyorsunuz güncelleştirme reddetme yoluna mı gideyim yoksa xp mi kurayım ki o da ayrı bir sorun driver problemi var. (ilk kurulum gereği 60 günlük norton deneme sürümü bilgisayarla yüklü idi şu an avg free yüklü)

luqqa
29-11-2008, 15:42   |  #2  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj

hdd de göze çarpan düşüşler sanıyorum sp ile alakalı değil. Sistem geri dönüşüm veya yedekleme açıksa vista için asırı bir harddisk kaybı oluşuyor. Bunları kapatmak sağlıklı değil ancak benm harddiskim boş olarak lazım diyorsan sistem geri yukleme ve yedekleme programları devre dısı bırakabilirsin. Harddisk konusnda buyuk bi avantaj sağlayacaktır. Sp leri devre dısı bırakmak guvenlik açısından tehlike doğurabilir.

eolos
29-11-2008, 17:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

defrag yaptıktan sonra genelde olur böyle şeyler kısa zaman sonra harddiskindeki bos alanın arttıgını goreceksin oyunu oynayamamana gelince sisteminde yüksek configrasyonla oynayınca sistemin kasması normaldır sisteminde calıscan diğer pogramlarda ramden yer o yüzden ramin yetersiz kalıyo olabilir