Mart Sayısı = Tarayıcılar.

Ali34
05-03-2007, 17:17   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
54 mesaj

Merhaba Arkadaşlar.

Foruma yeni dahil olup ilk mesaj gönderişim (İnşallah son olmaz diyelim). biraz olumsuz bir konu mesajı göndermiş gibi gözüksemde Arkadaşların daha iyi fikir sahibi olmasına yardımcı olacağımı düşünüyorum.

Kapak konusu olarak işlenen Tarayıcılar konusunda geçen Phishing satırbaşına kafam takıldı. Test edilen Tarayıcalar IE7. Firefox 2.0 ve Opera 9.02. buraya kadar herşey normal olarak görünebilir ama neyazik ki değil.

Opera, 2006 Yılı, Aralık ayının ortalarında Phishing destekli (üstelik destek aldığı iki firmada konusunda uzman firmalar)9.1'i çıkarmışken, neden bu test 9.0.2 sürümü İle yapıldı. bu noktada biraz yanıltıcı bir test, daha doğrusu eksik  olmuş gibime geldi bunu belirtmek istedim. Umarım ilerki sayılarınızda, özelliklede bu yılın phishing saldırılar yılı olması beklenirken daha güncel bir test ile karşılaşırız.

Diğer, genel olarak verilen bilgiler kullanıcılara faydalı olabilecek bilgiler olarak gördüm. hazırlayan arkadaşın ellerine sağlık.

saygılar.

Not: neden fireox 2.0.1 (0.2)'i dahil etmediniz sorusuna, onda phishing özelliğinin zaten var olması diyebilirim. Operada ise yoktu.

theironman
11-03-2007, 08:27   |  #2  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

bu hiç dikkatimi çekmemişti...