masaüstüm nerede?

reflex_r4p
02-08-2012, 15:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
12 mesaj

slm arkadaşlar..Laptopuma ne oldu bilmiyorum....ne yaptım onuda bilmiyorum...ancak iki gündür oturum açtığımda bomboş bir masaüstü ile karşılaşıyorum...dün nasıl oldu bilmiyorum ama tekrar eski haline geldi..ancak bügün okadar şanslı değilmişim...görev çuğundaki programların ikonları değişmiş hepsi uzantısız dosya ikonu olmuş...ama çalışıyorlar...masaüsütmde sadece bilgisayar ger dön kutusu vs vardı bende bi txt dosyası oluşturup bilgisayarımın hangi masaüstünü açtığını bulmaya çalıştım....
txt ddosyasının özelliklerinde yer olarak gösterilen;

C:\Windows\system32\config\systemprofile\Desktop du..
c deki kullanıcılar da kendi masaüsütmü buldum dosyalar duruyor..
daha sonra bu klasör yolunu google da aradım..bu yol bazen bir hata veriyormuş herhalde ancakben bir hata almadım...
kendi masaüstümü nasıl kullanabilrim yardım edin lütfen...

bu daha iyi anlataabilmek için bir resim...

Son Düzenleme: reflex_r4p ~ 03 Ağustos 2012 18:20
reflex_r4p
03-08-2012, 13:32   |  #2  
OP Taze Üye
12 mesaj

sanırım bilen yok ok..zaten pekte ümitli değildim bu kanuda...iyi ki format at yok virus girmiştir gibisinden klişe cevaplar gelmedi....buda aslında duyarlı olduğunuzu gösterir sanrım...

Son Düzenleme: reflex_r4p ~ 03 Ağustos 2012 13:32
anilunal
03-08-2012, 14:36   |  #3  
anilunal avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
93 mesaj

Dostum virüs taraması ve chkdsk yap düzelicektir kolay gelsin.

anilunal bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
LvvNt
03-08-2012, 15:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj

Bende bir kez böyle bir şey yaşadım bomboş bir masaüstüm vardı ve kendi dosyalarım yedek olarak duruyordu(temporary dosyalarıyla giriş yaptığımı söyleyen bir uyarı çıkıyordu).

Ben bunu şöyle çözdüm:

1-kendi kullanıcı adımı başka bir şey yaptım

2-Eski kullanıcı adımla yeni bir oturum yarattım.

3-"C:\Users" dizininde bulunan tüm kullanıcıların içinden kendi kullaıcı adımı buldum ve onları yeni açtığım oturuma taşıdım.

4-Diğer kullanıcıyı sildim.

LvvNt bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
reflex_r4p
03-08-2012, 16:24   |  #5  
OP Taze Üye
12 mesaj

lwnt onu bnde düşündüm ancak görev çubuğundaki araçları büyük ihtimal yeniden dizmem gerekçek..onlada uraşmak istemiyorum

anıl unal kardeşim virus taramsını yapıyodum virus olabileceği aklıma gelidi...ancak eset şimdiye kadar hiç birşey bulamadı..sanırım chkdsk için bişi diyemem ama onunda sorunu çözceğini zannetmiyorum....ama deniyeceğim

Son Düzenleme: reflex_r4p ~ 03 Ağustos 2012 16:30
bicisim
03-08-2012, 16:39   |  #6  
Üye
64 mesaj

en kolay yolu sistemi al 2 hafta geriye rahatına bak olmazsa combofix diye bir program var windows dosyalarını düzenler deneyebilirsin ama mavi ekranla karşılaşabilirsin

bicisim bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
LvvNt
03-08-2012, 17:12   |  #7  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Senin için bir şey buldum işe yaramı bilmiyorum

-Masaüstü konumunu değiştirmek-

Kullanıcı dosyalarında bulunan "masaüstü" simgesine sağ tıklayın ardından konumu "C:\Users\[kullanıcı_adınız]\Desktop" konumu olarak değiştirin(türkçe windows sürümleri için: C:\Kullanıcılar\[kullanıcı_adınız]\Masaüstü)

Not : BEN DENEMEDİM ANCAK DENEYİP YAPABİLENLER VARMIŞ(şimdi deneyeceğim).

Not2 : Anlatımı bir siteden aldım ancak ben üzerinde oynamalar yaptım(site adını bilmiyorum bakmadım).

Son Düzenleme: LvvNt ~ 03 Ağustos 2012 17:14
LvvNt bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
reflex_r4p
03-08-2012, 18:03   |  #8  
OP Taze Üye
12 mesaj

lwnt evet belki kolaylık sağlayabilir ancak sorun sadece masaüsütüdeki dosylarla sınırlı değil görev çubuğundaki bazı dosyaların ikonları hani windowsun uzantısız dosya formatının ikonu varya ondan... çalıştırmam gereken programın üstünde gelip bir süre bekiyorum hangi program olduğunu görünce çalıştırıyorum ....oda işimi yavaşlatıyor...Ayrıca dediğin yöntemi denesem bile  eğer bu bir sistem hatsı ise tekrarlanabilir ve bu sefer yine taşıma işlemi yapmam gerekir...açıkçası ben bu sorunun nedeninin peşindeyim...ayrıca bunun elle taşımaktan bi farkı yok...ama sağol araştırma yapmışsın teşekkürler...
bicisim kardeşim;
sanırım çok şansız bir insanım...ben bir kaç hafta önce geri yükleme dosyalarını sildim daha önceki bir konuma yani sadece birgün önceye alabiliyordum bende şansımı denedim ancak bi faydası olmadı...ayrıca geri yükleme eğer son günlerde yazılım install/unistall yapmışsanız saçma bi fikir. çünkü sistem silinen dosyaları tekrar yaratır (tabii tam anlamıyla değil dosya ismi ve uzantısyla saçma sapan bir dosya yaratır..)
yeni yüklenen yazılımlarıda kaldırır...sorunun tam olarak ne olduğunu anlamadan tercih etmiyorum ben..

reflex_r4p bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
reflex_r4p
03-08-2012, 18:28   |  #9  
OP Taze Üye
12 mesaj

bu arada yeni fark ettim önemsiz bir ayrıntı ama kitaplıkta sadece resimlerim klasörü duuryor

dead man
03-08-2012, 18:45   |  #10  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj

Format At Beğendim

reflex_r4p
03-08-2012, 19:08   |  #11  
OP Taze Üye
12 mesaj

formatlık bişi yok sistem gayet normal işliyor ..nerden baksan 100 tane program var baştan mı kurayım hepsini...o kadar dosyayı yedekle felan...Sizin açınızdan format en olası kurtuluş yolu ama bnm açımdan işkencenin dğer adı..

reflex_r4p
04-08-2012, 00:16   |  #12  
OP Taze Üye
12 mesaj

halletim ...sorun çözüldü

microsf answer a yazdım dkkasında geri döndüler  sorunum kullanııc profili yüklenmemesymiş http://support.microsoft.com/kb/947215/tr

adresinde çözümü vardı bende 1 . yöntemi uyguladım ancak olmadı...bende s-1-5 lerden 18 olanın(sanırım bu numaralar her pc de aynı) profileimage path yolu olarak %systemroot\system32\config\systemprofile\ gözüküyordu...bende bunu 21 yaptım kendi kullanıcı adım olanıda 18 yaptım..tabiikide buda olmadı masaüstüm yerine kapkara bir ekran ve hiç bi iş yapmaya mouse ikonu belirdi..yeniden başlatım güvenli kipte açtım...masaüstü hazırlanıyor dedi..ancak yine bnm masaüsütm gelmedi....sonra regedit i açtım oHKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList dizinine gittim tekrar..orda 21 ve uzun bi numara karmaşası olan anahtar da bnm kullanıcı adım şöle yazılıydı "kullanıadım.kullanıcıadım.001" bende onu düzeltim ve özlediğim masaüstüme kavuştum....ilginiz için sağolun....

sorunda sanıırm ccleaner ın ayarları ile oynamamdan kaynaklanıyor...

Son Düzenleme: reflex_r4p ~ 04 Ağustos 2012 00:19
LvvNt
05-08-2012, 12:52   |  #13  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Hayırlı uğurlu olsun Beğendim

Son Düzenleme: LvvNt ~ 05 Ağustos 2012 13:28
mustafa2116
05-08-2012, 21:24   |  #14  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

msconfig kullasnmayı biliyorsan kullanıcı tanımlarını bi incele kullanıcı tanımlarının  yeri değiştirilmiş olabilir.