>>> MAC vs PC <<<

NeverBackDown
29-08-2012, 12:53   |  #26  
NeverBackDown avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
516 mesaj

Mac zengin iş adamları içindir bence, misal Aliagaoğlu ya da futbolcular.

fffghghrhkksje
29-08-2012, 17:09   |  #27  
fffghghrhkksje avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Mac'i bilen bilir, bilmeyenlere pahalı gelir...

ismailhakkiamca
29-08-2012, 20:53   |  #28  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

seni burada bulacağımı biliyordum. Elmasever.

hem sen azılı bir apple-fanboy muşsun.

Selçuk İslamoğlu
30-08-2012, 16:37   |  #29  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

ABD'de olsaydın Mac alıp git Windows kur derdim. MacOS X çünkü sevenlerinin kendilerini nasıl gördüğüyle ilgili. Kargaya yavrusu kuzgun görünürmüş hesabı. Her ikisini de işim gereği oldukça sık kullandığım için rahatlıkla bunu söyleyebilirim: OSX'in profesyonellikle hiç alakası da yok ayrıca (sadece imaj oluşturma pazarlaması), şu soruya hiç bir yanıt veremez: MacOS X'te yapıp da, PC'de aynı kolaylıkla yapamadığın ne var? Yanıt boş küme olacağı için bir problem yok. Parçaları oldukça uyumlu olduğu için iyi çalışan bir "donanım" olduğundan, Windows bile aleade ucuz bir PC'ye göre çok daha iyi çalışır mac donanımında.

Ama Türkiye'de, Mac cihazların fiyatları ABD'ye göre o kadar yüksek ki, değmez, aynı özelliklerde çok daha iyi ve sağlam PC'ler işini görecektir.

Selçuk İslamoğlu bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 5 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
netrunner
31-08-2012, 18:37   |  #30  
netrunner avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
1,180 mesaj

Aynı konuyu açıcaktım açmadan önce araştırdım iyikide araştırmışım.Okuduğum yorumlara ve internette araştırmalarıma dayanarak:
Oyun ve basit kullanıcıların çoğu PC
Grafik tasarım ve programlama yapanların çoğu Mac diyor.
Şimdi ben bunların 2sini bir arada yapıyorum ben ne alayım :D

Qromodynmc
31-08-2012, 18:39   |  #31  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Pc. Autocaddan tutun Photoshopa,Her türlü grafik,3d yazılımı Pcde var zaten :)

netrunner
12-09-2012, 13:58   |  #32  
netrunner avatarı
Yıllanmış Üye
1,180 mesaj

Var zaten biliyorum da bunun Macda kullanılmasının farkı ne Render süresinin kısa olması falan mı ?

Qromodynmc
12-09-2012, 14:52   |  #33  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
4,184 mesaj

Programlar platformdan platforma performans olarak fark göstermiyor,Hatta aynı fiyata alınacak güçlü bi pcde daha hızlı render vs. yapabilirsiniz,Mac Osxin medya yanı daha çok sisteme entegre Programları yüzünden,yani daha gelişmiş bi video,foto düzenleme araçları var sanırım. Mac'e özel bi kaç Video düzenleme,Medya programı var ancak,Onların fiyatıda 1 bilgisayar fiyatı diyebilirim.

netrunner
12-09-2012, 16:04   |  #34  
netrunner avatarı
Yıllanmış Üye
1,180 mesaj

Ben cinema4d kullanıyorum internette bazı tutoriallarda daha doğrusu %99unda Mac kullanan kişiler var program Windowstada Mactede var görünüm ve kullanım olarak fark yok şimdi sana söylediğim şey aynı özellikte mac vs windows karşılaştırması yaparsak hangisi daha çabuk render yapar ?

Banned
12-09-2012, 18:15   |  #35  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 23
939 mesaj

Program olarak zaten fark yok. İki programı alın koyun Mac ve PC donanımı birbirine yakınsa aynı performansta ama Mac'de bir avantaj program dan atmaz. Ayrıca Apple TV ve iOS cihazlarıyla integredir. Bir de daha göze hoş gölen tasarımı vardır.

DiamondMines
27-01-2013, 20:13   |  #36  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Mac ayrıcalığı Final Cut Pro, diğer yazılımların hepsi hemen hemen Windows ortamında var, olmasa bile benzerleri var. Mac profesyonel değil tam olarak, göze hitab eden bir donanım ve işletim sistemi. Bazılarını kandıramıyor. Alınacak en üst düzey Mac yerine çok daha iyi PC alınır.

Banned
28-01-2013, 06:43   |  #37  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 5
142 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
Mac ayrıcalığı Final Cut Pro, diğer yazılımların hepsi hemen hemen Windows ortamında var, olmasa bile benzerleri var. Mac profesyonel değil tam olarak, göze hitab eden bir donanım ve işletim sistemi. Bazılarını kandıramıyor. Alınacak en üst düzey Mac yerine çok daha iyi PC alınır.

Hardware olarak alırsın tabiki. Bunu kimse söyleyemez ama o işletim sistemini ve performansı alamazsınız. Sırf final cut değil ki unique çok fazla programlar var ve gerçekten beneficiallar. PC'de ki gibi gereksiz program yok. iOS ile uyumlu iCloud sayesinde. var oğlu var.

DiamondMines
08-04-2013, 00:33   |  #38  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: Long Live Apple  

Hardware olarak alırsın tabiki. Bunu kimse söyleyemez ama o işletim sistemini ve performansı alamazsınız. Sırf final cut değil ki unique çok fazla programlar var ve gerçekten beneficiallar. PC'de ki gibi gereksiz program yok. iOS ile uyumlu iCloud sayesinde. var oğlu var.

Fiyatları çok pahalı içindeki donanımlara göre, bam.

Banned
13-04-2013, 23:24   |  #39  
Banlandı
262 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
Fiyatları çok pahalı içindeki donanımlara göre, bam.

PC'den birazcık daha pahalı.

grezimonk
14-04-2013, 13:33   |  #40  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

Apple parası bol aklı kıt donanım bilgisi az kişileri keklemek için kurulmuş bir markadır... her şekilde PC kadar yükseltmeye uygun değildir...

Son Düzenleme: grezimonk ~ 14 Nisan 2013 13:36
Banned
15-04-2013, 13:26   |  #41  
Banlandı
262 mesaj
Alıntı: grezimonk  
Apple parası bol aklı kıt donanım bilgisi az kişileri keklemek için kurulmuş bir markadır... her şekilde PC kadar yükseltmeye uygun değildir...

Avutun kendnizi bu şekilde. Kahkaha

grezimonk
15-04-2013, 13:33   |  #42  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
4,195 mesaj
Alıntı: Resurrection Ace  

Avutun kendnizi bu şekilde. Kahkaha

tabi tabi... gerçekler acıdır... bükük iPHONE FIFI ve notebook kırması iMac ile çile çekmeye devam et sen... Alkış

Banned
15-04-2013, 15:36   |  #43  
Banlandı
262 mesaj
 tabi tabi... gerçekler acıdır... bükük iPHONE FIFI ve notebook kırması iMac ile çile çekmeye devam et sen... Alkış

FIFI dediğin en iyi telefon piyasada ki. iMac notebook değil, desktop all in one computer. Macbook Pro diyorsan en iyi laptop computer. Çeleyi ben değil, PC ciler çekiyor. Yok Virus girdi mi ? Virüsten koruma. Donanım desteklemiyor. Çöküyor, program çalışmayı durdu. Mac kadar stable değil. Bırakın, yavaşlamıyor bile makine.

grezimonk
15-04-2013, 15:49   |  #44  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
4,195 mesaj

FIFI dediğin en iyi telefon piyasada ki. iMac notebook değil, desktop all in one computer. Macbook Pro diyorsan en iyi laptop computer. Çeleyi ben değil, PC ciler çekiyor. Yok Virus girdi mi ? Virüsten koruma. Donanım desteklemiyor. Çöküyor, program çalışmayı durdu. Mac kadar stable değil. Bırakın, yavaşlamıyor bile makine.

bu mu en iyi telefon?

https://www.youtube.com/watch?fe ... edded&v=zpiI4cBd0hE

ayrıca imac notebook demedim notebbook kırması dedim... notebook parçası kullanılmış All in One  ( desktop pc yada bütünleşik pc klonu ) denebilir... diyebilirimde...

Son Düzenleme: grezimonk ~ 15 Nisan 2013 15:55
Banned
15-04-2013, 18:50   |  #45  
Banlandı
262 mesaj
bu mu en iyi telefon?

https://www.youtube.com/watch?fe ... edded&v=zpiI4cBd0hE

ayrıca imac notebook demedim notebbook kırması dedim... notebook parçası kullanılmış All in One  ( desktop pc yada bütünleşik pc klonu ) denebilir... diyebilirimde...

Adam gibi kullansaymış oda. Samsuıng'a aynı şeyi yapsalar ne olurdu. Apple hater ı çok olduğu için normal ama görüyoruz kim daha iyi.

grezimonk
15-04-2013, 19:37   |  #46  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
4,195 mesaj
Adam gibi kullansaymış oda. Samsuıng'a aynı şeyi yapsalar ne olurdu. Apple hater ı çok olduğu için normal ama görüyoruz kim daha iyi.

SAMSUNG kendisi üretiyor kendisi test ediyor Apple ne yapıyor çizim yapıp çizimi yolluyor Foxconn uyarlayıp üretiyor test etmeden satıyorlar 4 anten sorunu... 4s kapak kaplaması yok direkt cam olduğundan kırılıyor... face to face mi ne dedikleri işlemin kamerası kullanıcıyı gizlice izleyip çeker... 5 çizik çıkar boyası öbek öbek kalkar, bükülür... ekranda sarı, yeşil ışık sızıntısı olur... görüntü yeşerir... sırf problem için iPHONE alın... sonsuz çile... Apple senin gibi kullanıcı tekno tuğlayı tanımıyor neye göre tasarlıyacağınıda bilmiyor yeni her modelde alan kadar bile ürünü tanımıyor...

Son Düzenleme: grezimonk ~ 15 Nisan 2013 19:52
Banned
15-04-2013, 21:13   |  #47  
Banlandı
262 mesaj

SAMSUNG kendisi üretiyor kendisi test ediyor Apple ne yapıyor çizim yapıp çizimi yolluyor Foxconn uyarlayıp üretiyor test etmeden satıyorlar 4 anten sorunu... 4s kapak kaplaması yok direkt cam olduğundan kırılıyor... face to face mi ne dedikleri işlemin kamerası kullanıcıyı gizlice izleyip çeker... 5 çizik çıkar boyası öbek öbek kalkar, bükülür... ekranda sarı, yeşil ışık sızıntısı olur... görüntü yeşerir... sırf problem için iPHONE alın... sonsuz çile... Apple senin gibi kullanıcı tekno tuğlayı tanımıyor neye göre tasarlıyacağınıda bilmiyor yeni her modelde alan kadar bile ürünü tanımıyor...

Face time adı. Neden se ben de hiç sayulma yok, sarı ekran değil. Hiç bir sorun yok. Android fanleri yapıyor tabiki. Birazcık da şans işi adamlar deli gibi üretiyor. Siz kalın Android'de ya beklersiniz ya da hiç elde edemezsiniz.

Qromodynmc
15-04-2013, 21:17   |  #48  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
4,184 mesaj

Bugün yine elime aldım iPhone 5i,Açıkçası başlarda Applenin tasarım stilini severdim ancak,Beşinci cihaz Hiç ama hiç Tasarım anlayışına sahip değil..

Banned
15-04-2013, 21:33   |  #49  
Banlandı
262 mesaj
Alıntı: punisher123  
Bugün yine elime aldım iPhone 5i,Açıkçası başlarda Applenin tasarım stilini severdim ancak,Beşinci cihaz Hiç ama hiç Tasarım anlayışına sahip değil..

4'un kasası daha güzel ama 5'da inanılmaz bir stability ve compatibility a sahip.

Qromodynmc
15-04-2013, 21:43   |  #50  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
4,184 mesaj

Elime oturmadığını söylemeliyim,Köşeli kenarları rahatsız ediyor,Biraz daha eğimli ve kıvrımlı olabilirdi.