!!!Masa Üstü Simgeleri!!!!(Lütfen Yardım)

sk8er boi
03-01-2007, 13:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Masaüstü simgelerim altı gölgeli şekilde görunuyor.Yapılması gereken herşeyi denedim ama sonuç yine aynı :(.Bu konu daha oncede açılmıs ama yınede sorunlara çozum getırılememıs.Lütfen tekrar yardım ıstıorumm!!!Soru

m.fırat
03-01-2007, 15:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
115 mesaj

Performans seçeneklerini de gözden geçirdiysen muhtemelen Virüs,spy bulaşmıştır.

Önerebileceğim.
Kaspersky.(Sisteminde virus programı varsa kasar)
Spy emergency 2006 kasmaz
Virus keeper 2007 pro sadece upgrade edilemiyor.Kasmaz
Adware personal kasmaz

Birde sistem sorunlarını eski haline getiren;
Şahane program;
Advanced windowscare professional

s.ergul1977
03-01-2007, 15:31   |  #3  
Üye
94 mesaj

Sorumasa üstünde sağ tıkla--özellikler---görünüm menüsüne geç----efektler'e tıkla---menü altında gölge göster tikini kaldır veya kaldırılı ise onayla--tüm ayarlarını onayla ve çık zannederim'ki sorunun çözülecek'tir....

sk8er boi
03-01-2007, 16:20   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

s.ergul1977 dedıklerını okadar çok ugrastım ki hiç bir faydası yok.:S

sk8er boi
03-01-2007, 16:22   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

m.fırat Advanced windowscare professional programını kullanıodum ama pc açlırken etkı ettıgı için kaldırdım yardımcı olabılecekmı o program terkar yuklemelıyım.

BOOMFUNKMCS
03-01-2007, 16:51   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

herhangi bir virüsle alakası yok bunun arkadaşım,aklın çelinmesin.ince bir windows ayarı ama çözümünü bilmiyorum.

umarım bulursunda bizde öğreniriz.başarılar...

sk8er boi
03-01-2007, 16:56   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj
BOOMFUNKMCS
herhangi bir virüsle alakası yok bunun arkadaşım,aklın çelinmesin.ince bir windows ayarı ama çözümünü bilmiyorum.

umarım bulursunda bizde öğreniriz.başarılar...

BOOMFUNKMCS sende bu konu hakkında baya yorum yapmıssın diğer başlıklarda onlarıda inceledım ve dedıklerını harfıyen uyaguladım ama bir sonuç alamadım [V] Bakalım Format bile atmayı dusundum çunku okadar uyus oldum yaw Gülümseme ( sanırım sımgelerın bu sekılde gorunmesı ınternet sayfsaındakı yazıları kopyalarken herhangı bır klasor ıcıne degılde dırek masaustune kopyalamakdan kaynaklanan sorun )

s.ergul1977
03-01-2007, 17:08   |  #8  
Üye
94 mesaj
s.ergul1977
Sorumasa üstünde sağ tıkla--özellikler---görünüm menüsüne geç----efektler'e tıkla---menü altında gölge göster tikini kaldır veya kaldırılı ise onayla--tüm ayarlarını onayla ve çık zannederim'ki sorunun çözülecek'tir....
Buna Ek olarak şunu söyleyeyim...
eğer sen wın.içinden en iyi performans için ayarla dediysen'ki ben öyle kullanmaktayım masa üstü simgelerinin altındaki yazıların arkasında bir renk fonu belirir...bunu değiştiremezsin...
  Birde şöyle dene:
bilgisayarım sağ tıkla--özellikler--gelişmiş sekmesine gel--performansa tıkla bir pencere açılır orada bilgisayarım için en iyi olanı windows seçsin dersen yazıların arkasındaki renk fonu kaybolur...
  Açıkçası benim Sorununda anladığım bu...

BOOMFUNKMCS
03-01-2007, 17:09   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

yo yo arkadaşm bu dediğinle bence hiçbir alakası yok,çünkü o kadar çok kopyala yapıştır/kaydet yaparımki anlatamam.gerek dosya masaüstü gerekse internetten çok yaparım bu işlemi ama hiç bu sorunla karşılaşmadım.AMA BİR KERESİNDE BENİM BAŞIMA DEĞİŞİK BİR YOLLA GELDİ VE YİNE SORUNUMU BU KAYNAK ÇÖZDÜ.chip dergisinin Temmuz/2006 sayısında tam sürüm programlar arasında BoostSpeed verilmişti,kurdum kullandım.epeyce kurcaladım ve baya windows ayarını bozdum.onu tıkladım bunu tıkladım derken işi bu programa bıraktım.tüm donanımın,programların en iyi ince ayarını hallederek sorunuma derman oldu.sanada öneririm.masa üstü simge ayarları senin bu sorun dediğin şekle dönüştürüyor fakat 1 ayarın tık ını kaldırdınmı bunu yapmayarak kalan ayarları düzenliyor.Fomattan iyidir en azından :)

sk8er boi
03-01-2007, 17:27   |  #10  
OP Taze Üye
5 mesaj
BOOMFUNKMCS
yo yo arkadaşm bu dediğinle bence hiçbir alakası yok,çünkü o kadar çok kopyala yapıştır/kaydet yaparımki anlatamam.gerek dosya masaüstü gerekse internetten çok yaparım bu işlemi ama hiç bu sorunla karşılaşmadım.AMA BİR KERESİNDE BENİM BAŞIMA DEĞİŞİK BİR YOLLA GELDİ VE YİNE SORUNUMU BU KAYNAK ÇÖZDÜ.chip dergisinin Temmuz/2006 sayısında tam sürüm programlar arasında BoostSpeed verilmişti,kurdum kullandım.epeyce kurcaladım ve baya windows ayarını bozdum.onu tıkladım bunu tıkladım derken işi bu programa bıraktım.tüm donanımın,programların en iyi ince ayarını hallederek sorunuma derman oldu.sanada öneririm.masa üstü simge ayarları senin bu sorun dediğin şekle dönüştürüyor fakat 1 ayarın tık ını kaldırdınmı bunu yapmayarak kalan ayarları düzenliyor.Fomattan iyidir en azından :)
Demek istedııgm herhangı bı yazıyı ornegın bı şiiri yada bir makaleyi direk alıp masaüstüne yapıstırmak.Dene bence aynı sey olacaktırGülümseme.Bu makineyi arada sırada kullanıorum süreklı kullanan kişininde anlattıgı sorun bu walla işin içinden çıkamadım Gülümseme

viking20
03-01-2007, 17:39   |  #11  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/kon ... 10&SearchTerms=Masaüstü,simgeleri,gölgesi

melina
16-03-2007, 16:33   |  #12  
Yeni Üye
40 mesaj

sağ tık özellikler masaüstü renk seçiminde masaüstündeki resme ters düşecek bir renk kulanıosna da vu olabilir

forman_25
24-08-2007, 13:21   |  #13  
Taze Üye
2 mesaj

Masaüstümdeki İconların Altı Mavi Ne Yapmalıyım?

1-öncelikle masaüstüne sağ tıklayın.
2-Açılan menüden özelliklere tıklayın.
3-4-Karşınız çıkan pencereden masaüstü sekmesine tıklayıp masaüstünü özelleştir e tıklayın

-Masaüstü öğeleri kısmından web seçeneğine tıklayın
6-Oradaki "Web öğelerini kilitle" seçeniğindeki tik i kaldırın.
7-önüğnüzdeki pencereleri tamam diyerek kapatın.

Tabi bu uzun yolu.

daha kısa yolu;

masaüstüne sağ tıklayın

simgeleri yerleştir menüsünden "web öğelerini masaüstüne kilitle" seçeneğine tıklıyoruz(eğer seçili ise) ve ya o secılen web ogelerını sılın daha gecerlı yol

yapadım demezsın artık ben 2 saat ugrastım ve sonunda bu yolu buldum

testas
24-08-2007, 13:42   |  #14  
Yıllanmış Üye
138 mesaj

bilgisayarıma sağ tıkla/özellikler/gelişmiş/performans/ayarlar
buradan  MASAÜNTÜNDEKİ SİMGE ETİKETLERİNDE BIRAKMA GÖLGESİ KULLAN yazısı var. boş olan kutuyu işeretle.

bir dost
24-08-2007, 14:06   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj
testas
bilgisayarıma sağ tıkla/özellikler/gelişmiş/performans/ayarlar
buradan  MASAÜNTÜNDEKİ SİMGE ETİKETLERİNDE BIRAKMA GÖLGESİ KULLAN yazısı var. boş olan kutuyu işeretle.
sağol dostum %100 doğru...
öğrendiğimiz iyi oldu .

sercan007
24-08-2007, 19:45   |  #16  
Yıllanmış Üye
251 mesaj

masaüstüne sağ tıkla masaüstünü seç özelleştirde web i tıkla belki orda ögeleri kilitle işaretlenmiştireğer işaretli ise kaldır bende öle olmuştu

Son Düzenleme: sercan007 ~ 24 Ağustos 2007 19:46
tamcoskun
12-11-2007, 18:17   |  #17  
Yeni Üye
32 mesaj
sk8er boi
s.ergul1977 dedıklerını okadar çok ugrastım ki hiç bir faydası yok.:
doluca10
18-04-2008, 00:04   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj
sk8er boi
s.ergul1977 dedıklerını okadar çok ugrastım ki hiç bir faydası yok.:
_AFD_
20-04-2008, 18:53   |  #19  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

merhaba bence yapman gereken şey ( masaüstü)---özelliklerden---masaüstü---masaüstünü (özelleştiren altta)---web sekmesindeki ayarları sıfırlaman

tombulcayir
25-07-2008, 00:31   |  #20  
Taze Üye
1 mesaj

Kardeş izlemen gereken yol şu:masa üstünde boşluğa sağ tıkla- özellikler-masaüstü-masaüstünü özelleştir-web-sil seçeneğini tıkla, sorun çözülecektir.

fatih34
27-03-2010, 22:20   |  #21  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: s.ergul1977  
Buna Ek olarak şunu söyleyeyim...
eğer sen wın.içinden en iyi performans için ayarla dediysen'ki ben öyle kullanmaktayım masa üstü simgelerinin altındaki yazıların arkasında bir renk fonu belirir...bunu değiştiremezsin...
  Birde şöyle dene:
bilgisayarım sağ tıkla--özellikler--gelişmiş sekmesine gel--performansa tıkla bir pencere açılır orada bilgisayarım için en iyi olanı windows seçsin dersen yazıların arkasındaki renk fonu kaybolur...
  Açıkçası benim Sorununda anladığım bu...
fatih34
27-03-2010, 22:24   |  #22  
Taze Üye
2 mesaj

ergül kardeşim okadar uraştım sonnda oldu teşkkrlerGülümseme