maus donuyor

HPQ-User
08-06-2009, 13:37   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

fatih sormuş:
oyundayken veada başka bişe yaparken maus donuo çıkarıp yeniden takıom olmuyor format attım hala donuyor donduğunda altındaki ışık yanıyor ama işlev yamıyor pcde görüo ama donuo yardım edin

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
3.4 işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022)

Feel Good
08-06-2009, 13:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,688 mesaj

Bu sorun bende de var. Hatta biraz önce buraya yazı yazarken de dondu. Bilgisayarı resetlemek zorunda kaldım. Forumdakilere de sormuştum önceden ama çözüm bulunamamıştı. Umarım şimdi bulunur.

Fatih_ARMAĞAN
08-06-2009, 13:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
HPQ-User
fatih sormuş:
oyundayken veada başka bişe yaparken maus donuo çıkarıp yeniden takıom olmuyor format attım hala donuyor donduğunda altındaki ışık yanıyor ama işlev yamıyor pcde görüo ama donuo yardım
mouse da problem olmadığından emin oldugumuzu farzediyorum.
anakartınızın chipset(inf) sürücülerini güncelleyin.

birde ön USB den bağlı ise mutlaka çıkarıp arkadaki USB lere takın.

ayrıca sorunun tespit etme amaçlı ön USB lerin anakart a bağlı olan kablolarını birgisayar kapalı ike  bi çıkarın ve
tekrar çalıştırın ve mouse u tekrar deneyin bakalım.

Süleyman.
08-06-2009, 13:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Başka bir fare deneyin. Bilgisayarınızı güncel bir güvenlik yazılımıyla tarayın, sürücülerinizi güncelleyin, çöp dosyaları silin, kısacası bilgisayarınızı optimize edin ve bu arada deneme yanılma yoluyla sorunun nerede olduğunu bulun.

turks00
08-06-2009, 14:39   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

ark ii dionuzda ben baktım sorun maoustan deil başka mausta takdım ama gene dondu format attım gene eskise kadar olmasada donuyor mausu çok kımırdatıncada titrior sanki anakartı gü,ncelleme nasıl oluyor eğer güncellersem düzelirmi

Fatih_ARMAĞAN
08-06-2009, 14:41   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
turks00
ark ii dionuzda ben baktım sorun maoustan deil başka mausta takdım ama gene dondu format attım gene eskise kadar olmasada donuyor mausu çok kımırdatıncada titrior sanki anakartı gü,ncelleme nasıl oluyor eğer güncellersem dü
garanti edemem ama düzelme şansı var.

anakartınızın bios update i mevcut ise bios update din. chipset sürücülerini bir çok kişi yüklemiyor. sistem kurulumunda çünkü chipset sürcüleri aygıt yöneticisinde yüklenip yüklenmediği nadiren gözükür.

anakartınızın sitesine girip chipset sürücülerini ve varsa bios update ini mutlaka yapın.