Lütfen yardım

WINCHESTER_94
27-02-2014, 18:12   |  #1  
WINCHESTER_94 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
177 mesaj

merhaba arkadaşlar Haziran ayına kadar yeni pc toplayacağım ancak şimdiki pc de artık mefta oluyor sanki şimdi problem şu 

sistemimde 8GB ram/e8400 3.6 (o.c)/sapphire 7850 2gb/550 watt psu

arkadaşlar battefield 4 mp oynuyorum ve birden ekranda dikey çizgiler çıkıyor,çizgiler o anki bulunan renge göre değişiyor gri kahverengi vb ve hiçbirşey yapamıyorum mecbur reset bu sorun neden oluşuyor drıver fln herşeyi güncelledim

işlemci ekran kartına %40 falan darboğaz yapıyor ama bf4 1280x1024 low da en düşük 32 fps alıyorum yani oyun akıcı ama bu aniden oluyor yani kafasına göre bazen 1 saat bazen 10 dk bazende 3-4 saatde ama başka oyunda (ac3,ac4)hiç bunu yapmıyor ayrıca bf4 te 5-6 hatta 10-12 saniye donuyor... şimdi ne yapmam lazım hazır ekran kartının garantisi varken değiştireyimmi yoksa işlemciden mi kaynaklanıyor?  

Bu benim pc değil ama çizgiler aynı :D işte bir örnek:

ekran kartı catalyst overdrive da bazı değişikler yaptım acaba ondanmı ?:

GPU saati: orjinal:920 şimdiki: 1050

bellek saati orjinal:1250 şimdiki:1450

güç denetimi orjinal :0 şimdiki +5 

evet ayarları 1-2 ay önce değiştirdim 

yardım ederseniz sevinirim ona göre harekete geçiceğim elimden geldiğince açıklayıcı olmaya çalıştım...

Son Düzenleme: WINCHESTER_94 ~ 27 Şubat 2014 18:19
okinkurt
27-02-2014, 20:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Zaten yetersiz bir işlemcin var kartın hızını niye arttırıyorsun ? :) bu sorun genelde ekran kartından oluyor stok değerlere çek öle kullan sadece bf4 de oluyorsa oyunda bozuk olabilir tabi .

WINCHESTER_94
27-02-2014, 20:53   |  #3  
WINCHESTER_94 avatarı
OP Yıllanmış Üye
177 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Zaten yetersiz bir işlemcin var kartın hızını niye arttırıyorsun ? :) bu sorun genelde ekran kartından oluyor stok değerlere çek öle kullan sadece bf4 de oluyorsa oyunda bozuk olabilir tabi .

:D güldürdünüz hocam haklısınız şu anda yine hepsi fullde bitek voltajı orjinale indirdim şimdilik böyle bir hata yok ama ekran kartında birşey varmı yokmu şimdi onu anlamaya çalışıyorum birde evet sadece bf 4 te oluyor ancak assasins creed 3 de bf 4 ten daha düşük fps alıyorum şaşırtıcı ? vsnc falan kapalı ?

okinkurt
27-02-2014, 21:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Alıntı: WINCHESTER_94  

:D güldürdünüz hocam haklısınız şu anda yine hepsi fullde bitek voltajı orjinale indirdim şimdilik böyle bir hata yok ama ekran kartında birşey varmı yokmu şimdi onu anlamaya çalışıyorum birde evet sadece bf 4 te oluyor ancak assasins creed 3 de bf 4 ten daha düşük fps alıyorum şaşırtıcı ? vsnc falan kapalı ?

Assasins serisinin oyun motoru ezelden beri sorunludur fps katili optimizesi rezalet bir oyun her çıktığında bir defa bitiriyorum fps cakılmaları ile beraber bitsede kurtulsam modunda oynadığım bir seri yani normal kartı çok zorlama stok hızlarda kullan zaten ekran çözünürlüğü düşük sende o.c nin bir getirisi olmaz ancak kartı bozma riski var eğer içim rahat etmez diyorsan yolla servise bir baksınlar ama stok hızda sorun cıkacagını sanmıyorum.

WINCHESTER_94
27-02-2014, 21:46   |  #5  
WINCHESTER_94 avatarı
OP Yıllanmış Üye
177 mesaj

teşekkürler ilgilendiğiniz için