Malware testi

mancukya
03-06-2009, 20:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Nod32 icin her zaman söyledigim bir sey vardi virus korumasi yapar ama malware nedir tanimaz alin size test bunlar Fransa ve ingilterenin güvenilir sitelerinin testleridir pc dergileri tarafindan yapilan testlerde degildir.

30th        8%        310        NOD32v2_Missed_MD5s.html crack yeme konusunda uzman nod32niz 317 tane malware icin ne hikmetse sadece 7 taesini taniyip 30cu olmus.
15th        56%        149        Kaspersky_Missed_MD5s.html kasper 149 taneyi es gecmis adamarin labarotuarlari var ne ilginc demi.
7th        66%        114        AntiVir_Missed_MD5s.html Beles avira paraliyla ayni databese kullaniyor zaten 7ci sirada fena degil ama 114 tane kacirmis.

Neyse siteden bakarsiniz malware ne derseniz anti malware combofix, fstfix gibi seylerle zar zor silinen zararli yazilimdir virusle alakasi yoktur bu arada

Burak Torun
03-06-2009, 20:38   |  #2  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Şimdi sen bize TrendMicro mu kullan diyorsun? Sadece bir teste bakarak konuşma lütfen. Ben Eset mağduruyum. Şimdi Kaspersky kullanıyorum. Virusbtn testlerine göre de eset ve kis en iyi 2 antivirusdür...

Mustafa@PC
03-06-2009, 20:39   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Testin en sağlıklı yanı bügün olması...

Ama ilginç sonuçlar yok değil hani.

Biliyorsun Mancukya,

Testler den testlere farklı sonuçlar çıkabiliyor bazen.

mancukya
03-06-2009, 20:55   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

Mustafa hocam simdi hepimizin gezdigi dolastigi siteler var Fransizca konusanlar icin güvenlikde baz alinan site Malekal diye bir sitedir güvenlik acisindan nereye giderseniz gidin oraya yönlendirilirsiniz yani adamlar bosu bosuna bunlari yayinlamazlar.
zaten sende iyi biliyorsunki malware ve spy konusunda antiler yetersiz combo yada Anti malware yaptigi seyleri yapmaktan acizler ilk geciriyorlar sonrasinda tararken bulamiyorlar bile.
Dedigim gibi test sadece malware konusunda gecerlidir adamlar 317 tane malwere ile test yapmislar sonuclarida bunlar dogrudur yalandir tartismam.
Ben gezdigim bildigim sitelere güvenmesem zaten paylasmam.
Ayrica Trend micro kullanin falan kimseye demedim ben paylasim yaptim güvenilir olduguma emin oldugum bir seyi sundum.
Son olarakta Trend micro Kasper yokken vardi adamlarin spyware, Hjackthis konusunda satin aldigi sirketler ve tecrubesi zaten belli ama virus testleride baska zararli yazilimlara zaaflarida var ama Malware icin basarili olmuslar ama onlarin bile korumasi tam degil zaten 36 tanede onlar gecirmis.
Bu sadece bir paylasimdir Kasper ve Nod32 kur cok babadir silen mantigini konusan arkadaslar ufak bir örnek sadece.

Ayrica siteyi arastirsan dalga gecen bir yer olmadiginida göreceksin mesala http://mtc.sri.com/live_data/attackers/ burada bootnetle yapilan saldiri merkezlerine bak Türkiyeden ne kadar cok.

Son Düzenleme: mancukya ~ 03 Haziran 2009 20:57
Mustafa@PC
03-06-2009, 21:08   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Mancukya,

Antivirüs programları malware tespit konusunda yetersiz oldukları için son yıllarda,Spyware,worm...vb hatta rootkit koruma özelliğide koydular.Zaten sadece antivirüsten bir malware'i sağlıklı tespit etmesi beklenmez.Sonuçta malware aslında virüsü de içeren kötü yazılımlara verilen genel bir addır.(backdoor,trojan,worm....)

Diğer yandan Trend-micro'nun sağlam yazılımlar yaptığını biliyorum.Çok eskiden kullanmıştım(99-2000)Yalnız şunu belirtmek gerekirki Aynı test İnternet securityler bazında yapılmış olsaydı sonuçlar yüksek ihtimal değişirdi...Zaten bu İnternet Security kavramını güvenlik duvarı'nın yanı sıra sağladığı geniş tabanlı malware korumasından geliiyor.

Siteyi bilmiyorum daha önceden de söyledim,sen öyle diyosan öyledir...

Burak Torun
03-06-2009, 21:11   |  #6  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
1,679 mesaj
mancukya
Mustafa hocam simdi hepimizin gezdigi dolastigi siteler var Fransizca konusanlar icin güvenlikde baz alinan site Malekal diye bir sitedir güvenlik acisindan nereye giderseniz gidin oraya yönlendirilirsiniz yani adamlar bosu bosuna bunlari yayinlamazlar.
zaten sende iyi biliyorsunki malware ve spy konusunda antiler yetersiz combo yada Anti malware yaptigi seyleri yapmaktan acizler ilk geciriyorlar sonrasinda tararken bulamiyorlar bile.
Dedigim gibi test sadece malware konusunda gecerlidir adamlar 317 tane malwere ile test yapmislar sonuclarida bunlar dogrudur yalandir tartismam.
Ben gezdigim bildigim sitelere güvenmesem zaten paylasmam.
Ayrica Trend micro kullanin falan kimseye demedim ben paylasim yaptim güvenilir olduguma emin oldugum bir seyi sundum.
Son olarakta Trend micro Kasper yokken vardi adamlarin spyware, Hjackthis konusunda satin aldigi sirketler ve tecrubesi zaten belli ama virus testleride baska zararli yazilimlara zaaflarida var ama Malware icin basarili olmuslar ama onlarin bile korumasi tam degil zaten 36 tanede onlar gecirmis.
Bu sadece bir paylasimdir Kasper ve Nod32 kur cok babadir silen mantigini konusan arkadaslar ufak bir örnek sadece.

Ayrica siteyi arastirsan dalga gecen bir yer olmadiginida göreceksin mesala http://mtc.sri.com/live_data/attackers/ burada bootnetle yapilan saldiri merkezlerine bak Türkiyeden ne kadar cok.

Bu firmadan daha iyi testler yapan firmalar var. Örneğin AV Comparatives,VirusBtn,ProtectStar onların testlerine bakmak lazım diye düşünüyorum. Ayrıca şahsi düşüncem sen tek beni değil tüm nod32 ve kis kullananları yadırgıyorsun.Şok olmuş

hiko91
03-06-2009, 21:15   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,899 mesaj

ben trend mıcro kullanıyorum (smileadsl saolsun) sımdıye kadar hıc vırus kacırdıgına sahıt olmadım.kendı kendıne bulup kendı kendıne sıler tek kotu yanı hafta da 1 full tarama yapması bu pc yı bıraz kasıo .ayrıca aylık onlıne kaspersky vırus taraması yapıyorm hıc vırus cıkmıo bılgınıze.birde eksik yanı programın ıngılızce olması .eger yardıma ıhtıyacınız olursa ben burdaym

Burak Torun
03-06-2009, 21:16   |  #8  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
1,679 mesaj
AdRaMiTi

Geçen'de benim kaşıma biri bu linki cıkarmıştı İnternet security Konusunda :)

Bence bu yazı yeterli

1. All antivirus binary analysis results are provided via www.virustotal.com.

Alkış

mancukya
03-06-2009, 23:20   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

Bu firmadan daha iyi testler yapan firmalar var. Örneğin AV Comparatives,VirusBtn,ProtectStar onların testlerine bakmak lazım diye düşünüyorum. Ayrıca şahsi düşüncem sen tek beni değil tüm nod32 ve kis kullananları yadırgıyorsun.

halflife2gman benim kimseyi yadirgadigim yok ayrica AV Comparatives listelerinde ben 2sinide ilk sirlarda hic görmedim kaspersky konusunda haklisinilk 3 girdigi oluyor ama digeri hayir.
Ayrica o site üniversiterlerle calisiyor
In collaboration with

Paul Barford, University of Wisconsin
Bart Miller, University of Wisconsin,
Wenke Lee, Georgia-Tech University

Ayrica bu bir paylasim yarin baska birisi baska bir test sunar ona göre konusuruz bilgi paylasilarak kazanilmiyormu burada amac zaten o kötü bu kötü degil en iyisi bile 36 tane kacirmis zaten

black_flood
03-06-2009, 23:55   |  #10  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

onu bunu bilmem ama nod32 yetersiz diyordum zaten kim ne derse desin isterse dünyanın en iyi silinmesi imkansız virüsleri silen ödülü alsın yinede fasa fiso.ama 1 tane yazılım eksik orda tonlarca adını duymadığımız yazılım mevcut birde arcavir ekli olsaydı listeye ozaman daha güzel olacaktı.

piRe_
04-06-2009, 00:08   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Mancukya sana sonuna kadar katılıyorum.Boşuna dememişler doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye. O siteyi daha önce ben de verdim ama kimse umursamadı. Sitede yapılan testler her zaman günceldir. Bugün tepede olan anti yazılım yarın dipte olabiliyor.

Birde aşağıdaki test gayet güzel. Mesela her zaman zirvede olan G-Data bugün ne hikmetse resmen dibe vurmuş.

Diğer test sitelerine gelince;
Ben pek tarafsız olduklarını düşünmüyorum, o nedenle itibar etmiyorum.

zrgnlr04
04-06-2009, 00:18   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
977 mesaj

iyi de,bunun ne malum?

H€LL
04-06-2009, 02:09   |  #13  
Yıllanmış Üye
277 mesaj

Antivirüs yazılımlarınını zaten çoğunda malware spyware taramsı yok internet security yazılımlarında malware ve spyware taraması mevcut ancak onlarda başarılı deil testlere bakmıyın çoğu antivirüs ve int. securtiy yazılımı bu konuda başarısız zaten o yüzden hiç biri %100 güvenlik sağlayamıyor bu yüzden pcnizde mutlka spyware adware malware taraması yapan yardımcı bi program bulundurun

mancukya
04-06-2009, 14:05   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
2,844 mesaj
piRe_
Mancukya sana sonuna kadar katılıyorum.Boşuna dememişler doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye. O siteyi daha önce ben de verdim ama kimse umursamadı. Sitede yapılan testler her zaman günceldir. Bugün tepede olan anti yazılım yarın dipte olabiliyor.

Birde aşağıdaki test gayet güzel. Mesela her zaman zirvede olan G-Data bugün ne hikmetse resmen dibe vurmuş.

Diğer test sitelerine gelince;
Ben pek tarafsız olduklarını düşünmüyorum, o nedenle itibar etmiyorum.

Dsotum verdigin test Frewall güvenlik duvari testleri sanirim ?

Im Stan
04-06-2009, 14:27   |  #15  
Yıllanmış Üye
121 mesaj

kimse farkında değil galiba nod32'nin 2. versiyonu kullanılmış bugün 4. versiyonu varken. herhalde böyle kötü sonuçlar verir rakipleri güncel almışlar nod32v2 peh!!!

Ahmet Ertuğrul
04-06-2009, 21:54   |  #16  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
mancukya
Dostum verdigin test Frewall güvenlik duvari testleri sanirim ?
Ben de matousec'i firewall test sitesi diye biliyorum.

Ahmet Ertuğrul
04-06-2009, 21:57   |  #17  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
10urbuyuker
kimse farkında değil galiba nod32'nin 2. versiyonu kullanılmış bugün 4. versiyonu varken. herhalde böyle kötü sonuçlar verir rakipleri güncel almışlar nod32v2 peh!!!
Eğer güncel virüs veritabanı kullanılıyorsa fark eder mi gerçekten? Buna kesin cevap verebilecek olan var mı? Benim de kafama takılan nokta o.

mancukya
04-06-2009, 22:44   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

sanirim 2.7 ile yapmislar v4 var elbetteki farkeder yeni korumalarin icine extra moduller ekliyorlar mutlaka en azindan sirilamada orta siralara cikartabilir elestiri yaptik ama burada kullanilan versiyonda arkadasin dedigi gibi 2.7.

Ahmet Ertuğrul
04-06-2009, 22:48   |  #19  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Neden 2.7'yi kullanırlar ki sanki? 4 çıktı hala 2.7 olan doğru bilgi edinemeyen bizlere oluyor. :P