m2n mx se anakart

egelim22
09-06-2009, 10:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

selamlar; dünden beri bayağı bir sörf yaptım ve herkesten memnuniyetsizlik mesajları yazılı forumları gezinip durdum. ben silkroad oyuncusuyum evde kullandığım pc de kasma yaşadığımdan dolayı kendime yeni bir pc toplattırma gereği duydum ve arkadaşıma güvenip seçimi kendisine bıraktım.konfigürasyon süper dedi ve kullanmaya başladım ilk ay sorun yok ondan sonraki 1,5 yıldan beri her türlü sorun yaşadım.çizgi elektroniğe 3. gidişi ve her seferinde bios update sorun görülmedi mesajı bu durumda yapmam gereken nedir ilk başlarda tek silkroad açıldığında oyunda sorun yoktu ama 2. bir hesap açtığımda mavi ekran ve reset şimdide ekran kartı uyarısı almaya başladım.unutmadan ana kartımda  2 slot var ama benim sadece birisi çalışıyor onuda tamir etmeden gönderiyorlar.
pc nin görmüş olduğu denemeler servis pack 2-ramlerin değişimi-ekran kartı değişimi-nerdeyse her ay format serkomda test-çizgi elektronikte 3 kez test gördü

m2n mx-se
amd athlon 64X2 dual core pro.4800 2,51
geforce 8500 gt silence (fansız ama şuan harici üstüne fan takıldı)
1 gb ram
asus 300 w kasa
160 gb hdd

eRRhan
09-06-2009, 11:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
374 mesaj

Sorun psu dan da olabilir 300 watt baya bi düşük imkanın varsa daha yüksek bir psu la sistemi çalıştırmayı dene.

egelim22
09-06-2009, 17:38   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj
eRRhan
Sorun psu dan da olabilir 300 watt baya bi düşük imkanın varsa daha yüksek bir psu la sistemi çalıştırmayı dene.
bana bunu bilgisayar işletmeciliği yapan bir arkadaşım daha önermişti daha iyi bir psu al ve dene sorunun kesin hallolur demişti denemekte fayda var boşu boşuna fazla para veripte yeni pc almam en azından