masaüstü arka plan

HPQ-User
11-10-2008, 22:47   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

emekli sormuş:
böyle faydalı bir site hazırladığınız için sizlere çok çok teşekkür ederim. ellerinize sağlık. chip.com'u çok seviyorum ve sizin sayfalarınızda gezinip faydalı bilgiler ediniyorum. Ben emekli bir bayanım. Vaktimi bilgisayar ile daha çok geçiriyorum. Sizin fotoğraf galerisinde çok beğendiğim resimler var ve arka plan yapmak istedim fakat başaramadım. O resimlerden beğendiklerimi nasıl arka plan olarak kullanabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca sizin arka plan resimlerinize de hayranım. Saatlerce bakıyorum.  Harika resimler. Sizlere tekrar teşekkür eder başarılar dilerim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
casper bilgisayar kullanıyorum. parçalardan ne kasdettiğinizi anlayamadım.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

YasarS
11-10-2008, 22:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Resimleri tam boy açtıktan sonra üstüne sağ tıklayıp çıkan seçenekten resmi farklı kaydet seçeneğine tıklamak ve çıkan kaydetme penceresinde nereye kaydedilecekse orayı seçip kaydet sekmesine basınca resim bilgisayara inmiş oluyor.Sonra inen resme sağ tıkladığınızda masaüstü arkaplan olarak ayarla seçeneği ile atama yapılabilir

Son Düzenleme: YasarS ~ 11 Ekim 2008 22:55
onlineTR
11-10-2008, 22:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,947 mesaj

merhabalar.begendıgınız resmın uzerıne mause la gelın sağ tıklayın masaustu arka plan olarak ayarla deyın kendılıgınden olucaktır.
ekranı tam olarak kaplamadıysa ekranda bos bır yere sag tıklayın ozellıkler deyın masaustu sekmesınde konum uzat deyın tamam tıklayın...

Banned
11-10-2008, 22:56   |  #4  
Banlandı
5,024 mesaj

isterseniz bilgisayara kaydetmeden direk resmin  üzerinde sağ tuş yaptıktan sonra "masaüstüne arka plan olarak ayarla" yazan yere tıklayarakta wallpaper yapabilirsiniz.

Banned
11-10-2008, 23:30   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Selamlar, iyi akşamlar!
Sanırım linkteki fotograf sünyasından bahsetmektisiniz.İlgili yerde her ne sebebtendir bilinmez sağ klik kopyala yapıştır seçenekleri devre dışı bırakılmış. Bu nedenle direk kopyalayamaz ve kullanmazsınız.

Resimleri bilgisayarınız kaydedeilmek ve kullanabilmek için ;

1.) İndirmek istediğiniz resmin üzerine tıklayıp büyük pencerede açılmasını sağlayın
2.) Açılan büyük pencerenin adresinin tamamını ( www.....) adres çubuğundan kopyalayıp açacağınız yeni bir internet explorer adres çubuğuna yapıştırıp git seçeneği tıklayın.
3.)Git seçeneğini tıkladıktan sonra resim buradada büyük olarak önünüze gelecektir.Hiç bir işlem yapmadan yukarı sağ köşedeki Dosya seçeneğinden farklı kaydet seçeneğini tıklayarak resmin bilgisayarınıza kaydedilmesini sağlayın.

Sorun olur veya takıldığınız kısım olursa bilgi vesin resimlerle açıklayalım.

arkaplanda
29-10-2008, 11:14   |  #6  
Taze Üye
15 mesaj

Konuyla ilgisi olduğu için belirtmek istedim. Arkaplan ve masasütü resimler, wallpaper lar ile ilgili güzel bir site hazırladım. Buradan masaüstü arka planınıza çok güzel resimler indirebilirsiniz.
www.arkaplanda.com
arkaplanda.com Yöneticisi....

Banned
29-10-2008, 11:31   |  #7  
Banlandı
5,024 mesaj

güzel bir site hazırlamışsın hayırlı olsun,değişik resimler var.bu konuya meraklı olanlar bence bir bakmalı.

hemkemal
29-10-2008, 11:40   |  #8  
Yıllanmış Üye
146 mesaj

http://www.9sn.net/masaustu-resimleri.asp

arkadaşımın sitesi paylaşmak istedim

arkaplanda
29-10-2008, 12:55   |  #9  
Taze Üye
15 mesaj

Yorumlarınız için teşekkür ederim.
http://arkaplanda.com daki arkaplan, wallpaper, masaüstü resimleri sitesi yanında birde
http://arkaplanda.com/igoogle sitesini kullanıma açtık. Bu sitede de Google ı size özel resimler eşliğinde arama yaptırmasını sağlıyorsunuz. Gerçekten çok çok ilginçbir uygulama oldu. Ancak bunu kullanabilmek için üye olmanız gerekiyor. Çünkü sizin üyelik bilgilerini kullanarak resimlerinizi oluşturuyor. Üyelik herhangi bir aktivasyon gerekmekden yaptırıloyor ve sadece 4 tane sorudan oluşuyor. Sanırım 15 sn nizi alır...

arkaplanda.com Yöneticisi...