lütfen yarım edin yoksa bi pc katili olacam

umitsuha
28-07-2006, 00:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

asus radeon a9200se 128 mb ekran kartım var abilerim ablalarım ocağınıza düştüm şimdi sorunum şöyle: ben format attırdım pc ye geldi ben bazı oyunları oynuyamıyordum ramdan falan dolayı 256mb ddr ram vardı tuttum bide onun yanına 512mb ddr ram taktırdım şimdi pc oldu 768 mb ram önceden oynuyamadığım oyunu rahatlıkla ve güzel bi biçimde oynuyordum hiç donma falan olmuyordu herşey gayet güzeldi yanlız gta san andresi yükledim oyuna giriyor ve animasyonlar falan geçtikten sonra menüye gireceği yerde tam oyundan atıyordu kapatıyordu dedilerki ekran kartının driverindandır girdim baktım hakikaten ekran kartım başka bi şekilde tanıtılmış adı falan başka neydi hatırlamıyorum taktım beni ekran kartının cd sini tanıttım şimdi asus olrak model olarak yazıyor ve görüyor ancak bu sefer bırakın gta yı oynamayı önceden oynadığım oyunlarıda oynamamaya  başladım artık hata raporu falan veriyor nedir neyin nesidir nasıl yapacam yardım edin 1 haftadır kafayı yiyecem ya sistemi geri yüklşemek aklıma geldi ama olmuyorsadece bugünü gössteriyor koyu yazı olarak başka güne geri almıyor yardım edin ne olur mübarek kandil gecesi sevaptır delirecem ya

artal73
28-07-2006, 01:40   |  #2  
Taze Üye
9 mesaj

Selam, problem sürücülerden kaynaklanıyor gibi geldi bana, yeni yükledigin sürücü düzgün yüklenmedi yada eski sürücülerin kalıntıları probleme neden oluyor sanırım, eski sürücülerin tamamen kaldırıldıgından emin ol, bir sürü yol var ama evvela eski sürücüyü tekrardan kur ve düzgün bir şekilde kaldır sonra yenisini kur olmadı sistem bakım ve temizlik programları var, bunlar denetim masasında gözükmeyen hatalı kayıtları kaldırabiliyor, program artıklarını silebiliyor registry deki hatalı kayıtları düzeltebiliyorlar yani bilgisayarını stabilize ediyorlar www.tune-up.com (Tune up Utilities) , www.iolo.com (System Mechanic) i kullanabilirsin.

umitsuha
28-07-2006, 01:58   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

valla inan et driveri düzgün kurduğuma eminim çünkü defalarca kaldırdım kurdum kaldırdım kurdum cd de kurmadığım şey kalmadı ancak herhalde dediğin gibi eskisini kaldırmada bi problem var çünkü ben onu kaldırmadan bu yeni driveri üstüne kurdum gibi bişeyler oldu dur bakalım ne olacak şimdi verdiğin linklerin ilkindeki programı indiriyorum gerçi nasıldır neydir bilmem anlamam nasıl çalış bilmem ama bakacaz ya gerçekten çok kötü bi durum kafayı yiyecem Üzgün

umitsuha
28-07-2006, 02:14   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

bu ne ya ingilizce hiç bişi anlamadım ama bi yere girdim valla 88 problem fount falan diyordu abem valla derdime derman ol sana nekadar dua edeceğimi bilemezsin