Macbook Pro Ekran ve Klavye Hasar

Calderone
12-11-2018, 01:39   |  #1  
Calderone avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar;

15 ınch Macbook Pro 2017 cihazımın klavyesine 6 -7 ay önce az miktarda şekerli çay döküldü. Az miktarda oluşundan bu durumu önemsemedim fakat tahmin edeceğiniz gibi tuşlar ve touchpad yapıştı çay dondukça. Yetkili servislere gittiğimde anakarta hsar verip veremeyeceğini bilemediklerini söylediler. Bende tuşları kendim çıkarıp temizledim. Bazı harflerin işleri kırıldı fakat her tuş işlevini gerçekleştiriyor. 7 Aydır yarım basan touchpad ve yerine tam oturmamış tuşlarla kullandım cihazı. Fakat ekranımda zamanşa sarı lekeler belirmeye başladı ve apple ın bu konuyla ilgili ücretsiz destek sağladığını biliyorum. Sizlere sorularım şu şekilde;

1) Klavyeme verdiğim hasar, ücretsiz ekran değişimi kampanyasından faydalanmama engel olur mu?

2)Her ne kadar aradan 7 ay geçmiş olsada anakartımın ve bataryanın hasar almış olma ihtimali var mıdır? Yoksa hasar almış olsalar şimdiye kadar anormallik hissedermiydim?

Öğrenci olduğum için en uygun ve sağlıklı yoldan halletmek zorundayım ne önerirsiniz?

Chıptansel
12-11-2018, 09:38   |  #2  
Chıptansel avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
51 mesaj

İlk sorunu cevaplayayım. Normalde yapmazlar ama apple bu belli olmayabilir.

Chıptansel bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]