Mail grubu oluşturmak

dogano
01-11-2011, 11:47   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

Merhabalar,

Yaklaşık 15 kişilik bir grubumuz var, işle alakalı zaman zaman paylaşımlarımız oluyor, mail grubu oluşturup bir arkadaşın sorusunu herkesin görüp görüş belirtmesini istiyoruz, fakat herkesin maili farklı uzantılı (yahoo, hotmail, gmail) bu durumda nasıl mail grubu oluşturabiliriz?

mesut85u
01-11-2011, 12:32   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
20 mesaj

Aslında istediğiniz grup oluşturma çok kolay, şöyle ki, Google gruplardan (groups.google.com) bu istediğiniz yapılabilinir. İçinizden biri grubu kurar, sonra hotmail, gmail, yahoo gibi adresleri olan kullanıcılara davetiye yollar. davetiyeyi kabul edince otomatik olarak gruba üye olurlar. Dışarıdan üyeliğe başvuruyu kapatırsanız kimse mesajlarınızı göremez. Sadece gruba üye olanlar mesajları görür ve cevap yazarlar. Bu sayede isteğinizi sağlarsınız. Google gruplar için başka sağlayıcılardan e-posta adresiniz olması sıkıntı yaratmaz.

Adım Adım Gidersek:
1. İçinizden Gmail adresi olan biri ya da herhangi bir mail adresi ile Google hesabı oluşturan birisi grubu kurmak için yeterlidir.
2. groups.google.com adresine girilir ve "Grup Oluştur" düğmesine basılır.
3. Grubun adını, adresini ve açılmasını girdikten sonra üye olmayanların mesajları görmesini istemiyorsanız "kısıtlı" seçeneğini seçerek ilerleyin.
4. Sonra gelen sayfada davet etmek istediğiniz kişilerin mail adreslerini yazın ve ilerlemeye devam edin.
5. davet ettiğiniz kişiler kendilerine gelen mesajı onayladıklarında gruba üyelikleri tamamlanır.

kolay gelsin
yine takıldığınız bir nokta olursa cevaplamaya çalışırım...

mesut85u bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
dogano
01-11-2011, 14:39   |  #3  
OP Yeni Üye
28 mesaj

Çok teşekkür ederim.

gzm
13-10-2012, 17:53   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

peki gmailde gruba katıldık ve sonra o grptaki paylasılanları nasıl göreceğiz.bize tekrar mail mi gelecek paylaşlanlarla ilgili

cangencay
05-11-2013, 10:36   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba ;

Gmail de bir group uluşturup mail adresime gelen mailleri grouptaki  üyelere göndermek istiyorum.

Daha önce buna benzer birşey vardı ancak yeni bir üye ekledikten sonra sadece ana mail dışında kimseye mail gitmiyor.Desteğinizi bekliyorum.

İyi Çalışmalar

Zakkum26
09-12-2013, 11:43   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

Merhaba, benim de bir e-mail grubu oluşturmaya ihtiyacım vardı.
Grubumuz ortak dosyalar ve önemli belgeler paylaşmak istiyordu ama Senin gibi
herkesin mail adresi farklı uzantı içeriyordu - yahoo gmail falan, bu yüzden google grupları veya yahoo işe yaramıyordu.
Benim arkadaşım bana bu yeni e-posta hizmeti tavsiye etti:

http://mail-grubu.com/x/rf

Orada yeni grup oluşturdum çünkü üyelerin her biri ortak gelen kutusunda kendi hesabıyla veya Facebook ile giriş yaparak oturum açıyor ve bu bence en iyi fikir çünkü bir ortak e-posta adresi var ama herkes kendi kişisel hesabını kullanıyor.
Toplu e-mailler için kesinlikle iyi bir çözüm.

diadora
12-12-2014, 13:32   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba grup oluşturmaya ait bilgileriniz içinn teşekkür ederim sormak istediğim sorular var yardımc olursanız sevinirim