Macro programı önerileriniz

Ademix
14-03-2010, 11:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Benim sizden istediğim macro programı tavsiyeleriniz. İstediğim özellikleri ise şöyle. Bir harita üzerinde 10-15 farklı kordinatlar var bu kordinatların arasında gidip gelecek olan bir aracımız var. Benim istediğim araş önce 1. kordinattan 2. kordinata gitçek ve orda 2-3 dk beklıycek, sonra 2. kordinattan 3. kordinata gitçek ve ordada aynı bekleme işlemini gerçekleştircek.  3,4,5,6.....13,14,15 içinde aynı işlemleri uygulayacak. İki kordinat arası gidişleri tek tek kaydedip bir programda birleştirip fonksiyon tuşları ile sırasıyla çalıştırabilirmiyim. Örnek: Araç 1. kordinata geldiğinde F1 e bastıfımızda 2. kordinata gitçek, F2 ye bastımızda 3. kordinata gitçek ve bu son kardinata kadar böyle f1, f2,f3,f4 diye devam etçek. . Bir diğeride bu kaydettiğimiz makroları manuel değilde otomatik döndürebilirmiyiz. Biz yine bilgisayarımızın başında olacağız ama aracımız bu kordinatlar arası gidip gelecek sürekli. Ve en önemlisi bu işlemleri sorunsuz bir şekilde hangi macro programı ile yapabilirim lisanslı yazılımlarıda önerebilirsiniz işime yarıyacaksa lisansta satın alırım.

Yardımlarınızı bekliyorum / şimdiden çok teşekkürLer

Me Not Working Hard
14-03-2010, 13:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
749 mesaj

www.qmacro.com Yada Google Amcamdan Yararla Klavye Macro İstiyosan Bu Program Süper Diger Özellikleri Ben Kullnmıyom Ama Klavye Konusunda Süper

Ademix
14-03-2010, 14:23   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Verdiğin bilgi için teşekkürler. Google amca artık eskisi kadar beni cezbetmiyor bilgi topluluğundan çok bilgi çöplüğüne döndü o yüzden artık beni kesin sonuca ulaştırcak kaynaklara yönelmeye başladım.  Verdiğin linki ve programı inceliyorum fakat açtığım konudada belirttiğim fonksiyonlar olursa benim işime yarar o yüzden yeni önerileriniziede ihtiyacım var.  TeşekkürLer