Masaüstü Bilgisayar Kablolu İnternetten Wireless?

vhd
20-04-2014, 16:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Hayırlı pazarlar...

Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Kablolu modemim var. Ben kablolu modem ile, bilgisayara takacağım wireless usb adaptör ile internetimi kablosuz olarak paylaşabilir miyim? Yani laptop, tablet, telefondan internete girebilir miyim wi-fi ile? Şimdiden yardımcı olacaklara teşekkürler..

Son Düzenleme: vhd ~ 20 Nisan 2014 16:22
mehmet_93
20-04-2014, 16:49   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Bazı kablosuz alıcıların kablosuz verici olma özelliğide var. Eğer elindeki wireless adaptörün öyle bir özelliği varsa driverini falan kur orda ayarlarından verici olarak ı ayarla ve kablolu internet paylaşımındanda interneti kablosuz verici ile paylaştır.. Kısaca evet olabilir :)

mehmet_93 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
vhd
20-04-2014, 17:01   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: mehmet_93  
Bazı kablosuz alıcıların kablosuz verici olma özelliğide var. Eğer elindeki wireless adaptörün öyle bir özelliği varsa driverini falan kur orda ayarlarından verici olarak ı ayarla ve kablolu internet paylaşımındanda interneti kablosuz verici ile paylaştır.. Kısaca evet olabilir :)

Çok teşekkür ederim. Peki ucuz yollu bir öneriniz var mı şöyle 20-25 liraya bulabileceğimGülümseme

mehmet_93
20-04-2014, 18:41   |  #4  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
593 mesaj

http://urun.gittigidiyor.com/bil ... s-adaptor-107694885   olabilir sanırım. Ama dizüstünden net e girilebilmesi için masaüstünün de açık olması gerekecektir onuda hatırlatayım :) bunun yerine kablosuz verici bi modem daha mantıklı olabilirdi diye düşünmekteyim. Seçim sizin kolay gelsin :)

vhd
20-04-2014, 18:55   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: mehmet_93  
http://urun.gittigidiyor.com/bil ... s-adaptor-107694885   olabilir sanırım. Ama dizüstünden net e girilebilmesi için masaüstünün de açık olması gerekecektir onuda hatırlatayım :) bunun yerine kablosuz verici bi modem daha mantıklı olabilirdi diye düşünmekteyim. Seçim sizin kolay gelsin :)

Tekrardan teşekkür ederim. Bir sorum daha olacaktı. Bu usb wifi adaptorlerin verici olanlarını nasıl anlayabiliriz. Ben kendim araştırmak istiyorum biraz daGülümseme

LENO7
20-04-2014, 19:24   |  #6  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Böyle bir özellik var. Bende bu özelliği kullanıyorum ama kablolu değil kablosuz bağlantıyı kablosuz yapıyorum yani bağlantıyı biraz genişletiyorum.

Bana sorarsan hiç tavsiye etmem. Bazen sıkıntılı oluyor hiç açılmıyor. Saçma sapan hatalar alıyorum. 

En güzeli bir tane access point al. Yakınlardaki mağazalarda araştır.

mehmet_93
20-04-2014, 20:55   |  #7  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
593 mesaj

Leno7 nin dediği gibi kablosuz dan kablosuz a olunca baya bi problem oluyo ona yumuşak ap deniyo. Kabloludan kablosuz u hiç denemedim ondan dolayı problem olurmu olmazmı bilemeyeceğim. Özelliğin olup olmaması "ap mod" veya "ad host mod" olarak geçiyor sanırım.Alacağın alette bu özellik olmayınca benim pcdeki gibi sadece alıyo vermiyo cimri oluyo Kahkaha