Mail kontrol programı arıyorum

kardon
03-09-2006, 17:47   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
88 mesaj

Bütün mail hesaplarıma (mynet,hotmail ve yahoo)  erişebileceğim bir mail kontrol programı arıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Arif Şeftali
03-09-2006, 18:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
236 mesaj

Mynet ve Hotmail o desteği vermiyor.Yeni nesil Live mail veriyormu bilmiyorum ancak Yahoo, Gmail ve Inbox bu desteğ veriyor.Mail.com için de birşey söyleyemeyeceğim...Bu arada tabirinizle Mail kontrol programı olarak Mozilla Thunderbird'ü kullanabilirsiniz...

Hoşçakalın...

Rockford Fosgate
03-09-2006, 18:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
139 mesaj

gmail için  gmail notifiler kullabilirsiniz

kardon
03-09-2006, 22:17   |  #4  
OP Üye
88 mesaj

Teşekkürler

Bende araştırdım bu arada. Foxmail kullanılabilir.
Thunderbird'ten iyi bulanlar var.

http://www.inndir.com/program.php?id=7720

tolga2207
03-09-2006, 23:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Poppeeper da bir alternatif olabilir. gmail, hotmail ve yahoo sorunsuz çalıştı.

Recep Baltaş
04-09-2006, 11:24   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Arkadaşlar aslında en iyi ugulama elinizin altında: Outlook Express

Evet yanlış duymadınız Windows la beraber geliyor...mükemmel bir uygulama.Ben thunderbird kullandım ama pek beğenmedim.

turksoftware
04-09-2006, 11:31   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj
Rockford Fosgate
gmail için  gmail notifiler
recep abının dedıgı gıbı outlook da işe yarıyor

Rockford Fosgate
04-09-2006, 11:48   |  #8  
Yıllanmış Üye
139 mesaj

ben outlook u gmali işe çalıştıramıyorum hem microsoft outlook hem outlook express te olmuyo çözümü bilenler varsa  söylerse sevinirim

Recep Baltaş
04-09-2006, 12:03   |  #9  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Var.Hesap özelliklerinden sunucum kimlik doğrulaması gerektiryor deyin.

Arif Şeftali
04-09-2006, 14:15   |  #10  
Yıllanmış Üye
236 mesaj
tolga2207
Recep Baltaş

Evet yanlış duymadınız Windows la beraber geliyor...mükemmel bir uygulama.Ben thunderbird kullandım ama pek beğenmedim.

Hotmail ile çalışmasının sebebi POP sunucu kullanmadan sizin elle gireceğiniz değerleri o sizin yerinize login sayfasına gönderiyor ve gerekli parametreleri alıp size gösteriyor...

Ayrıca Outlook Express'te alternatif olabilir ancak bana sorarsanız çokta stabil,hızlı ve güvenli bir çözüm olmayacaktır.Taslaklara kaydedilen postalar veya gelen kutusuna gelen postalar hiçbir şifreleme yapılmaksızın bilgisayarda saklanıyor...Yani dosyalar %root%\application data .... klasöründe duruyor...Ayrıca e-postaları indirirken oldukça yavaş indiriyor ve filtreleme seçeneği neredeyse berbat.Hele birde büyük çapta e-postalar göndermeyi denediğinizde beklemekten başka çare kalmıyor...Küçük e-postalarda bile gereksiz beklemeler yapıyor..Thunderbird ise benim şu ana kadar gördüğüm en hızlı e-posta programı.Bir kere maillere dosya boyutu sınırlaması koyabiliyorsunuz.Atıyorum 500KB tan büyükse indirme gibi....Ondan sonra sadece başlıkları göster deyip, ilk önce başlıkları görebiliyor ve sonra ardından size lazım olacakları indirebiliyorsunuz...Onun dışında çoklu e-posta gönderimlerinde ve HTML formatında e-posta gönderimlerinde oldukça başarılı ve bir o kadar da hızlı...Mail gönderirken upload hızının alabildiğine sonunu kulanıyor ve çatır çatır mailler gidiyor...Tüm bunların dışında adres defteri zaten süper...Kullanıcıya göre bile gönderilecek e-posta biçemini seçebilyorsunuz...Tabi birde en önemli özelliklerinden birisi de güvenlik..Thunderbird, gelen kutusuna gelen e-postaları, taslakları ve arşivlemek istediğiniz çöp kutusundaki e-postaları Outlook Express'teki gibi açık bir şekilde barındırmıyor...Şifreleyerek 3.şahsın bulmasını çok zor hale getiriyor...Eğer Express sürümü yerine normal sürümü olsaydı onda göreceğim tek üstünlük ajanda vb. özellikler olurdu.Ama hiçbiri için Thunderbird'ün o nefis hızını, güvenliğini ve konforunu bırakmam...Hele bir de temalar ekleyince görünüm yönünden de fethediyor beni....

Hoşçakalın...

tolga2207
08-09-2006, 23:46   |  #11  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Aslında bu başlıkta veya başka bir başlıkta hem outlook için hem de thunderbird için gmail,yahoo ve hotmail ayarlarını yazarsanız birçok kişi için büyük kolaylık olur.

Arif Şeftali
09-09-2006, 01:03   |  #12  
Yıllanmış Üye
236 mesaj

Yukarıda da söylediğim gibi hotmail o desteği vermiyor.Ya da şöyle telaffuz edeyim hotmail pop3 desteği vermiyor.Ancak yahoo, gmail gibi servisler bunu veriyor.Şimdi ben size bu Thunderbird ile ilgili bir görsel derdin linkini buradan versem reklam derler, silerler.İyisi mi merak ediyorsanız ben size özel mesaj olarak atayım...

Hoşçakalın...

Arif Şeftali
26-10-2006, 23:44   |  #13  
Yıllanmış Üye
236 mesaj

Adamın biri şu* adrese birşeyler koymuş.Hatta altına daha fazlasını isterseniz rica ediniz gibi mesaj düşmüş.İsteyen arkadaşlar ilgilenebilirler...

Hoşçakalın

*- http://iyiprogramlamalar.org/dok ... lari.Nasil.Yapilir/

Son Düzenleme: Arif Şeftali ~ 27 Ekim 2006 00:55
TuncaBozkurt
27-10-2006, 18:04   |  #14  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

gmail için:
1..
adresinden kullandığınız e-mail istemcisinin ayarlarını yapın.
2.gmail içinde ayarlar>yönlendirme ve pop altından pop u etkin hale getirin.

TuncaBozkurt
27-10-2006, 18:06   |  #15  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

ayrıca hotmail için thunderbird de htto yi seçerseniz ayarlar yapılacaktır.sadece pop3 ve imap4 ün olduğu yerde htto yi seçin.

Arif Şeftali
21-11-2006, 21:00   |  #16  
Yıllanmış Üye
236 mesaj

Htto ?

theironman
24-11-2006, 07:59   |  #17  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Mozilla Thunderbird...

okn
03-08-2007, 20:01   |  #18  
Taze Üye
3 mesaj
Arif Şeftali
tolga2207
Recep Baltaş

Hotmail ile çalışmasının sebebi POP sunucu kullanmadan sizin elle gireceğiniz değerleri o sizin yerinize login sayfasına gönderiyor ve gerekli parametreleri alıp size gösteriyor...

Ayrıca Outlook Express'te alternatif olabilir ancak bana sorarsanız çokta stabil,hızlı ve güvenli bir çözüm olmayacaktır.Taslaklara kaydedilen postalar veya gelen kutusuna gelen postalar hiçbir şifreleme yapılmaksızın bilgisayarda saklanıyor...Yani dosyalar %root%\application data .... klasöründe duruyor...Ayrıca e-postaları indirirken oldukça yavaş indiriyor ve filtreleme seçeneği neredeyse berbat.Hele birde büyük çapta e-postalar göndermeyi denediğinizde beklemekten başka çare kalmıyor...Küçük e-postalarda bile gereksiz beklemeler yapıyor..Thunderbird ise benim şu ana kadar gördüğüm en hızlı e-posta programı.Bir kere maillere dosya boyutu sınırlaması koyabiliyorsunuz.Atıyorum 500KB tan büyükse indirme gibi....Ondan sonra sadece başlıkları göster deyip, ilk önce başlıkları görebiliyor ve sonra ardından size lazım olacakları indirebiliyorsunuz...Onun dışında çoklu e-posta gönderimlerinde ve HTML formatında e-posta gönderimlerinde oldukça başarılı ve bir o kadar da hızlı...Mail gönderirken upload hızının alabildiğine sonunu kulanıyor ve çatır çatır mailler gidiyor...Tüm bunların dışında adres defteri zaten süper...Kullanıcıya göre bile gönderilecek e-posta biçemini seçebilyorsunuz...Tabi birde en önemli özelliklerinden birisi de güvenlik..Thunderbird, gelen kutusuna gelen e-postaları, taslakları ve arşivlemek istediğiniz çöp kutusundaki e-postaları Outlook Express'teki gibi açık bir şekilde barındırmıyor...Şifreleyerek 3.şahsın bulmasını çok zor hale getiriyor...Eğer Express sürümü yerine normal sürümü olsaydı onda göreceğim tek üstünlük ajanda vb. özellikler olurdu.Ama hiçbiri için Thunderbird'ün o nefis hızını, güvenliğini ve konforunu bırakmam...Hele bir de temalar ekleyince görünüm yönünden de fethediyor beni....

Hoşçakalın...

TuncaBozkurt
03-08-2007, 22:38   |  #19  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Valla bu arkadaş konuyu yenilemeseydi art arda iki kez yanlış yazdığım http'yi farkedemeyecektim. http demeye çalışmıştım.