Masaüstü Pc'de Kablosuz Ağ Bağlantı Sorunları

gag
19-08-2008, 21:09   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
76 mesaj

Casper marka masaüstü bir bilgisayarım var, vista home premium işletim sistemi kullanıyorum, ben de kablosuz akımına kapılarak telekomun kampanyasına katıldım ve kampanya kapsamında verilen Air Ties 205 modem ile kablosuz ağ ile internete bağlıyım.

Yaklaşık 15 aydır ufak tefek sorunlar dışında önemli bir sorun yaşamadım, ancak 10-12 gündür internet bağlantısında sık sık kesintiler yaşıyorum,telekomu aradığımda sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylediler, modemdeki ışıklar da bağlantı kesildiğinde bile sanki normal bir internet bağlantısı varmış gibi yanıyor. Air Ties Müşteri hizmetlerini aradığımda kontrolleri yaptılar ve onlar da sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylediler. Ayrıca splitter cihazı devre dışı bırakıldığında dahi internet yine gelmiyor. Yani splitterda da bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Kablosuz ağı kaldırıp yeniden kurduğumda internet tekrar geliyor ama bazen 1-2 dakika sonra, bazen de  3-4 saat sonra internet tekrar gidiyor. Bazen de hiçbir şey yapmadan balantı gidip sonra kendi kendine geliyor. Kaspersky Anti Virüs ile bilgisayarımı tarattım, herhangi bir virüs çıkmadı. Güvenlik Duvarı ve Kaspersky Anti Virüs Programını devre dışı bıraktığımda dahi değişen bir şey olmuyor.

Sorunun sebebi hakkında bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var, kafayı yemek üzereyim...Sorun İşletim sistemi kaynaklı olabilir mi acaba??? Yani ayarlarda acaba bir değişiklik mi oldu, eğer öyleyse format atmak dışında nasıl eski ayarlarıma geri dönüp internete sorunsuz bir şekilde bağlanabilirim. Sistem geri yükleme ile bilgisayarı sorun yaşamadığım bir tarihe geri yükledim ancak yine değişen bir şey yok....

HİPNOZUM
19-08-2008, 21:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

eternet kartınınd driverleri vistaya uyumlumu peki ? uyumlu deilse eternet kartının vistaya uyumlu driverini indirip lurman  lazık

gag
19-08-2008, 21:48   |  #3  
OP Üye
76 mesaj

15 aydır sorunsuz kullanıyorum diye belirtmiştim yukarıda vistaya uyumlu olmasaydı 15 ay boyunca sorunsuz çalışmazdı sanırım...

Mustafa Akın
19-08-2008, 21:49   |  #4  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
HİPNOZUM
eternet kartınınd driverleri vistaya uyumlumu peki ? uyumlu deilse eternet kartının vistaya uyumlu driverini indirip lurman  lazı
ne etherneti adam kablosuz diyor. airties 205 hepsiyle sanırsam wbn-140 veriyorlar yani onun en güncel driverını kurmayı dene derim.

tam geri yükleme yap dicektim onu yazmışın farketmedim.

sormak istediğim şey şu;

bilgisayarın yerini değiştirdin mi? yani o kadar da uzaktan çekecek diye bişey yok wireless da sorunsuz olarak.

modem ayarlarını resetlemeyi dene derim. yani ilk defa takıyormuşsun gibi sanki modemi olur baştan yaparsın hepsini cdsi ile yükle

gag
19-08-2008, 21:56   |  #5  
OP Üye
76 mesaj
mustafa91
ne etherneti adam kablosuz diyor. airties 205 hepsiyle sanırsam wbn-140 veriyorlar yani onun en güncel driverını kurmayı dene derim.

tam geri yükleme yap dicektim onu yazmışın farketmedim.

sormak istediğim şey şu;

bilgisayarın yerini değiştirdin mi? yani o kadar da uzaktan çekecek diye bişey yok wireless da sorunsuz olarak.

modem ayarlarını resetlemeyi dene derim. yani ilk defa takıyormuşsun gibi sanki modemi olur baştan yaparsın hepsini cdsi ile yükle

Bilgisayarın yerini değiştirmedim.

Modem ayarlarını resetlemeyi de denedim ama bi işe yaramadı ama cd den yeniden yüklemedim sıfırdan sadece reset attım.......

respirator67
16-09-2008, 00:46   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

Aynı durum benim başıma Windows XP Professional sürümünde gelmişti. Aniden bilgisayar kablosuz bağlantıda sorun çıkarmaya başladı ve tüm Pazar günümü bu probleme harcamak zorunda kaldım. Sebep ise Zone Alarm Firewall programıydı. Ağ bağlantısının gelip de daha sonra kopmasında genellikle firewall benzeri programların parmağı var. Windows Güvenlik Duvarının ayarlarına bir bak derim. Eğer harici bir firewall programı kullanıyorsan kaldır.

emre__
16-09-2008, 01:36   |  #7  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

valla arkdaşım bence o telekomun işi idi dün mesela çat çut düşüyodu hadi bendeki vista xp de de gidiyodu telekomdakilerin bişiyden anladığı yok. bizden olsaydı bugün bağlanamazdım hiç bir sorun yok...

yamac6
17-03-2009, 15:08   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj
gag
Casper marka masaüstü bir bilgisayarım var, vista home premium işletim sistemi kullanıyorum, ben de kablosuz akımına kapılarak telekomun kampanyasına katıldım ve kampanya kapsamında verilen Air Ties 205 modem ile kablosuz ağ ile internete bağlıyım.

Yaklaşık 15 aydır ufak tefek sorunlar dışında önemli bir sorun yaşamadım, ancak 10-12 gündür internet bağlantısında sık sık kesintiler yaşıyorum,telekomu aradığımda sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylediler, modemdeki ışıklar da bağlantı kesildiğinde bile sanki normal bir internet bağlantısı varmış gibi yanıyor. Air Ties Müşteri hizmetlerini aradığımda kontrolleri yaptılar ve onlar da sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylediler. Ayrıca splitter cihazı devre dışı bırakıldığında dahi internet yine gelmiyor. Yani splitterda da bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Kablosuz ağı kaldırıp yeniden kurduğumda internet tekrar geliyor ama bazen 1-2 dakika sonra, bazen de  3-4 saat sonra internet tekrar gidiyor. Bazen de hiçbir şey yapmadan balantı gidip sonra kendi kendine geliyor. Kaspersky Anti Virüs ile bilgisayarımı tarattım, herhangi bir virüs çıkmadı. Güvenlik Duvarı ve Kaspersky Anti Virüs Programını devre dışı bıraktığımda dahi değişen bir şey olmuyor.

Sorunun sebebi hakkında bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var, kafayı yemek üzereyim...Sorun İşletim sistemi kaynaklı olabilir mi acaba??? Yani ayarlarda acaba bir değişiklik mi oldu, eğer öyleyse format atmak dışında nasıl eski ayarlarıma geri dönüp internete sorunsuz bir şekilde bağlanabilirim. Sistem geri yükleme ile bilgisayarı sorun yaşamadığım bir tarihe geri yükledim ancak yine değişen bir şey yok....

Arkadaşlar benimde bu arkadaşla bire bir örtüşen bir problemim var ama benim bilgisayarımhenüz çok yeni birkaç günlük. Modemi değiştirdim yine aynı problemi yaşıyorum.
Gag bu problemi muhtemelen çözmüş olmalı çünkü ilk mesaj tarihi eski. Eğer bu problem çözüldüyse lütfen problemi nasıl çözeceğimi banada söyleyebilir misiniz?
Benim aldığım bilgisayarın markası da gag ın bilgisayar markasıyla aynı.

ebruli1892
27-06-2010, 18:34   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba benim de benzer  bir sorunum var.Masaüstü bilgisayarım hiçbir kablosuz ağı göremiyor,eski modemimizde sürekli bağlantı kopmaları olduğu için değiştirdik ve ttnetin modemini aldık ama yine algılamıyor laptop görüyor ama masaüstü bilgisayar göremiyor daha önceden görüyordu ama modem bozulunca laptop kullanmaya başladım ağları algılaması için ne yapabilirim ?yardımcı olıursunuz sevinirim.

ebruli1892
29-06-2010, 19:24   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: ebruli1892  
Merhaba benim de benzer  bir sorunum var.Masaüstü bilgisayarım hiçbir kablosuz ağı göremiyor,eski modemimizde sürekli bağlantı kopmaları olduğu için değiştirdik ve ttnetin modemini aldık ama yine algılamıyor laptop görüyor ama masaüstü bilgisayar göremiyor daha önceden görüyordu ama modem bozulunca laptop kullanmaya başladım ağları algılaması için ne yapabilirim ?yardımcı olıursunuz sevinirim.
bu konuda yardımcı olursanız sevinirim masaüstü bilgisayarım hiç bir kablosuz ağı göremiyor bilgisarım biraz toplama gibi monitörü,kasası,klavyesinin markası farklı(monitör samsung, kasa'NIN markası-  ASUS) acaba sebebi ne olabilir ve sorunu nasıl çözebilirim?

Son Düzenleme: ebruli1892 ~ 29 Haziran 2010 19:30
kral hermes
26-11-2014, 11:57   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

Aynı sorunlar bende de var. Wireles adaptör aldım. İnternet var gözüküyor. Ama hiç bir siteye giremiyorum. Tablet ve telefonda bu sorun yok. PC 2003 model casper. Servise format atalım dedi. Bir şey değişmedi.