masaüstü simgeleri

simeli
09-01-2007, 17:22   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
129 mesaj

Merhaba;

Benim bilgisayarımda masaüstü ve denetim masası hatta klasör altındaki dosya simgeleri kademeli olarak kendi orijinal simgelerine geliyor (refresh?)Özellikle bilgisayar ilk açıldığında ve bir süre kullanmadan bekledikten sonra tekrar kullanıldığında bu refresh olayı oluyor.Bazı registry ayarları yaptım ,ama hiç bir şey değişmedi.Acaba sorun nerede.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

cell-o
09-01-2007, 18:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
843 mesaj

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"NoNetCrawling"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer]
"Max Cached Icons"="12000"

bunları yapınız.olmazsa başka yöntem de var.

kolay gelsin.

jeomania
29-01-2007, 13:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

harddiskini disk birleştiricisi ile birleştir ve çalıştıra msconfig yazarak bilgisayar açılışında başlayan geri planda çalışan kullanmadığın uygulamaları kaldır, temp klasorlerini boşalt, registry ni tune up gibi bir programla tarat temizle defrag et falan derim ama pc çok yavaşlamadığı sürece simgelerin masaustune kademeli olarak gelmesi bence sorun değil. hatta normal bir durum. ayrıca registry ayarlarında herşeyi hızlandırmak da iyi değildir diye düşünürüm her zaman... yani orjinalini yapanlar bunun doğrusunu bilmiyor muydu

jeomania
30-01-2007, 20:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

şimdi aklıma geldi çok eskiden bi arkadaşımın internet kafesinde de aynı sorun vardı bi oyundan çıkınca yada bilgisayarın ilk açılışında masaüstü simgeleri ÇOK YAVAŞ bi şekilde kademeli olarak masaustune geliyordu gerçekten çok yavaş olduğu için bi sorun olduğu belliydi..
hddlerin data kablosunu hızlılarıyla değiştirdim sorun tamamen düzelmişti.
aygıt yoneticisinde, eski kablolar varken dma2 hızında çalıştığı görülen hddler data kablosunu en hızlılarıyla değiştirdiğimde dma5 olarak çalışınca bu sorunda ortadan kalkmıştı