[YAZILIM] Masaüstümdeki bazı dosyalar yok oldu

HPQ-User
30-09-2012, 13:48   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Ben dün bazı montaj programları yükledim çalışmadılar sildim başka yükledim sildim başka yükledim en son Ulead Video Studio 11 Plus programını indirdim o da çalışmayınca sildim internete falan girdim bilgisayar normaldi sonra kapattım sabah açtığımda masaüstümdeki bazı belgeler ve dosyaların kaybolduğunu farkettim resimlerim duruyor ama geri kalan klasörler yok ya da varsa da içindekiler gitmiş başlat'a yazınca hepsi çıkıyor ama tıklayınca "Bu kısayolun başvurduğu '(isim)' öğesi değiştirilmiş veya taşınmış, bu yüzden bu kısayol artık doğru çalışmayacak. Bu kısayolu silmek istiyor musunuz?" diye soruyor hayır deyince yine açılmıyor müziklerim falan hepsi silinmiş onlar başlat'ta da çıkmıyor başlat'tan açabildiğim sadece bir şey var o da video önceden bir şey denemek için ismini .avi olarak değiştirmiştim bir tek o açılıyor zaten artık hiçbirinin ismini değiştiremiyorum bilgisayarım'dan girince falan yine masaüstüne görünmüyor hiçbir şekilde sağ tık öğeleri göster kısmı da seçili nolur yardım edin onlar bana çok lazımm recuva deniycem şimdi ama işe yarar mı bilmiyorum ne yapmalıyımm??

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: HPQ-User ~ 02 Ekim 2012 04:41
Flapjack
02-10-2012, 13:00   |  #2  
Flapjack avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
860 mesaj

sistem geri yüklemeyi dene

Flapjack bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
serkanxx
02-10-2012, 13:24   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
4 mesaj

bu sorunu düzeltebilirim combofix diye bir program var sistemdeki vürüsleri ayrıca kaybolmuş dosyaları düzeltir benimki Windows XP ydi indirdim kurdum programı 15 20 dakka bekledim reset attı bilgisayara oldu bütün sorunlar düzeldi yalnız seninki WİNDOWS 7 olduğundan belki olmaz programı kurna bence sorun çıkar benim windows xp ydi düzeltti sen sakın indirme yada araştır windows 7 ye uygun program varmı diye tavsiye etmem

ama diyelim indirdin genede bilgisayarın başında beklemen lazım çünkü bazı sorular gelecek onlara evet diyeceksin ingilizce sorular soruyo ama boşver onu indirme başka bir program ara.

serkanxx bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
serkanxx
02-10-2012, 13:25   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
4 mesaj

flabjack benim bir sorunum var ilgilenirmisin ilgilenirsen evet yaz

Flapjack
02-10-2012, 16:51   |  #5  
Flapjack avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
860 mesaj
Alıntı: serkanxx  
flabjack benim bir sorunum var ilgilenirmisin ilgilenirsen evet

sorun ne onu bilmem lazım :)

asligul98
02-10-2012, 17:07   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Tamam arkadaşlar ben recuva indirdim halloldu hala bazı şeyler kayıp olabilir ama olsun çok faydası oldu iyi bir program aynı sorunu yaşayanlara tavsiye ederim...