Macbook Pro MD101TUA mı, yoksa Asus notebook mu?

burcubuffy
06-04-2014, 00:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Merhaba arkadaşlar, yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum ancak pc mi mac mi konusunda kararsızım. Nette herkes bir yorum yapmış ama ben yine de ne amaçla kullanacağımı yazarak sizden tavsiye almak istedim. Macbook Pro MD101TU/A modelini beğeniyorum. Retina modelleri çıktıktan sonra eskimeye başladı diyenler var ama retina modeller de çok pahalı maalesef. Bütçe açısından retinasız model MD101TU/A benim için uygun. Bilgisayarı günlük işler dışında grafik tasarım yapmak için kullanıcam. Photoshop, illustrator, indesign gibi programlar yüklü olacak yani. Oyun zaten oynamam. İş yerinde de mac kullandığımdan işletim sistemini kullanırken zorluk çekmem. Eski bilgisayarımdaki en büyük sorun ısınma ve sesti. Maclerde pil, ısınma ve ses gibi problemlerin hiç olmadığını da biliyorum. Taşınabilirlik büyük avantaj. Ancak ekran, hdd kapasitesi aynı fiyatlı -örneğin Asus notebooklara göre- düşük geliyor. O parayı veriyorken macten düşük performans alır mıyım acaba diye de düşünüyorum. Bir de ekran da 13". Pc notebooklarda bu genelde 15" oluyor. Siz ne dersiniz? Amacıma uygun olarak macbook pro MD101TU/A modelini mi alsam -ki şu an 2500 TL civarında-, yoksa bu paraya bir Asus notebook mu alsam? Teşekkürler...

Son Düzenleme: burcubuffy ~ 06 Nisan 2014 00:47
DiamondMines
06-04-2014, 22:35   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: burcubuffy  

Apple işletim sistemine ait yazılımlar kullanmicaksan, PC alman her zaman daha avantajlı olacaktır. Bazıları Final Cut Pro kullandığı için Mac Pro sistemlerden vazgeçemiyor fakat senin kullanacağın yazılımlar normal dizüstünde de çalışacaksa, Windows işletim tabanlı dizüstüde alabilirsin: MSI veya ASUS öneririm.

burcubuffy
07-04-2014, 00:39   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Pc alırsam tercihim mutlaka asustan yana olacaktır zaten. ancak macin kalitesi de ayrı. kullanım pratikliği, pil süresi, tasarımı insanın kafasını karıştırıyor. gerçi asusun şu modeli de kapasite bakımıından bu dediğim mac modelinin 3-5 katı. http://www.vatanbilgisayar.com/n ... l?srt=UP#ozellikler

çok kararsızım. macten şikayet eden kimseyi de duymadım. bir tane kötü yoruma rastlamadım. tamam tasarım harikası ama aradaki performans farkı hissedilir derecede midir? pcye de o kadar para veriyorken gerçekten değsin istiyorum. 1-2 sene sonra ısınma problemiyle falan uğraşmak istemiyorum. o zaman asustaki o yüksek performansların hiç bir kıymeti kalmıyor maalesef.

Son Düzenleme: burcubuffy ~ 07 Nisan 2014 00:48
mappadellinferno
10-04-2014, 11:24   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
9 mesaj

macbook modelleri gercekten kaliteli ve performanslı ürünlerdir eğer kullanım amaçlarınıza uyuyorsa alın derim