M20 VoLTE ve WiFi Arama Görünmüyor

gorkemma
22-11-2020, 16:55   |  #1  
gorkemma avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba,

Şu anda Samsung Galaxy M20 (SM-205F/DS) cihazı kullanmaktayım. Cihaz Hindistan üretimi fakat ben Türkiye'den distribütör garantili olarak aldım. Hattımın VoLTE ve WiFi Arama arama özellikleri açık fakat bu özellikler M20 cihazımda görünmemektedir. Hattımı farklı bir cihaza taktığımda bu özellikleri kullanıyorum, telefonuma farklı bir hat taktığımda ise yine bu özellikler aktif olmamaktadır. Bu konuyla ilgili Samsung çağrı merkezi ve Samsung Members uygulaması aracılıyla iletişime geçtim. Beni Samsung Servis Merkezine yönlendirdiler, servis merkezi de cihaz yurt dışından gelen bir cihaz olduğu için ilgilenemediklerini söylemekteler. Cihaza defalarca hard ve normal formatlar atıldı ama sonuç değişmemektedir. Bazen format sonrası bildirim panelinde 5 sn görünüp daha sonra kaybolmaktadır. Yaklaşık 1 yıldır Samsung ile bu problemi çözemiyoruz, sürekli bir yerlere yönlendiriyorlar veya operatörümle görüşmemi istiyorlar. Bu konuda bilgisi ve çözüm önerisi olan var mıdır? Şimdiden herkese teşekkürler.

Sistem Bilgilerim
  • Apple MacBook Pro 13' Touchbar
  • Mac OS X 64-bit
  • Intel 1,4 GHz Quad-Core Intel Core i5
  • -
  • Intel Intel Iris Plus Graphics 645 1536 MB
  • -
  • Apple Safari
  • BitDefender
  • 8 GB
  • Android
  • Android
  • Avea
excel_mustafa
22-11-2020, 20:52   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

öncelikle tüm android ve samsungun sunduğu güncellemeleri yükle. sorun çözülmezse root at veya güvenilir bi telefoncuya attır.

gorkemma
22-11-2020, 22:12   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Her zaman telefonumu güncel tutarım ama hala düzelmemekte. Şu ana kadar gittiğim telefoncular yapamıyoruz diyor. Root atılmasını da istemiyorum şu anda hala garantisi devam ediyor. Var mıdır başka yolu? Youtube'da bazı videolara denk geldim Samsung cihazların sistem dosyalarından Volte özelliği ekliyorlar bu root sayılıyor mu?

excel_mustafa
22-11-2020, 23:59   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
4,442 mesaj

bahsettiğin işlem için root gerekir roottan başka çıkar yol görünmüyor.

gorkemma
23-11-2020, 00:19   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Peki *#*#4636#*#* ile girilen bölümde volte ve wifi calling provisioned özellikleri kapalı görünmektedir bunları root yoluyla mı açıyoruz peki? Bilginiz var mıdır? Bir de root atmak için bilgisayar şart mıdır?

excel_mustafa
23-11-2020, 10:50   |  #6  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
4,442 mesaj

tuş kısmından yapılabilecek birşeyse yapmaya çalışma olmazsa root gerekiyordur.

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
gorkemma
24-11-2020, 04:37   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

Bugün fark ettim ki Samsung resmi wifi calling uygulaması cihazda yüklü. Başka bir şeyi kontrol ederken ayarlar kısmında tüm sistem uygulamarını gösteri seçtiğimde uygulama yüklü olarak görünmekte. Yine de roota gerek var mı bu durumda?

Son Düzenleme: gorkemma ~ 24 Kasım 2020 04:38 Neden: eksik bilgi