Masaüstü resim belirleme menüsü.

HPQ-User
22-10-2008, 11:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Tolga sormuş:
Merhaba ;
Bir süre önce bilgisayarıma virüs bulaştığına dair bilgisayarımdaki antivirüs programımdan bir mesaj aldım. Virüsü temizledim ancak masa üstünde sağ tuş-özelliker menüsünde bulunması gereken Masaüstü arka plan belirleme menüsü kayboldu. Tekrar aktif hale nsıl getirebilirim. İyi çalışmalar dilerim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
pentium4

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.1b1) Gecko/20081007 Firefox/3.1b1

SAİNT
22-10-2008, 12:55   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

sanırım virüs onarması zor bir hatayı geride bırakmış bunu elindeki sistem cd ile yükseltme veya onarma yaparak halledebilirsin. ama tavsiyem temiz bir format bence sildiğin virüsten hala izler kalmış olabilir.

Blacksmith
22-10-2008, 13:19   |  #3  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
312 mesaj

baslat/calıstır oraya gpedit.msc yaz.onune acılan pencerede "bilgisayar ve kullanıcı yapılandırması" dıye ıkı sey var "kullanıcı yapılandırmasının" yanındakı artıya tıkla "yonetim sablonları"nında artısına tıkla "denetim masasısı"nın artısına tıkla orda "göster" diye bi secenek var onu sec yandakı menude "masaustu sekmesini gizle" diye birsey cıkıcak ona cıft tıkla ve ayarını devre dısı olarak secıp uygula tamam de cık.