Mac Adresi Değiştirmek yada Maskelemek

cosmorium
13-09-2008, 22:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba Kendime HP DV5 serisi Centrino 2 işlemcili notebook aldım. Bu bilgisyarda Windows Vista Home Preminium yüklü. Ve "Intel(R) Wireless WiFi Link 5100" kablosuz network kartımın mac adresini maskelemek (spoof)yada halk arasındaki değişle değiştirmek istiyorum.
Vista üzerinde Mac adresinin nasıl değiştirildiği konusunu Internet'te çok araştırdım çeşitli programlar indirdim olmadı. Regedit üstünden değiştirmek istedim ancak uygun anahtarı bulamadım, en basitiyle aşağıdaki yönergeleri uyguladım :

"Ağ ve Paylaşım Merkezi"ne (Network and Sharing Center) gidiniz.
Burdan sol taraftaki menude yer alan "Ağ Bağlantısını Yönet" (Manage Network Connection) adımını izleyiniz.
Karşınıza bilgisayarınızda hali hazırda bulunan NIC kartları listelenecektir. Bu kartlardan hangisine ait MAC adresini değiştimek istiyorsanız ona farenizin sağ tuşu ile tıklayarak "Özellikler" i seçiniz.
Karşınıza çıkan pencerede "Ayarla" (Configure) tuşuna basınız.
Yeni bir pencere açılacaktır ve "Gelişmiş" (Advanced) sekmesinin altında yer alan "Properties" (Özellikler) altında yer alan "Ağ Adresi" sekmesini tıklıyoruz."

Ama bu aşamada bende bu sekmenin olmadığını fark ettim.

Asıl sorum şu HP Pavilion DV5 serisinde Mac adresini maskeleyemiyormuyuz? Yada bunu yapabilen varsa bana yardımcı olabilir mi?