mac os kurmak istiyorum yardım!!

KENAN_35
19-04-2011, 17:08   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
990 mesaj

LG R590 bilgisayarıma yarın mac os kurucam.. şuan win7 kurulu.. C ve D iki disk var D yi silmiycem içindekiler önemli C ye kurucam sadece.. elimde şuan son çıkan mac os dvd si var.. beni uyarmak istediğiniz birşey varmı? fazla bilgim yok ilk defa kuruyorum.. artık mac os kullanmaya karar werdim.. direk dvdyi takıp windows kurar gibi kurabilirmiyim yoksa dikkat etmem gereken şeyler varmı?? yazmak isteyen olursa sevinirim..

ramcixx
19-04-2011, 17:14   |  #2  
ramcixx avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
198 mesaj

windows dan mac os a geçiosun.farklı işletim sistemleri ve her ikisininde sistem parçalarını destekleme istekleri farklı olacaktır. Herhangi bir donanımında sorun olabilir. Orjinalinde pcsi vista olan arkadaşlarım yeni ve farklı diye win 7 kurdu. işlmeci daha fazla çalışmaya başladı, ekran kartı ayarları bozuldu, webcam kamerası devre dışı oldu. Bu sölediğimde dikkat edeceğin şu ki her ikiside windows ama beklentileri farklı. Mac os windows da değil. Bence hiç bu işe girme derim. ama karar senin tabi...

Anroozha
20-04-2011, 14:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
203 mesaj
Alıntı: KENAN_35  
LG R590 bilgisayarıma yarın mac os kurucam.. şuan win7 kurulu.. C ve D iki disk var D yi silmiycem içindekiler önemli C ye kurucam sadece.. elimde şuan son çıkan mac os dvd si var.. beni uyarmak istediğiniz birşey varmı? fazla bilgim yok ilk defa kuruyorum.. artık mac os kullanmaya karar werdim.. direk dvdyi takıp windows kurar gibi kurabilirmiyim yoksa dikkat etmem gereken şeyler varmı?? yazmak isteyen olursa sevinirim..
Zamanında bende kurmuştum masaüstü bilgisayarıma denemek amaclı.
İlk önce öyle hemen kurmaya kalkışmanı tavsiye etmem.
İlk önce araştır.Elinde Mac Os Cdsi varmış sanırım yanlış hatırlamıyorsam pc ye yüklenen verisyonları vardır.
İatkos V2 S3  bu sürümü kurmuştum ben pc me ama sana şunu söylim doğru bileşenleri yüklemek için 4-5 kez format atıp denemişliğim oldu ama sonunda yükledim.
Kurulumla ilgili resimli anlatımlar var google'dan araştırabilirsin.Ama ilk önce  cpu-z programı ile işlemcin Sse2-3 yanlış hatırlamıyorsam desteklemesi lazım.
İntel olursa işlemcin senin için biraz kolaylık olur diye düşünüyorum.Amd işlemcilerde yüklenmeyedebilir.Uğraşmak lazım senin anlicağın.Ama ilk önce iyice bi araştır.Kolay Gelsin.

Recebow
20-04-2011, 15:10   |  #4  
Recebow avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
550 mesaj

Macosx in kurulumunda problem yaşamazsın  fakat wireless ve ses kartını tanıtmakta büyük problemler yaşayacaksın , kurmaya çalıştığın  macosx dvd si ile uyumlu mu bunu kontrol etmeden kurmanı kesinlikle tavsiye etmem. Ben olsam ubuntu kurarım mac temasını yüklerim hiç bir fark yok görünüm olarak
Sendeki dvd iatkos mu yoksa kalway mı ?

KENAN_35
20-04-2011, 17:03   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
990 mesaj

bendeki iatkos snow leopard.. pc uyumlumuş sanırım.. kurcam ama d yi yedek almam lazım sanırım 100gb dosyam var d içerisinde.. ntfs i değiştirmem gerekicek başka formata dönüştürmem gerekicek galiba..

Recebow
20-04-2011, 18:02   |  #6  
Recebow avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
550 mesaj

Kalwayı denesen daha iyi olur iatkos daha az donanım tanıyor, dene bakalım ama eminim kurdurduktan sonra bir ton problemle uğraşacaksın