masaüstü öğesi

HPQ-User
25-12-2008, 16:55   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

deniz sormuş:
hızlı başlat menüsünde masaüstü öğesini sildim buraya tekrar almak stiyorum nasıl yapabilirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
msı laptop kullanıyorum

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Banned
25-12-2008, 17:43   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

eğer kastettiğin masaüstünü göster öğesi ise bunları yapman lazım.
"   1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın, notepad yazın ve Tamam'ı tıklatın.
   2. Not Defteri'nde, aşağıdaki metni ayrı satırlara yazın: Kopyalayın ve yapıştırın fakat her bir komut ayrı satırda olmalıdır
      [Shell] Command=2 IconFile=explorer.exe,3
      [Taskbar] Command=ToggleDesktop
   3. Dosya'yı ve sonra Farklı Kaydet'i tıklatın, ardından dosyayı masaüstünüze Masaüstünü Göster.scf adıyla kaydedin.

Not Not Defteri, dosya adına .txt uzantısını otomatik olarak ekleyebilir. Bu uzantı varsa kaldırın. Dosya adı Masaüstünü Göster.scf olmalıdır.

Daha sonra dosyanın Hızlı Başlatma araç çubuğunda görüntülenmesi için kullanıcı profilindeki doğru klasöre taşınması gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.
Yöntem 1

1. Fareyi kullanarak Masaüstünü Göster.scf simgesini Hızlı Başlatma araç çubuğuna veya kısayolun görüntülenmesini istediğiniz başka bir konuma sürükleyin.
   2. Buraya Taşı'yı tıklatın.
Yöntem 2

1. Windows Gezgini'ni kullanarak aşağıdaki klasörleri bulun:

Microsoft Windows 95 ve Microsoft Windows 98
      Windows\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

Microsoft Windows NT, Microsoft Windows 2000 ve Microsoft Windows XP
      C:\Documents and Settings\Kullanıcıadı\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

Not Kullanıcı adı, simgeyi yerleştirmek istediğiniz hesap adını gösterir.
   2. Fareyi kullanarak Masaüstünü Göster.scf dosyasını Quick Launch klasörüne sürükleyin.
   3. Buraya Taşı'yı tıklatın.

Not Varsayılan olarak, Windows NT, Windows 2000 ve Windows XP'deki Application Data klasörü gizlidir. Internet Explorer'daki Gelişmiş Ayarlar'ı kullanarak bu klasörün gösterilmesini sağlamanız gerekebilir. Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini tıklatın. "

alıntı:microsoft.

Son Düzenleme: Kylie ~ 25 Aralık 2008 17:45