masa üstü simgeler gelip gidiyor

HPQ-User
15-12-2007, 09:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mustafa sormuş:
2 gün önce hotmail den mesaj geldi açtım bilgisayar kapandı ve masa üstündeki simgeler 10-15 sn kayboluyor tekrardan geri geliyor antivürüs avast, nod32, hepsini denedim en son spawre doctorsu denedim 13 trojen 2 tane truva atı buldu bende keylerini bularak temizledim ama hiçbişey değişmedi masa üstündeki simgeler gelip gitmesi format atmadan düzelirmi şimdiden tşkr ediyorum

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
core dou 2 e6750 1 gb ram gıbayayte p-31 anakart x 1550 ati ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.2)

Papatyasever
15-12-2007, 11:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj

Sorun, başlangıç şekli itibarıyala virüs ya da spyware kaynaklı görünüyor. Bu durumda iki ihtimal ön plana çıkıyor; 1- Soruna sebep olan virüs'ü bulamadın. 2- Anti-virüs programı virüs'ü buldu ve prompt etmeden sildi fakat virüs bir sistem dosyasına yapışmıştı ve anti-virüs programı sistem dosyasını da virüsle beraber silince sorun ortada kalakaldı. Öncelikle bilgisyarına kaspersky antivirüs'ün son sürümünü kur zira bu program  bilgisayarında gizli kalmış bir virüs varsa bulacak yegane programdır. Taramayı güvenli modda yaptır. Olmazsa aynı taramayı birde Panda 2008 ile yaptır. Yine temiz çıkarsa sorunun kayıt defterinde meydana gelen bazı tarsızlıklarla ilgili olabilme ihtimaline karşın  registry mechanic isimli programı kur ve çalıştır. Olmazsa Sisteminde kurulu olan window'un CD'sini sürücüye tak. Sonra başlat araç çubuğundan çalıştır'a tıkla. Gelen pencereye  sfc /scannow  yaz. Bu işlem sistemdeki hataları düzeltmeye çalışacaktır. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Umarım sorunu çözersin...

Son Düzenleme: Papatyasever ~ 15 Aralık 2007 11:46
XxXDaRKoXxX
15-12-2007, 12:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

1. yöntem
KİS 7 yi yükleyiniz güvenli kipte taratınız.
2. yöntem
antispyware deneyip taratınız.
3. yöntem
Windows'unuzu onarınız
4. yöntem
Format:(