Mac de program kurmak

praoh
15-01-2009, 09:16   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

Merhaba pcime iatkos v5i kurdum stabil olarak çalışıyo sadece interneti halledemedim ama sorum şu:
1-Program nasıl kuruluyor ?windowsta olduğu gibi kur deyip ileri ileri ileri finish şeklinde olmuyo sanırım?
2-Herhangi bir yazıcı yada başka bişey taktık onu nasıl tanıtıcaz?
3-İnternet için edimax diye bi usb wireless alıcı varmış diye duydum bunu takınca internet normal çalışırmı?

Kapalı Hesap (53751)
15-01-2009, 15:38   |  #2  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

iatkos v5i nedir bilmiyorum ama Mac OS'ta program kurmak Windows'la benzer.

Kurulum dosyasına tıkladığınızda eksik dosya vb. için kontrol ediliyor sonra sürücüymüş gibi bir pencere açılıyor (mount ediliyor diye geçer) oradan setup, install vb diyerek aynı Windows'taki gibi kuruyorsunuz sonra ya otomatik dock'a kısayol atılır atılmazsa Applications klasörü altında yazılımı bulabilirsiniz silmek içinde çöp kutusuna sürüklemeniz yeterlidir.

Eğer yazıcı vb tanınmadıysa Mac OS için sürücülerini bulmalısınız şu anda başka yöntem bilemiyorum. Eğer herhangi bir donanımınızı Mac OS tanımışsa (modem gibi) tüm özelliklerini kullanabileceğinizi düşünüyorum.Ama verdiğiniz model hakkında tam bir bilgim yok.

yellowstone
28-01-2009, 16:00   |  #3  
Üye
73 mesaj

Arkadaşım bende mac kullanıcısıyım eğer mac kurarsan herhangi bir donanım programı yüklemene gerek yok sadece güncellemeleri yap yeter eğer "VLC" "LİMEWİRE" gibi programlar kurmak istiyorsan exe değil dmg uzantılı dosyalar bulacaksın  ama yükleme windowsa benzer windowsta yüklüyorsan mactede yüklersin...