masa üstünde kendiliğinden gelen jpeg do

HPQ-User
26-12-2008, 23:35   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

rcan sormuş:
sorunum:izinli olduğum bir günde arkadaşım işyerindeki pc me malesef cracklenmiş pdf dosyalarını word a çeviren bir yazılım yüklemiş ve bununla pdf dosyalarını word a çevirmeye çalışmış.işlem hep yarıda kalmış.bir türkü çevirememiş.tabiki ertesi gün ben yazılımı revo unistaller ile uniştall ettim,bütün girdilerini kaldırdım.veya öyle sanıyorum.fakat bu yazılımı kaldırdıktan sonra pc min her açılışında masa üstüne yaklaşık 105-110 tane jpeg uzantılı dosya geliyor.masa üztü karmakarışık oluyor.jpeg dosyalarını siliyorum pc yi kapatıp açıyorum yine bir sürü jpeg dosyası oluşuyor ve bu silip her yeniden açılışta jpeg dosyaları oluşmaya devam ediyor.sistem geri yükleme yaptım fayda etmedi.avira,kaspersky.indirip güncelledim tarattırdım fayda etmedi.norman malware.spy bot indirip güncelledim fayda yok.bir türlü bu illetten kurtulamıyorum. jpeg dosyalarını açtığımda resimde yok.bomboş bir sayfa.... ne yapabilirim öneriniz nedir acaba.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
lisanslı nod32 kurumsal antivirüs yüklü,teknik olarak pek anlamam ama amd tek işlemcili 512 ddr ram 7100 ekran kartı parçaları sanaırım bu şekilde.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

Banned
27-12-2008, 00:05   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

başlat<çalıştır<regedit<HKEY_LOCAL_MACHINE<SOFTWARE<Micros oft<Windows<Current Versiyon<Uninstal<buraya bir gözat revo ile sildiğin programın kalıntılarını görürsen hepsini sil ama dikkatli ol başka bir şeyi yanlışlıkla silme başına iş alırsın daha önce kaldırdığın program tam olarak kalkmamış olabilir.ayrıca Glary Utilities programıyla gereksiz tüm program artıklarını temizleyebilirsin.

Son Düzenleme: Kylie ~ 27 Aralık 2008 00:09
physfg
27-12-2008, 02:07   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

bir de başlat- çalıştır -msconfig yazarak başlangıç ayarlarına girin.orada yabancı bir yazılım görürseniz kaldırın...

DİKKAT: orada gözrünen her program gereksiz değildir ,  aksine olmazsa olmaz programlarda vardır.neyi kaldırdığınızı bilerek yapın

şüpheye düşerseniz ya resmini çekip yollayın yada ad-komut-konum yazarak yollayın bakalım

rcan
29-12-2008, 09:41   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

malesef dediklerinizi yaptım ama sorun çözülmedi yine pc nin her açılışında masa üztüne bir sürü jpeg dosyası geliyor :((   msconfig görüntüsünü ekliyorum umarım birileri yardım eder