Mars'ın neden kırmızı olduğunu düşündünüz mü?

CHIP Online
07-04-2011, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Mars'ın neden kırmızı olduğunu hiç düşündünüz mü? İşte Dünya'yı da ilgilendiren sarsıcı teori...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/mars ... dunuz-mu_26168.html

Resimlerle: Tarihin en büyük 10 astronomi yanılgısı...

Biz bildik bileli Mars kırmızı bir gezegen, hatta bu adıyla filmlere ve kitaplara konu olmuşluğu da var. Peki ama Mars'ın neden kırmızı olduğunu hiç düşündünüz mü? Dr. John Brandeanberg'ün ortaya attığı bir teori özellikle bugünlerde gündeme bomba gibi düşebilir.

Brandeanberg'ün teorisine göre, Mars her zaman kırmızı değildi ancak yaşanmış büyük bir nükleer patlama Mars'taki her şeyi kuru kuma dönüştürmüş olabilir. Mars'ın üzerindeki ince tabakanın radyoaktif elementler uranyum, toryum ve radyoaktif potasyumdan oluştuğuna dikkat çeken doktor, tahmini olarak bir milyon megaton hidrojen bombasına eşit olabilen patlamanın radyoaktivitenin çok görüldüğü Mare Acidalium bölgesinde olabileceğine dikkat çekiyor. Bu büyük radyoaktivite gezegenin neden kırmızı gözüktüğünü de açıklayabilir.

Dr. Brandenburg aynı olayın kendi gezegenimizde de yaşanabileceğini söylüyor.

Tüm konu: Mars'ın neden kırmızı olduğunu düşündünüz mü?

Resimlerle: Tarihin en büyük 10 astronomi yanılgısı...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Nükleer enerji kullanılmalı mı?

Nicoll
07-04-2011, 21:31   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Alıntı: CHIP Online  
Dr. Brandenburg aynı olayın kendi gezegenimizde de yaşanabileceğini söylüyor.
Keşke aynı şey dünyanın başına da gelse. Bu dünyanın çivisi çıkmış artık. Yani artık temiz bir format atmak gerekiyor dünyaya. Bütün canlılar yok olsun, sonra bir kaç milyon yıl sonra yeniden yaratılsın.

Banned
07-04-2011, 22:44   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj
Alıntı: Nicoll  
Keşke aynı şey dünyanın başına da gelse. Bu dünyanın çivisi çıkmış artık. Yani artık temiz bir format atmak gerekiyor dünyaya. Bütün canlılar yok olsun, sonra bir kaç milyon yıl sonra yeniden yaratılsın.
Kapalı Hesap (154666)
07-04-2011, 23:43   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Ağzı olan konuşuyo diye bi laf var.
Çoğu bilim dergilerinde anlatılmıştır ki milyonlarca yıl öncesinde marsa bir göktaşı düşmüş olabilieceğini, henüz kanıtlanmamış olsada orada bir yaşam türü olabileceğini ve hatta kuzey bölgelerinde buz kütlelerinin bulunduğunu ...
Konudaki anlatıma göre değerlendirirsek brandeanberg da aynı teori üzerine seneryo yazıp buradaki yaşamın bir nükleer bomba ile yok olmuş olduğunu iddia etmeye çalışıyor.

siber961
07-07-2011, 16:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
313 mesaj

Teori hakkında bilgim yok, Mars koç burcunun gezegeni koç burcunun rengi kırmızı, kırmızı renk burdan geliyor olabilir mi?

siber961
08-07-2011, 09:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
313 mesaj

Ben fal olarak bakmıyorum.Kahve falına da inanmıyorum. Yıldızların hareketleri insanları etkiliyor. Bu konuda bilginiz arttıkça inanırsınız. Ben  hayatımın ayrılmaz parçası yapmıyorum.  Kuran'da burç geçiyor. Ahmed Hulusi din yazarı ve burçlar hakkında görüşleri var. Bilgi olarak bildiklerimi yazdım.İyi günler. Sağlıcakla kalın.

siber961
08-07-2011, 14:08   |  #7  
Yıllanmış Üye
313 mesaj

İsterseniz başlığın yönünü değiştirmeyelim size özel mesaj attım.