macromedia flash hakkında yardım lütfen!!

alptuq
22-11-2007, 08:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

slmlar...
aöf nin yayınlamış olduğu sınav soruları macromedia flash paper olarak atılmış ben bunu nasıl kopyalayabilir indirebilirim..bunun kolay anlaşılır bir yolu varsa ve öğretirseniz çok sevinirim..tesekkurler

sabrican
01-12-2007, 10:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

anlayamadım dosyayı mı okuyamıyosunuz?

flash paper ile hazırlanan dosyalar *.swf formatlıdır tarayıcınızda flash pluginin yüklü olmasıda yeterli okuyabilmeniz için.ama kaydetmek istiyosanız çeşitli flash indirme programları var ki sanırım şu adresteki programda işinizi görecektir

alptuq
02-12-2007, 01:03   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

sonunda bi cevap geldiiBeğendim
problem şuu..sayfayı görebiliyorum ama kaydedemiyorum pc ye...sağ tıklıyorum falan olmuyoo..
tesekkuler

sabrican
02-12-2007, 19:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

hocam dediğim gibi flash paper flash dosyasında sonuçlar üreten bir programdır vede kaydetmeye çalıştığınız dosyada swf bunuda kaydetmek için şurdaki gibi:

eklentiler var bunu kullanarak indirebilirsiniz..

nakres52
04-03-2008, 15:42   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar hepsini denedim bir türlü aöf sitesinde flash paper 2 dosyalarını bilgisayara indiremedim ne pdf ne de swf çevirebildim mutlaka ince bir tarafı vardır yardımcı olursanız sevinirim.

acarcocuk
13-07-2008, 12:13   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

evet bende denedim yapamadım artı indirmeden yazıcıdanda çıkartamıyorum.
ama yapan biri var.
arkadaşım elinde sorular ile geldi başka bir arkadaşı çıkartmış ama nasıl yapıldığını söylememiş.
yani arkadaşlar olabilecek çözümü olan bir şey

hepkorkusuzca
19-04-2009, 20:19   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar aof sitesinde yapılan bir değişiklik nedeniyle soruların indirme yöntemide değişti.
Aşağıda anlatacağım yöntem sayesinde soruları ve cevapları bilgisayarınıza indirebilir, çıktılarını alabilirsiniz.
1-  Masa üstünde soruları indireceğimiz bir klasör oluşturuyoruz.
2-  e-ogrenme.anadolu.edu.tr  sitesine giriş yapıyoruz. Soruların olduğu bölüme kadar geliyoruz. Siz hangi yılın sorularını indirecekseniz onu seciyorsunuz.
3-  İndirmek istediğiniz soru ekrana tam olarak gelince, İnternet Explorer’in Araçlar menüsünü tıklıyoruz. Oradan İnternet Seçenekleri bölümüne geçiyoruz.
4- Bu aşamada eğer İnternet Explorer’in 7.0#8242; ını kullanıyorsanız. “Genel Sekmesinde-Gözatma Geçmişi bölümünde Ayarlar” bölümü var onu tıklıyoruz. Ekrana gelen menüden “Dosyaları Göster“i tıklıyoruz.  ( 6. bölümden devam edin.)
5- Eğer İnternet Explorer’in 7.0#8242;ından önceki bir sürümünü kullanıyorsanız. “Temporary İnternet Files” yazan bölümün altında ayarlar yazan yeri tıklıyoruz. Ekrana gelen menüden “Dosyaları Göster“i tıklıyoruz.
6- Ekrana geçici internet dosyalarının saklandığı bizimde soruların bulunduğu “Temporary İnternet Files” bölümü ekrana gelecek.
7- En üste başlıklar sırasıyla Ad-Tür-İnternet Adresi-Boyut-Süre Sonu-Son Değiştirme-Son Erişim Tarihi-Son Denetleme  Başlıkları var.
8- Bu başlıklardan “Son Erişim Tarihi“  yazan başlığı tıklıyoruz. En son erişim tarihine göre dosyalar sıralanıyor. En son tarih üste gelecek buna dikkat edin.
9- Mesela 2005-2006 yılına ait soruların cevap anahtarlarına bakıyorsak. En üste “unite02.swf?kitapURL=KitapSWF……..”  şeklinde bir dosya olacak cevap anahtarımız bu.
10- Bu dosyayı seçip mouse’nin sağ tuşuna basıyoruz, seçeneklerden Kopyala’yı seçiyoruz.
11- Masaüstünde ki sorularımızın kopyalanacağı klasörü açıyoruz, boş bir alanda mouse’nin yine sağ tuşuna basıyoruz. Seçeneklerden “Yapıştırı” seçiyoruz. Dosyamız “unite02[1].swf” şeklinde geldi. Dosyanın adını istediğiniz bir isimle değiştirebilirsiniz.
Diğer sorular  ve cevaplar için aynı şeyleri yapıyoruz. Dikkat edeceğiniz bir nokta: Sınav sorularının ve cevap anahtarlarının en baş tarafında bir rakam var.
01 - AÇIKLAMA
02 - CEVAP ANAHTARI
03 - 1001 - GENEL MUHASEBE   gibi
Siz  03-1001 - GENEL MUHASEBE yi tıklarsanız, En üste gelen dosyanın adı :  “unite03.swf?kitapURL=KitapSWF……..”  oluyor.  Yani siz hangi soruyu secerseniz unite yazısından sonraki rakama bu sorunun başındaki rakam geliyor.
Sınav Soruları ve Cevap Anahtarlarını yazıcıdan cıktı alabilirsiniz.  Dosyaları açabilmek için ise ya sürükle bırak yöntemi ile Explorer’ın üzerine sürükleyip bırakın.( size Activex uyarısı verecek onaylayın.)
yada

linkindeki programla dosyaları açın.
Umarım açıklama yeterli olmuştur.
Sizlere iyi çalışmalar ve sınavınızda başarılar.