Mate 8 internette donma

saye3
11-12-2020, 13:01   |  #1  
saye3 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba. Telefonum Huawei Mate 8 NXT-L29 B193 sürümü. Bana 2016'da telefonu aldığımdan beri hiç Android güncellemesi gelmedi. Araştırmalarıma göre B180 ,  B193 gibi sürümlere güncelleme gelmiyormuş. Ama aynı telefonun B 560 ve sonrası sürümlerine Android 7 gelmiş. Rot ile yüklemeye çalıştığımda da olmuyor. Ancak kullanımda da eski sürümden kaynaklı olduğunu farklı sitelerde okuduğum Facebook, Google Browser gibi uygulamalarda donma sorunu yaşıyorum. Bu sorunun farklı bir çözümü var mı ya da Android 7 güncellemesi yapmaya yardımcı olabilecek biri var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

excel_mustafa
11-12-2020, 13:11   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

android 7 den dolayı donacağını sanmam daha eski androidlerle bile bu sitelere rahatça giriliyor. kaspersky ile ful tara virüs kaynaklı olabilir. cihazın tam modeliyle araştırma yapıp belki daha yüksek android romları bulabilirsin.

saye3
11-12-2020, 18:39   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: excel_mustafa  
android 7 den dolayı donacağını sanmam daha eski androidlerle bile bu sitelere rahatça giriliyor. kaspersky ile ful tara virüs kaynaklı olabilir. cihazın tam modeliyle araştırma yapıp belki daha yüksek android romları bulabilirsin.

Teşekkür ederim. Virüs ihtimali olabilir, Kaspersky bir deneyeyim. Ancak dediğim gibi çok araştırdım; B193 için rom bulamadım, malesef.

saye3
12-12-2020, 19:55   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: excel_mustafa