lütfen yarıdm... slayt küçültme

adrenalin_
24-02-2009, 21:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

merhaba arkadaşlar
powerpointten anlayanlar...
30 mb değerinde 8 resim ve çeşitli sözlerle süslü bir slayt hazırladım fon müziği eşliğinde olan bu slaytımın boyutunu nasıl küçültüp mail olarak atabilirm..
örnek slaytlara baktım benimkinde daha fazla resim ve sözlerle dolu ama neredeyse 1 mb altında yaratılıyor bilgisi olan yardım ederse sevinirim teşekkürler...

Son Düzenleme: adrenalin_ ~ 24 Şubat 2009 21:31
cbilgen13
15-04-2009, 11:20   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

konuyu hortlaşmış gibi olucam ama kimse cevap yazmayınca fikrimi yazayım dedim direk powerpoint dosyasını küçültme şansın olmaz slayt kullandığın resimlerin boyutları çok fazla olduğu için dosya boyutu büyümüştür resimlerin kalitesini yada formatlarını değiştirerek dosya boyutunu düşürebilirsin...

Mustafa Can
16-04-2009, 00:09   |  #3  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

.doc yerine .docx kullan iyi bir azalış oluyo

Ahmet Ertuğrul
16-04-2009, 01:14   |  #4  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Kullandığın resimler .bmp formatındaysa .jpg ye çevir. Bayağı küçülür. Paintle aç resimleri farklı kaydetten dosya türünü jpeg ıvır zıvır yazanı seçrek kaydet.

Bu arada Mustafa Can .docx demişsin de Powerpointte .doc, docx yok bildiğim kadarıyla, onlar Word uzantıları. Ya sen konuyu iyi anlamadın ya da ben bilmiyorum powerpointte doc olduğunu.

Ayrıca, mail olarak atacaksan göndermeden önce Winrar, Winzip, 7zip gibi sıkıştırma programlarıyla sıkıştırmayı deneyebilirsin.

ekleme: şubatmış ya bu.Oha!

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 16 Nisan 2009 01:17
Mustafa Can
16-04-2009, 15:09   |  #5  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj
ahmeyt05
Kullandığın resimler .bmp formatındaysa .jpg ye çevir. Bayağı küçülür. Paintle aç resimleri farklı kaydetten dosya türünü jpeg ıvır zıvır yazanı seçrek kaydet.

Bu arada Mustafa Can .docx demişsin de Powerpointte .doc, docx yok bildiğim kadarıyla, onlar Word uzantıları. Ya sen konuyu iyi anlamadın ya da ben bilmiyorum powerpointte doc olduğunu.

Ayrıca, mail olarak atacaksan göndermeden önce Winrar, Winzip, 7zip gibi sıkıştırma programlarıyla sıkıştırmayı deneyebilirsin.

ekleme: şubatmış ya bu.Oha!

kafa gitmiş üzgünüm Utanma

.pptx diyecektim ödev yapa yapa word dosyası olduk ya Dil çıkarıyor