Masaüstü PC'ler ölmeyecek! İşte 10 neden...

CHIP Online
29-10-2012, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Söylenenleri unutun; masaüstü PC'ler asla ölmeyecek! İşte bize bunu söyleten 10 büyük neden!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mas ... 10-neden_36633.html

Resimlerle: 9 olağanüstü masaüstü PC tasarımı!

Telefon ve tabletler hareket esnasında günlük işlerimizi halletmekte büyük kolaylık sağlıyorlar. Ancak telefonlar ve tabletler, hatta laptop'lar, işlem gücü, ekran boyutu, klavye gibi bazı önemli özellikleri feda ediyorlar- üstelik üstüne yüksek bir ücret ekleyerek. Dolayısıyla post-PC dönemi adı verilen dönem, şu an içinde bulunduğumuz bir dönem değil. Masaüstü PC'ler, tahmin edildiğinden daha uzun süre bizimle birlikte olacaklar. İşte bunun 10 nedeni.


Masaüstü PC'ler, daha ekonomikler: Masaüstü PC'leri alırken, aynı donanıma daha az para ödemenin yanısıra, onları yükseltirken ve tamir ettirirken de daha az ödüyoruz. Mobil bileşenler daha küçük olduklarından daha yüksek maliyetle üretiliyorlar. Ancak masaüstünde böyle bir zorunluluk yok. Laptop'lar, aynı özelliklere sahip bir masaüstü PC'den çok daha pahalı olabiliyorlar.


Daha güçlüler: ARM işlemcilere hiç girmiyoruz, çünkü onları masaüstü işlemcilerle karşılaştırmak haksızlık olur. Masaüstü işlemciler, denk laptop işlemcilerine göre daha güçlüler. Laptop işlemcileri, daha az enerji tüketmek üzere tasarlandıklarından aynı zamanda daha pahalılar. Masaüstü işlemcileri soğutmak daha kolay olduğundan, onları overclock etme imkanınız da yüksek.


Tüm Konu: Masaüstü PC'ler ölmeyecek! İşte 10 neden...

Resimlerle: 9 olağanüstü masaüstü PC tasarımı!

Kaynak: www.chip.com.tr