MAC vs. VİSTA

Banned
03-02-2009, 10:09   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
275 mesaj

Sayın vista,

Service pack lerin çok çıkıyor. Biliyorum ki bu service packlerin bu kadar çıkmasının nedeni bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Benim service packlerim bu kadar çıkmayacak. Bunuda böyle bilesin. Sinir etmeye gelince adamı sinir etmeyi çok iyi bilirsin. Plajda denizde havada karada insanları nasıl sinir ettiğini biliyorum. Öyle zannediyorum ki bu zulmü alkışlamak, insanı sinir eden bu işletim sistemini alkışlamak bu da insanlık suçudur. İnsanları kazıkladığım zaman kendimi bir başka mutlu ediyorum diyen başkanlarınız var. Bir işletim sistemi çıkardığımda beni tekel zanneden insanları sinir etmekten ayrı bir zevk duyuyorum diyen başkanlarınız var. Gerekirse isimde veririm. Kullanıcı klavuzunun 6. maddesi ne diyor? "Sinir etmeyeceksin." Bugün vista bunu yapıyor. Bir kullanıcı diyor ki: vistayı kullanırken ferrariden inip kaplumbağaya binmiş gibi hissediyorum. Başka bir kullanıcı diyor ki: Bunca yıl biriktiip te aldığım bilgisayarımı vista yüzünden camdan aşağı atmak istiyorum. Lafımı kesmeyin, lafımı kesmeyin. Size de çok teşekkür ediyorum. Benim için microsoft bitmiştir. Dahada olsa almam.

ogzblgnr
04-02-2009, 22:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
311 mesaj

Tek kelimeyle süper :D :D

Kapalı Hesap (101323)
08-02-2009, 12:59   |  #3  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
ogzblgnr
Tek kelimeyle süper :D :
Banned
10-02-2009, 22:04   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
325 mesaj

Bu bilimsel gerçeği bizlerle paylaşan arkadaşa çok teşekkür ederim :))

Selçuk İslamoğlu
10-02-2009, 23:13   |  #5  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Tamamen kendi görüşün ve fikirlerin veya bir grubun kendi düşünceleri ve gözlemi. Sevmek istemiyorsan sevmezsin, ama bu bir genelleme veya gerçek hiç değil.

Ben de 6 senedir kullandığım Mac'i sevmem. Bana herkes grafik için çok iyi diyor mesela ama biliyorum ki, bahsettikleri grafik programları olan meşhur Photoshop, PC ile Mac'te farklı çalışmıyor. Ayrıca MacOS da Amiga'dan esinlenmişti, 80'lerde işletim sistemini hazırlarken...

Banned
11-02-2009, 13:33   |  #6  
Banlandı
325 mesaj

Sanırım Mac ve Pc kullanıcıları pek anlaşamayacak. Bir yanda Mac in (sözde) ihtişamı, diğer yanda fakir ama gururlu Windows :)

Bence bir tartışmadan ziyade özellikle bu konu için "anket yapılmasının" daha olası, daha az ortamı geren bir uygulama olduğunu görmemiz gerekli.

Saygılar...

Kapalı Hesap (107285)
11-02-2009, 13:51   |  #7  
Kapalı Hesap
853 mesaj

apple ın donanımının normal pcden farklı olduğunu duymuştum . her pcye mac kurulabilir mi?

Kerem72
11-02-2009, 16:33   |  #8  
Üye
52 mesaj

Amiga5002'e katılıyorum. Apple bilgisayarlar pc'lere beş basar. Ben hayatımda Macbook Pro kadar havalı bilgisayar görmedim. Soz sözüm: Kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş.

Banned
11-02-2009, 21:46   |  #9  
Banlandı
325 mesaj

Cebimizde akrep olmasa da herhangi bir Apple ürünü alıp kendimi böylesine bir ürüne (örneğin Macbook Pro) verdiğim para için rahatsız hissedeceğimden eminim. O parayla daha mantıklı şeyler yapılabilir...

black_flood
14-06-2009, 19:39   |  #10  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

savaş çıkmış resmen ama şuda bir gerçek mac artık ayvayı yedi istesede istemesede ileriki zamanlarda mecbur sp çıkartacak.leopar çıktı çıktığının 8. günü babamın oğlu değildi sp tarzı yama ile leoparı toplamaya çalışan.

diğer lafımda şu photoshop olayı varmı yokmu mac sürümü iyi araştır bu 1. 2 mac üzerinde msteki yazılımların nasıl çalıştırılacağını öğren ozaman hiç bir sorun kalmaz.corelin var mac sürümü.diğerleride emulatörler ile halloluyor.

mac iyi değil  mste değil ikisininde kulvarları farklıdır. mac grafik içindir ms ise tüm büyük şirkeler arası güvenli haberleşme multimedi ortamlar ve veri depolama için biçilmiş tek kaftandır. 2 farklı gurubu saçma bir konuda çarpıştırıp boşa yorulmayın.

Kapalı Hesap (87147)
15-06-2009, 18:45   |  #11  
Kapalı Hesap
154 mesaj

)bu ne laa(

Muharibullah
16-06-2009, 08:16   |  #12  
Yeni Üye
38 mesaj

işte görüyorsunuz nasıl plajlardaki microsoft yöneticilerini katlettiler görmediniz mi bu mac os cuların başbakanları ne diyordu bunları lpg tankerine doldurum patlatmak grekir wistaların cdlerinin hepsini lpg taNKERİNE DOLDURDUNUZ hatırlamadınız mı bir ara microsoftun bütün bilgilerini pc lerini herşeyini uçurumlardan aşşağı yuvarladınız allahtan kopyası vardı birara cumurbaşkanınız ben bunların cdlerini kesip ekmek arası sosimlime katarım bir ara bizim enbüyük ekranımızı tam 250inc lcd ekranı yaktınız size ne diyebilirimki

komik dimi çok komik yazmışım

Süleyman.
16-06-2009, 13:48   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Ulti Speed
işte görüyorsunuz nasıl plajlardaki microsoft yöneticilerini katlettiler görmediniz mi bu mac os cuların başbakanları ne diyordu bunları lpg tankerine doldurum patlatmak grekir wistaların cdlerinin hepsini lpg taNKERİNE DOLDURDUNUZ hatırlamadınız mı bir ara microsoftun bütün bilgilerini pc lerini herşeyini uçurumlardan aşşağı yuvarladınız allahtan kopyası vardı birara cumurbaşkanınız ben bunların cdlerini kesip ekmek arası sosimlime katarım bir ara bizim enbüyük ekranımızı tam 250inc lcd ekranı yaktınız size ne diyebilirimki

komik dimi çok komik yazmışı

Nasıl yani?

Komik ile anlamsız arasında ince bir nüans var sanırım.

Keras
01-07-2009, 00:35   |  #14  
Yıllanmış Üye
104 mesaj

MacOs Leopard 10.5.7 sürümüne geldi.
Yani 7 tane hizmet paketi yayınlamış.
MacOs güncelleştirmede indirdiğiniz boyut Vista SP1+SP2 ile hemen hemen aynı...
Güzel saçmalamışsın...

Ayrıca Vista'da kasanlar 300-500 TL lik sistemi olanlar...
Mac'a verdiğin fiyata aldığın donanımla Vista ile uçabilirsin...

Son Düzenleme: Keras ~ 01 Temmuz 2009 00:39
dark nigt
03-07-2009, 19:00   |  #15  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

teşekkür ederiz:)