Mainboard degistirme XP/W2K

hopem
10-12-2006, 15:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Selam arkadaslar,
Yeni Forum üyesi olarak herkeze selamlar.
Su an kullanimda olan mainboard i degistirmek istendiginde ve bunun sorunsuz bi sekilde yada en az sorunla :-) halledebilmek icin bir yada bir kac kücük tools oldugunu duydum ama tam olarak istedigimi bulamadim. Yeni sürücüleri sorunsuz yüklemek ve Window (XP) altinda yüklü bulunan sürücüleri temizlemek icin. Bilgisi olan varmi? Tabiki WindowsXP yi yeniden yüklemek en temizi olacaktir ama bunun mümkün olamiyacagi yada cok fazla sorun çikaracagi bi durum icin...

ufuks
10-12-2006, 17:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Arkadaşım anladıgım kadarıyla anakartını değiştireceksin.Bence önemli şeylerin yedeğini al ve format at.Tekrar sistem kur.En temiz yolu bu.

Majestic_Green
11-12-2006, 11:35   |  #3  
Üye
72 mesaj

yüksek ihtimalle anakart değiştirdiğinde sistemin göçmeyecektir ama genede yedek almanı ısrarla öneririm.mavi ekran hatalarıyla karşılaşman muhtemeldir. o yüzden temiz bi sistem kurman, senin yararınadır. (toolslara pek güvenme derim...)

hopem
11-12-2006, 18:01   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

Konuya katki icin tesekkürler.
evet iste o bluescreen lerle karsilasmayi önlicek, system files lari yenilicek/degistiricek bi tool lazim bana :-)simdiye kadar cok mainboard degistirdim. Her seferinde yeni install yaptim. Windows repair ilede tam iyi randiman alamiyosun... Bu tool neyse bunu bi denemek istiyorum.. ismi cismi bilen varsa.... Ben internette biraz aradim bulamadim. belki bilen vardir diye burda bi sorim dedim.
Selamlar