Masaüstünde simgeler yok, masaüstü donuyor.

Miyukihaneul
03-07-2018, 21:52   |  #1  
Miyukihaneul avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Bilgisayara giren virüsten kurtulmak için ilk önce bilgisayarı güvenli mod ile başlattım ve 1 tane hariç hepsini devre dışı bıraktım. Sonra c kota kullanımını 1 kb yaptım.

Bilgisayarı tekrar başlattığımda hiç bir dosya masaüstünde yoktu. Çöp kutusu ve klasörler.  İnternet te yok. Sadece masaüstü simgesi ve görev çubuğu.

Masaüstüne sağ tıklayıp masaüstü simgelerini göster seçeneği olumsuz.

Ctrl alt delete olumsuz görev başlamıyor ekran donuyor.

Masaüstü simgesine ve görev çubuğu donmuş vaziyette. Hiç bir şekilde işlem yapamıyorum. Klavye kısa yolu ile de olmuyor.

Bilgisayarı güvenli başlatma modunda ise 'kişişel bilgisayarınızı kapatın' dan başka seçenek yok.

Bütün iş dosylarım içinde. Format atarsam işimden olabilirim çok fazla emek ve iş var. 

Masaüstünde internet yok sadece uçak modunda gözüküyor. İnternet olsa laptoptan uzaktan bağlanıp dosyalarımı alacağım. 

Formattan başka hiç bir çözüm yolu yokmu.

Şimdi mavi ekranda dönüp duruyor. 

Arkadan kasadan kapatınca tekrar başlayıp normal açılıyor. Ama yukarda dediğim gibi hiç birşey yapamıyorum.

zazaca
08-07-2018, 22:20   |  #2  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

format dene yada sistem geri yükleme

iaydin
10-07-2018, 11:34   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
79 mesaj

Virüsten kurtulmak için tehlikeli bir yol izlemişsiniz. Live cd'ler var. Doğrudan antivis programı ile açıp sisteminizi taratabileceğiniz. Kaspersky Rescue Disk kullanıyorum, tavsiye ederim.

Yapabileceğiniz iki seçenek var, sistem geri yükleme veya Live cd. Live Cd ile açarsanız bilgisayar içindeki dosyalarınızı harici bir medyaya (usb disk, flash disk vs.) alabilirsiniz. Live Cd'yi temiz olduğundan emin olduğunuz bir bilgisayar kullanarak cd-dvd (indirdiğiniz imajın boyutuna bağlı olarak) kullanarak yazdırınız. Sizin durumunuzda taşınabilir bir USB bellek üzerine yazdırmak sıkıntılı. Bilgisayarda virüs olduğu için yeni medyaya da virüs bulaşma ihtimalini arttırmış olursunuz.