mandriva linux hakkında?

aylak17
27-06-2008, 14:39   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

bilgisyarıma mandriva linuxu ikinci işletim sistemi olarak kurdum ama pek bişey anlamadım, yani ne nasıl yapılır.
o yüzden kaldırmak istiyorum, nasl yapabilirm ilk sistemimin verilereini kaybetmeden? en azından başlangıçta default olarak boot edlmesin istiyorum.
bide mandrivada ki problemlerimden bahsediyim:
exe uzantılı dosyaları bi türlü çalıştıramıorum acaba, uyum sorunu mu oluyo? invalid rdm file gibi bi hata veiyo.
linuxu anlayabileceğim şöle hızlı,kısa bi yardım linki var mı bildiğiniz? (biraz anlayıp beğenirsem kaldırmayablirim)

şididen teşekkürler

Son Düzenleme: aylak17 ~ 15 Temmuz 2008 12:44
xfce4
05-07-2008, 14:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
131 mesaj

Google var bildiğim..
"linux nedir" ya da "mandriva linux kurulumu" falan yazarsanız, kurulum bilgisinin yanında istemediğiniz kadar da kullanım bilgisine ulaşırsınız..

kerim_elk
13-07-2008, 19:13   |  #3  
Taze Üye
3 mesaj

:) .exe Windows platformunun kurulum uzantısı olduğundan linux ün bu uzantıyı çalıştırmasını eklemeniz ise sadece acemi fakat araştırmayan bir acemi oldğunuzu gösterir. Biz de acemilikten geçtik tabi ki :)

minnoş_97
13-07-2008, 20:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj
kerim_elk
:) .exe Windows platformunun kurulum uzantısı olduğundan linux ün bu uzantıyı çalıştırmasını eklemeniz ise sadece acemi fakat araştırmayan bir acemi oldğunuzu gösterir. Biz de acemilikten geçtik tabi ki :)
Wine ile photoshop.exe çalışıyo ama Beğendim

aylak17
14-07-2008, 11:18   |  #5  
OP Yeni Üye
34 mesaj

kerim_elk haklı baya bi acemiyim. wine kurdum ama o da yavaş çalışıyo. ben en iyisi kaldıriyim diyorum ama nasıl yapılır bi yardım?

darkmaster
26-07-2008, 13:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
244 mesaj

windows cd sini tak arkadaşım bilgisayarı windows cd si ile başlat sonra kurulum ekranında mandrivanın olduğu diski sil at gider herşey. olmuyo arkadaş olmuyo yine sinir yaptım he topluma linux kullanmayı alıştırmak çok zor. bana göre imkansız yaf. biraz araştırsanız seveceksiniz şu güzelim işletim sistemini ama yok araştırma ve merak yok toplumda. en küçük bi zorlukta en kolay yolu seçmeyi tercih ediyor toplum anlamadım gitti. kusura bakma arkadaş sende patladı cevap da bi kaç densiz sinir etmişti bilmeden yazdıkları yazılarda dediğim gibi windows cd si ile başlatıp mandriva bölümünü sil c bölümünede tekrar windowsunu kur olay çözülücektir.

Soulhunter
27-07-2008, 14:21   |  #7  
Taze Üye
11 mesaj

http://forum.donanimhaber.com/m_24822970/tm.htm

Linkte resimli 3 anlatım şekli var, istediğin gibi kaldır.